Najnovšie trendy v kuchyni – biela v hlavnej úlohe

Napísal ASKO-NÁBYTOK, KiK 04. júl 2022

Kuchyňa je bezpochyby dôležitým centrom každej domácnosti. Veľmi žiadaným štandardom je v posledných rokoch kuchynský ostrovček. A ktoré farby dominujú v doplnkoch? Inšpirujte sa týmito tipmi. Jednoduchá, ale zároveň stále nadčasová. Reč je o bielej farbe, ktorá je aj v kuchyni čoraz populárnejšia.

1_asko_040722

Nemusíte sa jej báť, pokiaľ zvolíte tie správne doplnky a vybavenie, vaša kuchyňa bude praktická, a zároveň bude vyzerať stále čisto. A hoci by sa mohlo zdať, že aj taký ostrovček v kuchyni je najmä módnym trendom, je v prvom rade užitočným a multifunkčným pomocníkom. Ponúka oveľa viac miesta na prípravu pokrmov a pri vhodnom umiestnení minimalizuje počet krokov urobených v rámci varenia. Môže však slúžiť aj ako prípravná časť alebo dokonca jedálenský stôl. Stačí len naplánovať presah kuchynskej dosky na mieste, kam plánujete umiestniť barové stoličky.

Moderná vychytávka

Pokiaľ patríte medzi tých, ktorí ešte nezískali dôveru k lesklým povrchom v kuchyni, tak je pre vás model IP4820 od ASKO-NÁBYTOK ideálnym kandidátom na vysnívanú kuchyňu. Matné biele čelné plochy so zapusteným úchopom vytvárajú ucelený minimalistický vzhľad. Úchopný systém môžete navyše podčiarknuť LED osvetlením, ktoré bude perfektným detailom a nevšedným prvkom v miestnosti. Dokáže byť dostatočne jasné, decentné a hlavne úsporné. 

Kuchynský ostrovček – nezastupiteľná súčasť modernej kuchyne

Dnešné technické postupy už umožňujú aj umiestnenie varnej dosky či drezu na kuchynský ostrovček, ale treba na to myslieť už pri plánovaní, pretože musí byť podlahou do ostrovčeka zavedená elektrina, odpad aj voda. Môže však slúžiť aj ako prípravná časť alebo dokonca jedálenský stôl. Stačí len naplánovať presah kuchynskej dosky na mieste, kam plánujete umiestniť barové stoličky. Nemenej dôležité je aj správne osvetlenie, vďaka ktorému budete môcť priestor navyše využiť na maximum.

„V našich kuchynských štúdiách evidujeme narastajúci dopyt po ostrovčekoch. V rámci plánovania ich možno navrhnúť takmer do všetkých radov našich kuchýň. Veľmi obľúbeným variantom sú aj polostrovčeky, ktoré sú skvelé aj do menších priestorov,“ dodáva Andrea Štěpánová, marketingová riaditeľka spoločnosti ASKO – NÁBYTOK. Pracovníci týchto štúdií vám pomôžu navrhnúť vašu vysnívanú kuchyňu presne do vašich priestorov a poradia s výberom konkrétnych designov i dekorov. Schôdzku si môžete dohodnúť vo všetkých 8 predajniach v Slovenskej republike, alebo si dohovoriť online plánovanie na webových stránkach www.asko-nabytok.sk

Kuchyňa Fashion – štýlová a extravagantná kuchyňa

Kuchyňa Fashion je moderná a skvele kombinovateľná. Široká ponuka komponentov umožňuje vybaviť a zladiť priľahlý priestor. Dvierka sú vyrobené z matne lakovanej MDF, a sú preto odolné voči vysokým teplotám a jednoduché na údržbu. Kuchyňa je veľmi variabilná a dekor si vyberiete zo 4 odtieňov v matnom prevedení alpskej bielej, bielej, magnólie alebo hodvábne šedej. Kuchyňu oživíte čiernym 3D sklom a rôznymi variáciami korpusov, doplnkov a pracovnej dosky.

2_asko_fashion

Kuchyňa Viki II – nadčasovosť a elegancia v jednom

Kuchyňa Viki II je nadčasová a elegantná. Zaujímavosťou kuchyne sú dolné skrinky, ktoré sa zavesia na stenu. Sú praktické najmä z hľadiska upratovania a nedochádza k vzniku plesne. Skrinky kuchyne sú vyrobené z MDF materiálu zaisťujúce jednoduchú údržbu. Vstavané úchytky presahujú cez okraj skriniek a pôsobia nenápadne. Na rozdiel od modelu VIKI I sú úchyty tmavé. Dekor kuchyne môžete voliť zo 7 prírodných variácií od duba po čiernu bridlicu. Vyberať je možné aj z lesklých alebo matných povrchov.

3_asko_viki2

Vkusné dekorácie ku každému štýlu

V kuchyni by mala mať svoje miesto určite aj váza. Ak chcete ostať pri jednoduchosti, môžete do nej dať len steblá trávy alebo pšenice. Aj napriek svojmu netradičnému prevedeniu sa stále opiera o čisté línie. Kuchynský stôl alebo ostrovček to len pekne ozvláštni. Bielym kuchynským riadom tiež určite nič nepokazíte. Celé sady od hrnčekov, šálok, tanierov, podnosov a misiek rôznych veľkostí vyrobených z porcelánu nájdete teraz napríklad aj v predajniach KiK. Príjemne zapadnú k akémukoľvek štýlu. Ak preferujete škandinávsky, provensálsky alebo vintage štýl, bude sa vám iste páčiť aj sada kuchynského riadu v mentolovej modrej. Ideálna na nedeľný brunch s rodinou či priateľmi.

4_kik_040722

Zdroj obrázkov: ASKO-NÁBYTOK, KiK

 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.