Zelenkavé odtiene ovládli kuchynské trendy

Napísal Asko, KiK, Dulux 01. február 2022

Smaragdová, pastelová, šedo-zelená, limetková, šalvia – to sú farby, ktoré si znova hľadajú cestu do našich domovov. A kuchyne nie sú výnimkou. Hoci sú stále veľmi obľúbené kuchyne v dekore dreva, bielej či antracitu.

dulux-color

Tento svetový trend prenikol a získava si svojich obdivovateľov. A niet divu - zelená dodá celej miestnosti eleganciu, a navyše sa perfektne dopĺňa s drevom, bielou aj obľúbenými šedými odtieňmi.

Tendencia dostať do našich domovov kúsok prírody sa v posledných rokoch dostala do popredia záujmu dizajnérov. Prírodné materiály aj farby si tak získavajú čoraz väčší priestor v interiéroch po celom svete. Evokujú v nás pocity bezpečia, útulnosti a pohody, po ktorom väčšina z nás túži v prostredí nášho zázemia. Práve zelené odtiene nábytku a vybavenia zaznamenali v poslednom čase razantný vzostup záujmu. To isté platí aj pri kuchyniach.

Dostupných odtieňov zelenej sú desiatky, od chladnejších po hrejivé, od pastelových až výrazne sýte. Pokiaľ je pre vás celozelená kuchyňa príliš veľkým sústom, jednoducho kombinujte! Skvele vyzerá napríklad drevená pracovná doska, mosadzné či zlaté úchytky.

 „Obľúbeným variantom, ako začleniť farby do kuchyne, je aj kombinácia farebných skriniek s neutrálnymi, väčšinou bielymi tónmi.“ dodáva Andrea Štěpánová, marketingová riaditeľka spoločnosti ASKO – NÁBYTOK.

Dajte zelenú aj vašim elektrospotrebičom!

Zelenou kuchyňou však nemusí byť myslená iba farba korpusov a dvierok. Tiež výberom ekologických spotrebičov ušetríte slušnú čiastku z rodinného rozpočtu. Pri modernom kuchynskom príslušenstve, akými sú varná doska, rúra, umývačka či digestor, je dnes už myslené na ich spotrebu energie. Hoci sú ich obstarávacie náklady niekedy vyššie, z dlhodobého hľadiska sa ich nákup naozaj oplatí. Tiež umývačky a drezové batérie už dnes vedia hospodárne zachádzať s vodou, čo by ste pri ich výbere mali tiež zohľadniť. V prípade, že si nebudete s výberom kuchynských spotrebičov istí, odborníci v predajniach ASKO – NÁBYTOK vám so všetkým poradia a pomôžu vám vybrať moderné ekologické vybavenie do vašej novej kuchyne. Vaša kuchyňa tak „zozelenie“ nielen svojim vzhľadom, ale aj prístupom k životnému prostrediu!

1.Tip: Kuchyňa Easy Touch – V rodinnom duchu

asko_green_1

Zroj foto: ASKO

Prakticky koncipovaná kuchynská linka v tvare L využíva svieže farebné harmónie s akcentmi prírodného dreva a kovu, ktoré pôsobia nevšedne a mladistvo. Predovšetkým väčšie rodiny ocenia integrovaný jedálenský kút, ktorý sa stane obľúbeným miestom na pravidelné stretnutia nielen pri jedle. Jednoduchá bude aj každodenná údržba kuchyne, pretože vďaka praktickému supermatnému a bezodtlačkovému prevedeniu čiel budú nevzhľadné nečistoty či odtlačky prstov už navždy

2.Tip: Kuchyňa Cascada – vidiecka a moderná s praktickými detailmi

asko_green_2

Zroj foto: ASKO

Kuchyňa Cascada sa vďaka moderným prvkom hodí do vidieckych sídiel aj do mestského interiéru. Zaujme vzhľadnými a praktickými detailmi, či už ide o lavicu pod oknom alebo o kuchynský ostrovček. Kuchyňa sa prispôsobí akémukoľvek priestoru. Dostatok úložného priestoru zaistia XL skrinky, ktoré sú nedoceniteľné predovšetkým v menších kuchyniach. Na najmodernejšie kuchyne i ďalšie vybavenie do domácnosti sa môžete pozrieť v akejkoľvek z 8 predajní ASKO - NÁBYTOK v Českej republike. www.asko-nabytok.sk.

