Buďte zvodnou po celý rok a nielen na Valentína

Hoci je teraz vaša pleť ochabnutá, oči unavené, z pier je jedna tenká čiara a vy prepadáte panike, nič to. Aj bez toho, aby ste podstúpili plastickú operáciu, môžete pre toho svojho zažiariť. Tu je niekoľko rýchlych krokov, ako to zvládnete.

freepik_woman_0223

Elixír pre pleť

Najlepším elixírom pre pleť je oddych. Ak však nepomohol ani ten, máme pre vás špeciálny tip. Biofiller z vašej vlastnej krvnej plazmy. Ide o biovýplň, po ktorej sa koža nielen krásne zhydratuje, rozžiari a vďaka dodanému objemu aj krásne vypne. „Ide o účinnú a mimoriadne bezpečnú inovatívnu metódu využitia vlastnej obohatenej krvnej plazmy ako výplňový materiál, ktorý popri celkovom rozžiarení pleti doplní aj stratený objem a následne vypne pokožku tváre, krku, dekoltu či rúk,“ vysvetľuje riaditeľka Inštitútu zdravia a krásy FRAIS MUDr. Vanda Przewlocka, PhD. Plazma biofiller je vhodný pre všetky typy pleti a bez ohľadu na vek. Pomôže pri modelácii líc, výplni kútikov, nasolabiálnych vrások, vrások okolo úst, či ďalších jemných vrások na tvári, kruhov pod očami, ale napríklad aj doplnení stratený objem na chrbte rúk, krku a dekolte. Výsledok uvidíte hneď a časom sa ešte rozvinie.

Refresh z Las Vegas

Možnosťou na refresh tváre, ktorý prinesie okamžité vypnutie pleti bez potreby dlhej rekonvalescencie, je ošetrenie známe ako Las Vegas Peel. Zjemnenie cítite už na dotyk, a to aj vďaka remodelácii a stimulácii tvorby nového kolagénu. Rejuvenizačné ošetrenie sa robí erbiovým laserom. „Dokážeme ním dosiahnuť refresh pokožky bez výraznejšieho invazívneho zásahu,“ podotýka doktorka Vanda Przewlocka.

Žiarivejší pohľad

Máte pocit, že aj váš pohľad by si zaslúžil väčšiu iskru, no make-up kvôli padnutým viečkam veľmi nepomáha? Nemusíte hneď bežať na plastiku viečok, ak previs nie je veľký a oku treba len trochu pomôcť sa krásne otvoriť. Erbiovým laserom sa totiž dá účinne spevniť aj pokožka v okolí oka. „Laserovými lúčmi veľmi kontrolovane dokážeme prehriať tkanivo viečok a docieliť spevnenie tejto najjemnejšej časti kože na tvári,“ podotýka doktorka Vanda Przewlocka. Koža sa tak krásne vypne a celé oko sa „otvorí“. Efekt Smooth Eyes vie vydržať aj rok, samozrejme, vekom sa doba skracuje a je potrebné ho opakovať. Ak je previs veľký, potom je riešením blefaroplastika.

Zvodné pery

Pery sú pre mužov magnetom a pre vás tromfom. Okrem hydratácie im doprajte aj zvodnosť. Ak sa výplní či ihiel bojíte a nie ste zástankyňa ani veľkých pier, skúste špeciálne laserové ošetrenie Magic Lips, ktoré pery krásne zrevitalizuje, nastimuluje a zregeneruje tkanivo pier a sú tak napätejšie a bez rýh. „Je to veľmi jemné ošetrenie periorálnej oblasti a pier. Spočíva v stimulácii tvorby kolagénu kontrolovaným prehrievaním tkaniva pomocou laseru. Výsledkom ošetrenia sú na pohľad plnšie prirodzené pery,“ vysvetľuje postup doktorka Vanda Przewlocka. Dosiahnete tak dojem plnšieho a výraznejšieho tvaru pier, stále sú však vaše a prirodzené. Efekt sa rozvíja postupne.

