Domáca C-lekárnička a podpora imunity

Ráno je príjemne, občas si vezme svoj priestor hmla, no počas dňa začne liať ako z krhly a kým sa presuniete z práce domov, už vám drkocú zuby. Aj taká je jeseň. Výkyvom počasia sa zrejme nevyhneme.

Telo však vieme pripraviť na šoky, ktorým ho vystavujeme. Najmä v tomto ročnom období je nesmierne dôležité dbať na svoje zdravie a podporovať imunitu. Ukážeme vám, čím by ste si mali vyskladať nákupné košíky v Lidli, aby ste doma mali lekárničku bohatú na vitamín C.

Pohyb, dostatočný spánok a správna strava.

Práve títo kamaráti idú naproti zdravému životnému štýlu. Dôležitým subjektom, ktorý  by nemal absentovať v spomínanej domácej lekárničke je vitamín C. Ak ste ho doteraz brali na ľahkú váhu, určite to zmeňte. Nakoľko naše telo si ho samé nedokáže vytvoriť, musíte si jeho prísun zabezpečiť sami. Možností je niekoľko. Jednou z nich sú farmakologické výrobky. Ráno viete začať deň so šumivým vitamínom C Haas. Ak ste ale skôr typ, ktorý uprednostňuje prírodné cesty, zamerajte sa na zeleninu a ovocie, ktoré nájdete v regáloch Lidl. Céčko viete prijať s chuťou jabĺčok, hrušiek, no obsahuje ho aj zaujímavé exotické ovocie kiwi. Z nich si viete pokojne spraviť smoothie v rôznych kombináciách. Zelenina sa nenechá v tomto prípade zahanbiť a dobieha ovocie – vyberte si napríklad z viacerých druhov paprík alebo si pripravte na večeru či obed brokolicu. Ak si pridáte do svojho denného menu ešte červenú fazuľu privátnej značky Kidney, vitamín C sa dá automaticky do pohybu.

lidl_c_lekarnicka

Haas, Vitamín C, Lidl, 0,99 €, Bio organické Kiwi, Lidl, 0,99 €, Paprika mix, Lidl, 2,69 €, Brokolica, Lidl, 1,19 €, Kidney Fazuľa červená, Lidl, 0,79 € 

 Podporte imunitu

Mimoriadny benefit má aj bryndza, baktérie bryndze majú kľúčový význam z hľadiska dozrievania a regulácie imunitného systému, prevencie proti alergickým ochoreniam. Využívajú na stavbu vlastných buniek cholesterol a viacerými spôsobmi ho zneškodňujú, čím zároveň znižujú hladinu „zlého“ LDL cholesterolu v krvi. Majú aj antioxidačné účinky, keď vychytávajú reaktívne formy kyslíka poškodzujúce dôležité štruktúry buniek čo môže viesť k vzniku rôznych degeneratívnych ochorení vrátane Alzheimerovej choroby.

Okrem lahodnej chuti obsahuje probiotiká, vitamíny, minerály a množstvo ďalších prospešných látok. Doprajte si tradičnú slovenskú bryndzu s receptom z kuchyne Lidl.

Bryndzové halušky s cibuľkou a slaninou
Počet porcií: 6

bryndzove_halusky_lidl22

Potrebujeme:

• strúhadlo
• sitko na halušky so stierkou
• sitko

Suroviny:

• 150 g slaniny z mangalice
• 500 g zemiakov
• 250 g hladkej múky Castello
• 1 vajíčko
• soľ Castello
• 200 g bryndze Pilos
• 200 g kyslej smotany Pilos (18 %)
• 1 zväzok lahôdkovej cibuľky

POSTUP:

- Slaninu nakrájame na menšie kocky a opečieme v kastróle dochrumkava.
- Zemiaky očistíme, umyjeme a nastrúhame najemno. Pridáme múku a vajíčko. Dôkladne premiešame.
- Vo väčšom hrnci necháme zovrieť vodu, ktorú osolíme. Pomocou sitka a stierky na halušky do nej pretláčame pripravené cesto. Dôkladne premiešame, aby sa nezlepili.
- Halušky varíme, kým vyplávajú na hladinu (približne 3 minúty). Vo väčšej miske zmiešame bryndzu s kyslou smotanou. Pridáme halušky a zľahka premiešame.

SERVÍROVANIE: Halušky podávame posypané slaninou a nakrájanou zelenou časťou lahôdkovej cibuľky.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.