Dá sa kvalita kávy spoznať už v obchode?

Napísal Trumpeter 07. február 2022

Káva je pre mnohých z nás nápojom, bez ktorého si nevieme predstaviť deň. Bez ohľadu na spôsob prípravy si však chute a benefity kávy užijeme iba vtedy, ak je kvalitná či už káva ako nápoj, alebo samotné kávové zrnko. Podľa čoho to spoznáte?

kava_zrnka19

Na začiatok máme dobrú správu. Pokiaľ si v obchode kupujete zrnkovú kávu, s najväčšou pravdepodobnosťou bude na prvý pohľad kvalitná. Na vlastnej koži sa o tom presvedčila baristka Monika Matúšová zo Zlatého Zrnka, keď sa snažila nájsť vzorky viditeľne nekvalitných a prepražených kávových zŕn, aby ich mohla prezentovať a názorne ukázať rozdiel medzi nimi a kvalitnými zrnami. „Tie majú vyváženú rovnomernú farbu, žiadny lesk, zrná majú rovnakú veľkosť a nie sú poškodené. Samozrejme, v lacných balíčkoch mletej kávy sú určite zomleté aj také.  Tie balíčky kávy ktoré bývali známe svojou prepraženosťou a nízkou kvalitou som našla v niektorých obchodných reťazcoch iba v mletej forme. V pomletej káve si totiž neviete vizuálne overiť kvalitu zrniek.

Nepomletá zrnková káva v dobrom obale by mala byť zárukou kvality. Ako dôkaz však ešte treba chuťový test. V kvalitnej a správne pripravenej káve by sme nemali cítiť zvieravú kyslosť ani trpkosť.

Má druh vplyv na kvalitu?

Na etikete musí byť údaj o druhu kávy (zrnková, mletá, rozpustná), identifikácia výrobcu, dovozcu alebo obchodníka, zloženie a množstvo výrobku, dátum minimálnej trvanlivosti . Kvalitné kávy majú aj údaje o dátume a spôsobe praženia a o pôvode kávy.

O finálnej chuti a kvalite kávy ako nápoja, nerozhoduje len jej pôvod a druh, ale aj čerstvosť, spôsob praženia, hrúbka zomletia, teplota vody pri extrakcii, trvanie extrakcie či tlak.

„Veľmi silno je v ľuďoch zakorenený mýtus, že arabika je tá dobrá káva a robusta je menej vydarená odroda. V skutočnosti existuje nekvalitná a zle vytriedená arabika ako existuje kvalitná a dobre vytriedená robusta. Robusta má síce ostrejšiu chuť, no v správnom pomere s arabikou môže mať táto zmes aj kopec výhod, napríklad robusta zabezpečí lepšiu penivosť a intenzitu espressa a vyššie množstvo kofeínu pre tých, ktorí to potrebujú,“ vysvetľuje M. Matúšová.

Sme národ fajnšmekrov

Slováci podľa skúseností remeselných pražiarní vedia čoraz viac oceniť dobrú kávu. „Záujem o kávu z remeselných pražiarní, ako je tá naša, rastie. Zákazníci si chcú  dopriať vďaka vyššej cene šálku kvalitnej kávy a radi objavujú pestré chute a kávy odlišných chuťových profilov z rôznych krajín,“ potvrdzuje pražiar Václav Faltus zo Zlatého Zrnka.

Káva z malej remeselnej pražiarne je určite čerstvejšia ako káva zo supermarketu, ktorý ju dováža už upraženú zo zahraničia. Medzičasom môže káva totižto zvetrať, čo môže byť aj cieľom niektorých pražiarov kávy, aby sa zbavili nepríjemnej vône a dochute. Okrem toho dostanú pestovatelia kávy za jej vytriedenie lepšie zaplatené a tak môžu poslať svoje deti do školy. Stačí len, aby sme mali záujem o vytriedené a kvalitne spracované kávové zrnká. „Samozrejme, chute sú veľmi individuálna záležitosť, niektorí ich majú radi výrazné, nevadí im horkejšia alebo kyslejšia káva, iným vyhovuje vyváženosť chutí. Ale je pravda, že zvetraná káva alebo káva, ktorú pokazilo pár zle upražených zrniek, chutí čudne, čo dokáže odhaliť aj laik,“ je presvedčená M. Matúšová. Ale čo s tým, keď už raz máme kávu doma?

Druhá šanca pre kávu

Vyhodiť kávu by bola škoda. No ak ju neviete zužitkovať inak, patrí do kompostu – a to aj použitý „sós“. Obsahuje totiž cenné látky (dusík, vápnik, draslík, fosfor, železo, horčík), ktoré kompost obohatia.

Dobre poslúži aj ako hnojivo na kvety - stačí ju primiešať do pôdy okolo rastlín. Okrem už spomínaných prvkov dokáže káva do seba absorbovať ťažké kovy, ktoré sa v našich pôdach občas nachádzajú.

Misku s použitou kávou môžete vložiť do chladničky alebo mrazničky – pohltí nepríjemný zápach.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.