3.tip: Kombinujte s aktuálnymi farbami

Medzinárodné estetické centrum značky Dulux navrhlo štyri palety dekoratívnych farieb inšpirované práve spomínanou meniacou sa úlohou domácnosti, aby bolo možné ukázať, ako Blankytne modrá (T0.10.70) funguje s inými odtieňmi. Tieto palety uľahčujú výber a kombináciu jemných neutrálnych a veselých odtieňov. Svetlé prírodné tóny môžu pomôcť vniesť do miestnosti pozitívne účinky vonkajšieho sveta. Celá paleta totiž hýri farbami inšpirovanými prírodou – šalviová a machovo zelená, bridlicovo modrá, zemitá hnedá.Spolu s Blankytne modrou vytvárajú schému, ktorá odráža prirodzenú vonkajšiu paletu. Veľmi dobre sa hodia do rustikálnych aj moderných domácností.

dulux_green_blue22

Zroj foto: Dulux

4.tip: Praktické pomôcky do vašej kuchyne

Upratanie a vyčistenie všetkých priestorov domácnosti poskytne priestor novým veciam, ktoré vedia nahradiť tie staré či opotrebované. V predajniach KiK teraz nájdete rôzne praktické pomôcky či jemné dekorácie aj do vašej kuchyne.

Pripravení na všetko

Na väčšie nákupy potravín, ale aj iných kuchynských predmetov môžete využiť nákupnú tašku s kolieskami, ktorá vám uľahčí aj dlhšiu cestu z obchodu. Zvyšky akéhokoľvek jedla si môžete odložiť do plastovej dózy, v ktorej vám jedlo vydrží dlhšie čerstvé. K dobrému jedlu nepochybne patrí aj nejaký nápoj. Ešte stále tu máme zimu, takže teplý čaj uvarený v kanvici padne určite na úžitok.

Prestieranie s jemnými dekoráciami

Zabudnúť by sme nemali ani na to, aby sme sa vo svojej kuchyni cítili naozaj dobre. Jemnými tematickými dekoráciami v tvare jablka môžete aspoň trošku ozvláštniť kuchynský stôl alebo poličku. Keď príde návšteva, jednohubky či chlebíčky im môžete naservírovať na keramický servírovací podnos a ostatné pochutiny nasypať do keramickej misky.

kik_31122

Zdroj foto KiK:Kanvica na čaj, 3,19 €, keramický servírovací podnos, 8,49 €, keramické misky od 2,19 € a dekorácia jablko od 2,19 €

5.tip: Kuchynskí pomocníci

Dnešný uponáhľaný svet si žiada praktických pomocníkov do kuchyne, ktorí nám ušetria množstvo času a zjednodušia námahu. Navyše, šikovné kuchynské spotrebiče pozdvihnú pripravované jedlá na kulinársku úroveň. Práve preto vám prinášame pár zaujímavých tipov, ktorými oživíte vaše kuchynské vybavenie.

lidl_31122

Zdroj foto: Lidl

Zdravá kuchyňa

Ak ešte nie ste majiteľmi teplovzdušnej fritézy, rozhodne neváhajte a vyskúšajte digitálnu verziu od značku Silvercrest. Vhodná je na grilovanie, pečenie aj smaženie. Na digitálnom displeji si môžete nastaviť až 10 rôznych programov.
SILVERCREST Kitchen Tools Digitálna teplovzdušná fritéza XXL XL SHFD 2150 A1, cena 69, 99€, Lidl

Rýchla omeleta

Predstavujeme „omeletovač“, ktorému podľahli desiatky ľudí. Stačí do panvice umiestniť všetky ingrediencie a za pár minút máte svoju omeletu na stole.
SALTER Prístroj na omeletu EK2716, cena 17,99€, Lidl

Smoothie za pár minút

Prístroj obsahuje veľký priestor na celé kusy ovocia, vďaka čomu je možné odšťavenie aj bez krájania.
SILVERCREST Odšťavovač SFE 450 C3, cena 32,99€, Lidl

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.