Pokojné rána v kuchyni? Nič nie je nemožné

Napísal Trumpeter 21. september 2021

Je dokázané, že spôsob, akým začneme deň, do veľkej miery ovplyvní jeho ďalší priebeh. Stačí ranná nervozita v kuchyni pri príprave raňajok alebo od septembra aj desiatej či neporiadok a chaos, ktorý po sebe zanecháme, a do dňa vykračujeme nie práve najšťastnejší.

Určite existuje viacero ciest a stratégií, ako mať čo najpokojnejšie ráno aj počas pracovných dní školského roka. Jednou je usporiadanie kuchyne a jej zariadenie. Pretože detaily robia celok. „Dobrá kuchyňa pre dobrý život môže mať rôznu veľkosť a rôzny dizajn, ale určite je miestom, kde sa cítime uvoľnene a príjemne. Niekedy stačí naozaj zmeniť pár detailov, čo ovplyvní celkovú atmosféru kuchyne, komfort jej užívania aj náš dojem,“ je presvedčená Eva Szakálová, marketingová manažérka Oresi.

dispozicia_kuchyne21

Základné rozvrhnutie

Detailom sa ešte budeme venovať, alfou a omegou v kuchyni je však správne usporiadanie nábytku a spotrebičov. „Každá dokonalá kuchyňa by mala mať svoj pomyselný trojuholník, ktorého vrcholy tvoria tri zóny – na prípravu, na varenie a na umývanie. Keď sa toto pravidlo dodrží, príjemne sa funguje v malej aj veľkej kuchyni, pretože zóny sú usporiadané logicky a ergonomicky,“ vysvetľuje E. Szakálová.

Je dokázané, že ak je drez alebo varná doska (sporák, rúra) umiestnená na konci pracovnej plochy, narúša plynulosť varenia a prác v kuchyni. No nemali by byť ani pri sebe. Na komfortnú prípravu jedla treba medzi varnou a umývacou zónou priestor široký minimálne 80 cm.

Ak ešte len plánujete svoju novú kuchyňu alebo chcete súčasnú prerábať, odborníci na kuchyne radia usporiadať kuchynský nábytok tak, aby na pracovnú zónu plynulo nadväzovala zóna skladovania a odkladania.

„Pokiaľ to priestor dovoľuje, veľkou výhodou je mať varenie v ostrovčeku, pretože vzniká veľká pracovná časť na prípravu jedla a odloženie vecí na ploche ostrovčeka. Najčastejšie sú totiž ostrovčeky hlboké 92 cm alebo 120 cm. Miesto na prácu tak nie je iba po boku od varnej dosky, ale aj za ňou,“ dopĺňa Pavol Krčmárik, senior predajca Oresi.

Poriadok bez šmúh

Jedna vec je v kuchyni pripravovať jedlo a úplne iná udržiavať v nej systém a poriadok. Mnoho ľudí nedokáže spokojne odísť ráno z domu bez toho, aby nenechali v kuchyni poriadok. Dá sa to pochopiť, veď potom sa vracajú do uprataného a v čistej kuchyni si môžu po práci dopriať šálku čaju alebo kávy.

Na upratanie je však ráno málo času a vzniká zbytočný stres... Časť problému sa určite vyrieši už spomínanou zonáciou. Umývačka riadu hneď vedľa drezu je to najpraktickejšie riešenie. Riad sa dá naložiť do kuchynského spotrebiča bez krokov navyše a bez neželaných kvapiek a fŕkancov na podlahe.

Malú veľkú službu urobí aj vhodná povrchová úprava kuchynského nábytku, na ktorom nevidno každý odtlačok prsta. Ak je kuchyňa ráno zaliata slnkom, priamo bijú do očí! Našťastie existuje riešenie. „Matné jednofarebné povrchy, nazývané supermat, zamatový mat či hodvábny mat, ktoré sa používajú na čelné pohľadové časti kuchýň, môžu mať špeciálnu povrchovú úpravu, takzvaný antifinger print, ktorý zabezpečuje zvýšenú odolnosť povrchu voči odtlačkom prstov,“ vysvetľuje Jozef Kňúr, manažér oddelenia kvality kuchynských štúdií Oresi. Tie stačí z času na čas pretrieť a je poriadok. Pretieranie uľahčuje aj bezúchytové riešenie otvárania skriniek.

Šikovné riešenia

„K pokojným ránam v kuchyni prispeje aj tlmené dovieranie dvierok,“ ponúka ďalší tip E. Szakálová. Zatvárajú sa totiž samy a potichučky, takže nikoho búchaním nezobudíme a zároveň šetríme ráno taký prevzácny čas. Stačí sa skrinky dotknúť a ona sa zavrie sama a nehlučne.

Veľmi praktické sú zásuvky namiesto spodných skriniek. „Potraviny, hrnce či riad sú v nich usporiadané prehľadne a sú oveľa dostupnejšie ako v hlbokých skrinkách,“ vysvetľuje odborníčka z Oresi. Všetko sa dá vybrať alebo odložiť rýchlo, pohodlne a bez toho, aby sa ráno v kuchyni robili zbytočné drepy.

Praktickými vychytávkami, s ktorými je všetko poruke a zároveň upratané raz-dva, sú viacúčelové závesné organizéry. „Majú mnoho podôb, veľkostí a sú z rôznych materiálov, takže sa určite nájde taká, ktorá pristane aj vašej kuchyni. Závesný organizér vrelo odporúčam,“ pokračuje E. Szakálová.

Závesná lišta umiestnená nad pracovnou doskou môže byť vhodným miestom na odkladanie naberačiek, varešiek, ale aj koreničiek či olejov. Malá závesná lišta na dvierkach poslúži na odloženie utierok a chňapky – sú vždy poruke a zároveň upratané. Šikovným riešením sú magnetické úchyty na nože, držiak na rolku kuchynských papierových utierok či na potravinovú fóliu.

Menej je naozaj viac

Aj tá najlepšie zariadená a zorganizovaná kuchyňa však bude miestom chaosu, pokiaľ v nej bude priveľa vecí. O Japonke Marie Kondó ste už zrejme počuli. Táto expertka na organizáciu domácnosti odporúča zbaviť sa v kuchyni všetkého zbytočného a duplicitného. Štyri škrabky na zemiaky nikdy nepoužijete súčasne, vystačíte si s jednou. Nepotrebujete ani tri súpravy riadov, dva mixéry a priveľa trvanlivých potravín.

Marie radí zorganizovať si kuchyňu nielen prakticky, ale aj podľa pocitov. „Majte v nej len to, čo vám prináša radosť, s ostatným sa rýchlo rozlúčte. Preplnený priestor totiž odvádza pozornosť od vecí, ktoré sú v živote naozaj dôležité.“ V príjemne a prakticky usporiadanej kuchyni bez zbytočností a plastov budú aj hektické rána o čosi pokojnejšie a dni sa budú začínať lepšie.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.