Pre milovníkov hotdogov i vajíčok

Napísal Simona Klérková 30. január 2023

Sýte raňajky i rýchla večera. Milujete vajíčka i poctivý domáci hotdog? Tieto sýte jedlá vás i vašich blízkych naštartujú do nového dňa, zachránia však hladné brušká aj ako rýchla večera. Na ich prípravu vám postačí jediný spotrebič.

Hotdogovač a vajíčkovar v jednom Orava HM-03 GR. Príprava je rýchla – v nádobe s nepriľnavým povrchom uvaríte naraz až 6 párkov. Robia sa v pare, takže budú šťavnatejšie a chrumkavejšie, než keby ste ich varili vo vode. Rožky sa po nastoknutí na ostne z nehrdzavejúcej ocele prehrejú po celej dĺžke a voňajú ako čerstvo upečené. Ak do varnej nádoby vložíte stojan na 6 vajíčok, za chvíľu ich máte na pare hotové presne tak, ako vám chutia najviac – na mäkko, na tvrdo či na hniličku. Vo varnej nádobe do 10 minút pripravíte na pare aj brokolicu, špargľu a kukuričné klasy, keď dostanete chuť na extra zdravú porciu.

orava_hk_03_gr

Orava HM-03 GR v novom farebnom vyhotovení môže byť váš za 42,90 €. www.orava.eu

Brokolica - má vysoký obsah vitamínu C, vitamínov skupiny B a vápnika; pozitívne vplýva na látkovú výmenu, imunitný systém, nervovú sústavu a posilňuje kosti.

Kukurica  - je obľúbenou pochúťkou a zároveň významným zdrojom tiamínu (vitamínu B1), t.j. látky podieľajúcej sa na spracovávaní sacharidov, ktoré vyživujú nervové a mozgové bunky. A pretože obsahuje aj značné množstvo mangánu, podieľa sa významným spôsobom na stimulovaní mentálnej sviežosti.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.