Nové dámske kolekcie Levi's® sú inšpirovanou vintage

Napísal Levi's®, Deichmann 20. január 2023

Hlavným motívom celej kolekcie Jar/Leto 2023 sú školské a univerzitné lavice a ich tak trochu nevšedný štýl, ktorý čerpá z temných a náladových goth prvkov, ale aj z premyslených vintage nápadov, ktoré si dokážu dotiahnuť do dokonalosti predovšetkým zapálení mladí ľudia.

V neposlednom rade Levi's® oživuje aj kalifornský univerzitný štýl. Všetko je okorenené kúzlom 80. rokov, akademickým prostredím 70. rokov a uvoľnenosťou deväťdesiatok, ktorú sem tam prežiaria potlače typické pre nulté roky. Na oživenie strihov ikonických 501® siahol Levi's® až do archívov z 19. a začiatku 20. storočia. Siluety sú pre túto sezónu veľmi pohodové, uvoľnené a lichotia im vrstvenia a štruktúry. Všetko je navrhnuté tak, aby vyvolalo čo najviac emócií.

Dámska kolekcia

Pre dámsku kolekciu na Jar/Leto 2023 si Levi's® zvolil zmiešať upravený štýl, tzv. preppy, s estetikou amerických univerzít as vintage prvkami. Osobitý a svojrázny štýl, ktorý sa nebojí balansovať trochu na hrane. Čo sa nohavíc, sukní a šortiek týka, objavíme mnoho nových strihov, akými sú napríklad Middy Straight, inšpirované 501 ® džínsy, alebo Baggy Boot, džínsy s vrecovitým, ale súčasne skvele sadnúcim strihom.

V neposlednom rade by sme radi vypichli denimovú novinku, ktorá nesie výrečný názov Noughties Boot. Meno naznačuje, že bokový strih týchto džínsov bude skutočne nízky a provokujúci. Spolu s XS Skirt čerpajú z nultých rokov a držia v hre nízke bokové nohavice a sukne, ktoré je pre novú sezónu potrebné brať úplne vážne. V kolekcii nájdete aj nové farebné verzie milovaných Mom Shorts a Mom Jeans.

Medzi topy vystupuje z radu nová Nola košeľa, voľnejšia a v celej dĺžke prepínací kúsok, ktorý je z tkanej bavlny. Za povšimnutie stojí aj rad mäkkých kockovaných flaneliek. Kolekcia je plná naberaných rukávov a detailov s volánmi. Blúzy, topy a košele nabáda k hravému stylingu a môžete v nich meniť styling od boho štýlu k viac uhladenému.

Inšpirácia k celej kolekcii odráža aj farebnosť, ktorá má pre túto sezónu teplé tóny v oranžovej, červenej a zlatej ruke v ruke so zemitou zelenou a hnedou. Všetko dopĺňa nesmrteľná biela a šedá, spolu s hravými odtieňmi broskyňové a modrej. Ocitnete sa späť v 80. a 90. rokoch s pocitom, že prechádzate po chodbách kalifornskej univerzity vo svojej obľúbenej romantickej komédii.

501®

Táto sezóna oficiálne privíta míľnik v histórii značky Levi's®, ktorý má veľký význam aj pre jej budúcnosť. Výročie 150. rokov ikony a najväčšie stálice všetkých šatníkov po celom svete a najslávnejších džínsov, ktoré svet kedy spoznal - 501®. Pri príležitosti tejto oslavy sa Levi's® rozhodol znovu predstaviť klasické strihy z minulosti akými sú 1981 501® pre ženy vrátane nových reinterpretácií klasických 501® Original, 501® '93, 501® '90s a 501®.

Dámske 501 ® 81 vychádza z prvých 501 ® určených pre ženy, ktoré uzreli svetlo sveta práve v roku 1981. Majú podobný strih ako Mom Jean, pre ktoré je typický vysoký pás a ľahko zužujúce sa nohavice. Oboje džínsy 501®, teda '54 aj '81, sa dočkajú nových úprav denimu, ktoré farebne čerpajú z Levi's® histórie. Všetky modely objavíte novo v tzv. selveged denim úprave, ktorá čerpá v archíve až z 19. storočia, konkrétne sa vracia k 1890 „Calico“ 501® a pokračuje k 1978 „Ricky“ 501® a 1983 501® verziám.

Novinkou je aj rad upravených 501® s nášivkami a zošitými kusmi farebných látok evokujúce populárny patchwork. Na vrch získali veľmi populárne 501 ® šortky pre ženy aj mužov množstvo spestrení, ktoré im dodávajú vintage kúzlo. Na oslavu 150. výročia sa fanúšikovia Levi's® dočkajú aj mnoho špeciálnych drobností a suvenírov na oslavu nesmrteľných 501®.

TIP: Tenisky alebo nekonečná love story

Must have sezóny. Nosia sa farby – od jemných odtieňov až po tie expresívne – neprehliadnuteľné pestrofarebné chunky podošvy a modely v basketbalovom, retro alebo vintage tenisovom štýle. Dôležité sú pozitívne vibrácie. Tenisky zdobené potlačou s kvetinovými detailmi, hravými nápismi, srdiečkami a farebnými korálikmi v hippie štýle vyžarujú lásku k celému svetu.

deichmann_200123

Zdroj foto: Deichmann,Levi's®

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.