Vytlačiť túto stránku

Nepriatelia pleti

Napísal femme 30. jún 2008

Zamysleli ste sa niekedy nad tým čo spôsobuje problémy vašej pleti? Pokúsime sa vám niektorých „zabijakov zdravej pleti“ predstaviť.

>> Móda >> Aktuálne >> Nepriatelia pleti

Každá z vás pozná svoj typ pleti a tomu prispôsobuje jej každodennú starostlivosť. Ak aj napriek správne zvolenému krému, pravidelnej návštevy u kozmetičky máte problémy s pleťou, dobré je vylúčiť aj iné škodlivé vplyvy pôsobiace na vašu pokožku.

Životný štýl
Celkovej pohode a vyrovnanosti prospieva správna životospráva. Dostatočný spánok na zregenerovanie síl robí priam zázraky na tvári. Darmo máte drahý make-up odborne nanesený na tvári, keď vás bolí "duša". Nervozita a depresie sa vám automaticky odrazia na očiach, nezdravej farby pleti a rôznych druhov vyrážok a fľakov. Tento problém si musíte však vyriešiť sama vo vlastnej hlave. Podobne dbajte na dostatočný prísun vitamínov čerstvej podobe, pohybujte sa viac na čerstvom vzduchu a ak máte sklon k športu, nájdite si naňho čas.

Neresti
Traduje sa, že pohár vína denne neškodí a v niektorých prípadoch vraj aj lieči. Tento názor necháme nepovšimnutý a zmeriame sa na negatívne dôsledky alkoholu. Nadmerná konzumácia alkoholu sa prejavuje opuchnutým červeným nosom s popraskanými žilkami, suchou pokožkou a väčším sklonom k tvorbe vrások. Pri nedostatočnom prísune vitamínom a nadmernom pití pleť má tendenciu sfarbiť sa do žlta.

Druhými veľkými nepriateľmi sú nikotín a decht, ktorí bránia dýchaniu pokožky. Podobne ako pri alkohole aj pri fajčení často praskajú žilky, ktoré vytvárajú nežiaduce mapy na tvári. Hlavne nedostatok vitamínov A, B, a E sú veľmi dôležité pre pleť. Pokožka na tvári potrebuje pre svoju pružnosť a sviežosť vitamín C, ktorý práve ničí nikotín a decht.