Chceš mať dostatok pitnej vody? Musíš preto niečo spraviť.

Voda je veľkou súčasťou nielen nášho organizmu, ale aj našej planéty. Aj keď sa možno na prvý pohľad zdá, že vody okolo nás je viac ako dosť, opak je pravdou. V mnohých kútoch zeme nepoznajú kvalitnú pitnú vodu.

freepik_ocean_23

Viete, že...

8. jún je Svetový deň oceánov, ktoré tvoria viac ako 70 % povrchu našej planéty. Vzhľadom na ich neuveriteľnú plochu bolo doposiaľ preskúmaných len menej ako 5 %. Vo svetových oceánoch nájdeme najdlhšie pohorie Zeme – Stredooceánsky chrbát, je takmer celý pod hladinou a má celkovú dĺžku až 65 000 kilometrov. Väčšina života na Zemi je vo vode. Až 94 %  živočíšnych druhov žijúcich na Zemi, existuje vo vode. Oceán je aj najväčším zdrojom kyslíka. Viac ako 70 % kyslíka našej planéty produkuje oceán. Predpokladá sa, že 70-80 % kyslíka, ktorý dýchame, vytvárajú samotné morské riasy. 

Svetové oceány udržujú život na Zemi a pritom ich dennodenne ničíme produkciou plastu.  Do roku 2050 bude množstvo plastu v oceánoch väčšie ako počet rýb v nich. Každú minútu sa vo svete použije 1,2 milióna plastových fliaš, ale iba 9 % z nich sa recykluje. Alarmujúce štatistiky vzniku plastového odpadu prichádzajú z každej strany a preto je viac ako nutné sústrediť sa na ich znižovanie pri každej príležitosti. Spoločnosť Waterdrop sa zaviazala k zníženiu plastu v nápojovom priemysle a drží sa svojich zásad šetriť prírodu pri každom navrhnutom produkte a procese. Svetový deň oceánov oslávi limitovanou edíciou udržateľnej sklenenej fľaše Ocean, vyrobenej z kvalitného borosilikátového skla so symbolickým designom morského života, určenej na opakované používanie. 

Limitovaná edícia waterdrop® Ocean fľaša bude pomáhať priniesť vodu tam kde nie je, v suchej časti Afriky. 10 % z každej predanej fľaše poputuje na stavbu alebo opravu studní na odľahlých miestach kontinentu, kde ľudia nemajú pitnú vodu. Projekt je realizovaný v spolupráci s mimovládnou neziskovou organizáciou Človek v ohrození, ktorá aktívne pôsobí v 30 krajinách a už poskytla pomoc vo viac ako 50 krajinách Európy, Ázie a Afriky. Myslime na našu budúcnosť a starajme sa o naše oceány a vodu, bez ktorej to nejde.

waterdrop_ocean_723

Viac informácii na www.waterdrop.sk

Zdrj foto: Freepik

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.