Prečo je vláknina pre telo prospešná?

V modernom svete plnom stresu, rýchleho stravovania a prepracovanosti sa každým dňom zvyšuje počet ľudí s tráviacimi ťažkosťami, ktoré sú reakciou nesprávneho životného štýlu. Zápcha, hnačka či nadúvanie sprevádza ľudí na každom kroku. Riešenie sa môže nachádzať vo vláknine.

Vláknina je nestráviteľná zložka rastlinnej potravy, ktorá sa z vášho tráviaceho traktu nevstrebáva. Každá vláknina zväčšuje objem stolice už iba svojou prítomnosťou vo vašom čreve. Iba niektoré druhy vlákniny súčasne aj zmäkčujú stolicu tým, že na seba viažu vodu.  Vytvára sa tak gél, ktorý pôsobí ako špongia v črevách – väčší objem a mäkšiu stolicu. Črevá sa správne rozhýbu a to je vaša šanca na pravidelné vyprázdňovanie. Bez ťažkostí a bolesti. Pre mnoho ľudí je to veľká úľava.

Druhy vlákniny

Je zvykom rozdeľovať vlákninu do kategórií na základe svojej rozpustnosti. Máme rozpustnú a nerozpustnú vlákninu. Rozpustná vláknina je taká, čo sa rozpúšťa vo vode alebo viaže vodu na seba, vo vode napučí a tým vytvorí gél, čo má práve veľký význam pre zmäkčovanie stolice.

Iba niektoré druhy vláknin slúžia súčasne aj ako prebiotikum, tj. potrava pre vaše priateľské črevné baktérie, ktoré potom túto vlákninu fermentujú. Tieto prebiotiká, inak povedané fermentovaná vláknina, sa tak rozštiepi a pomáha udržiavať vaše črevá a tým aj vaše trávenie v dobrej kondícii.

guarana_22

Ako si vybrať správny typ vlákniny?

Hľadajte vlákninu, ktorá zväčšuje objem stolice, súčasne ju aj zmäkčuje, pritom má prebiotické vlastnosti, takže slúži ako potrava pre vaše priateľské črevné baktérie.

  • Pšeničné otruby patria do radu nerozpustných vláknin, ktoré sú súčasťou celozrnnej potravy. Otruby pôsobia tak, že „kefujú“ črevá, čím provokujú črevo ku zvýšenej sekrécii vody. Zmäkčujú stolicu aj napriek tomu, že sú nerozpustné a nenapučia sa. Otruby nemajú prebiotické vlastnosti.
  • Psyllium patrí medzi rozpustné vlákniny, známy z lekárne ako doplnok stravy. Psyllium viaže obrovské množstvá vody, ktoré ale musí človek súčasne vypiť. Často sa vyžaduje vypiť ½ litra tekutín na jednu porciu psyllia. Ak je splnený pitný režim, psyllium potom vie dobre napučať a zmäkčiť stolicu.
  • Innulín tiež patrí medzi rozpustné vlákniny a má dobré prebiotické vlastnosti. Vo vode sa síce rozpustí, ale nenapučí. Preto nedokáže zmäkčovať stolicu.
  • PHGG (hydrozylovaná guarová guma) je vláknina, ktorá patrí medzi rozpustné vlákniny. Vo vode mierne napučí, a preto dokáže zmäkčovať stolicu. Užívateľsky je komfortnejšia na konzumáciu. Keď ju pridáme do jedla, nie je to  poznať. Chuť aj konzistencia jedla zostane rovnaká. Keď ju pridáme do pitia, môžu to byť studené aj teplé nápoje, tak to tiež nie je poznať. Práve schopnosti zmäkčovania stolice v spojení s mimoriadnym užívateľským komfortom, to je skvelá správa pre ľudí s chronickou zápchou. Zároveň pôsobí aj ako prebiotikum vďaka svojej schopnosti fermentácie. Nájdete ju napríklad v potravine OptiFibre®. Semená z guarovej gumy obsiahnuté v potravine OptiFibre® účinne pomáhajú riešiť problémy so zápchou. Vláknina je chuťovo neutrálna a môžete ju prisypať napríklad aj do džúsu, alebo čaju a ich chuť sa nezmení.

Koľko vlákniny potrebujeme?

Odporúča sa, aby ženy konzumovali aspoň 25 gramov vlákniny denne, zatiaľ čo muži by mali konzumovať 38 gramov denne. Väčšina ľudí nekonzumuje dostatok, pričom priemerná spotreba je 15 gramov pre ženy a 18 gramov pre mužov.

Spôsoby, ako do svojho dňa začleniť viac vlákniny :

  • Vyberte si celozrnný chlieb alebo celozrnné tortilly.
  • Raňajkujte cereálie s vysokým obsahom vlákniny s najmenej 5 gramami na porciu.
  • Konzumujte nakrájané ovocie alebo zeleninu (ideálne aj so šupkou).
  • Jedzte strukoviny (fazuľu) každý deň! Pridajte ich do šalátov, tacos, polievok alebo iných obľúbených jedál.
  • Vyberte si celozrnné cestoviny namiesto bežných cestovín.

Správna dávka vlákniny na každý deň!

Získanie potrebného množstva vlákniny z potravín dokáže byť z mnohých dôvodov náročné. Málo času na varenie, rýchly spôsob života a stres dokážu zabrániť prispôsobeniu jedálnička, ktorý obsahuje primerané množstvá vlákniny. Riešenie sa nachádza v potravine OptiFibre®. OptiFibre® je 100% rastlinná vláknina vo forme prášku, ktorá sa získava zo semien guarovej rastliny (PHGG). Vláknina je úplne rozpustná a môžete ju vmiešať do teplých aj studených nápojov. Ľahko sa rozpúšťa v mäkkých jedlách ako jogurt či v zemiakovej kaši. Žiadna horkosť, kyslosť ani podivná pachuť vám na jazyku nezostanú. Nemusíte sa trápiť s rátaním množstva vlákniny z jedál. Stačí v ktoromkoľvek čase počas dňa pridať vlákninu OptiFibre® do nápoju či jedla a o dostatočné množstvo vlákniny na deň máte postarané. OptiFibre® účinne pomáha riešiť problémy so zápchou. Je chuťovo neutrálny a môžete ho prisypať napríklad aj do džúsu, alebo čaju a ich chuť sa nezmení. Odporúčaná dávka je 5-25g denne. OptiFibre® je potravina na osobitné lekárske účely pre dospelých a deti od 3 rokov veku.

optifibre_22

Viac informácií na www.optifibre.sk

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.