Odľahčená domáca konjaková a proteínová zmrzlina

Znie to neuveriteľne? Áno, aj túto obľúbenú letnú pochúťku môžete poňať zdravo. Aj v domácich podmienkach si ju poľahky vyrobíte a určite si aj pochutíte. Okrem čerstvého ovocia pridajte aj rozmixovanú prílohu Slim Pasta.

nanuky_ovocne_1_22

Na chuti nepobadáte nič, ale vďaka obsiahnutej vláknine vás viac zasýti a bude vám krásne držať pokope!

Ingrediencie:

 

Postup:

Mixér naplňte čerstvým ovocím, pridajte ryžu Slim Pasta a trochu vody. Chvíľu mixujte, aby zmes dostatočne zhustla, ale pritom stále obsahovala kúsky ovocia. Vylejte do plastových nádoby na nanuky a nechajte cez noc odstáť v mrazničke.
 
Tip: takto jednoducho pripravíte zmrzlinu z rôznych druhov ovocia. Ak nebude ovocie dostatočne sladké, pridajte kvapku čakankového sirupu s nízkym obsahom cukru.

Domáca proteínová zmrzlina

nanuky_mliecne_2_22

Ingrediencie:

 

Postup:

Všetky suroviny premiešajte a dochuťte svojou obľúbenou príchuťou KetoMix. Zmes vložte do formičiek na nanuky a dajte zmraziť. Ak chcete mať zmrzlinu dvojfarebnú, nechajte najprv zmrznúť polovicu zmesi s drievkom a následne prilejte zmes druhej farby, ochutenú inou príchuťou. Ak doma nemáte formičky na nanuky, jednoducho postačí len nádobka z jogurtu.

TIP: Ak do zmrzliny pridáte malé množstvo jahôd, malín alebo čučoriedok, pochutíte si ešte viac a ketózu neohrozíte. Dávajte si však pozor, aby ste nezjedli viac ako 50 g tohto ovocia za deň.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.