Koruna krásy

Mať zdravú hrivu je dnes snom viacerých žien. Ak balzamy, toniká či vlasové masky nepomáhajú, skúste vlasom dopriať výživu zvnútra, doslova od korienkov. Dokážete to aj na počkanie, a to vďaka špeciálnej vlasovej mezoterapii. „Výživné látky sa pri nej dostávajú priamo do dermy, k vlasovým folikulom. Stimuluje sa rast nových vlasov, regenerujú sa vlasové cibuľky, podporuje sa mikrocirkulácia pokožky a zlepšuje sa celkový stav vlasov,“ vysvetľuje doktorka Vanda Przewlocka. Účinnými látkami môžu byť buď čistá kyselina hyalurónová, ktorá zlepší aj hydratáciu pokožky, vlastná obohatená krvná plazma, prípadne zmes vitamínov skupiny B, peptidov, aminokyselín a kyseliny hyalurónovej.

Krásne pevné prsia

Nie je dôležité, či máte malé alebo príliš veľké prsia. Podstatné je, aby boli pevné, teda neovísali, boli symetrické a aby ste s nimi boli spokojná vy a neuberali vám zo sebavedomia. Ak je opak pravdou, možnosťou je plastický zákrok. „Trendom sú prirodzené a zároveň sexi prsia, no s veľkosťou primeranou postave a hmotnosti ženy,“ hovorí primár oddelenia plastickej chirurgie na bratislavskej klinike MUDr. Martin Dziuban. Odborne urobené prsia by totiž nemali budiť dojem umelých neprirodzených prsníkov. Ak sa jaziev bojíte, možnosťou je miniinvazívna metóda zväčšenia pŕs cez miniatúrny rez. „Implantáty sa pri tejto unikátnej metóde vkladajú cez rez v podprsnej ryhe, ktorý je až o polovicu menší, a to vďaka sterilnému vrecúšku v tvare lievika, tzv. Insertion Sleeve,“ dodáva chirurg.

Postava ako lusk

Tajne snívate o štíhlom páse či pekne formovanom zadočku? Bez ohľadu, aký typ postavy ste, základom je správna životospráva a aktívny pohyb, ktorým si postavu viete vyformovať. Tajným žolíkom však môže byť lipomasáž. „Princípom LPG je vytváranie podtlaku na ošetrovanom mieste za pomoci špeciálnej masážnej hlavice,“ hovorí riaditeľka kliniky MUDr. Vanda Przewlocka. Jednotlivé valčeky pohybom s presne kontrolovaným tlakom na pokožku na jednej strane vytvárajú a na druhej vyrovnávajú záhyby kože. Sací krúživý pohyb zároveň vytvára podtlak a stimuluje žilový a lymfatický systém tak, že sa vyplavujú nielen toxíny, ale sa stimuluje aj tvorba kolagénu a elastínu, koža sa vyrovnáva a „pomarančová koža“ mizne. LPG sa môže kombinovať s ručnou technikou - maderoterapiou. Je to dynamická masážna technika, ktorá využíva drevené ručné nástroje, ako napríklad valčeky. Okrem zmiernenia napätých svalov, či odbúrania celulitídy, tak príjemne zrelaxujete. Ak je však tuku a pomarančovej kôry viac, riešením je miniinvazívna laserová liposukcia. Nezanecháva jazvy ani preliačiny a má trvalý efekt.

Hladké nohy

Zamatové telo si žiada aj krásne hladké nohy. Na trhu je dnes množstvo prípravkov, ale aj techník, vďaka ktorým sa dá zbaviť nežiaduceho ochlpenia. Pri odbornom prístupe sa dá dokonca bezbolestne, cielene a veľmi šetrne k pokožke dosiahnuť trvalý efekt. Napríklad fotoepilácia prostredníctvom IPL lasera patrí k najúspešnejším technikám. Využíva intenzívne pulzné svetlo rôznych vlnových dĺžok a je vysoko účinná a bezpečná. „Fotoepilácia využíva záblesk intenzívneho pulzného svetla, ktoré sa mení na teplo, prechádza cez pokožku a cielene zasahuje vlasový korienok. Ten sa oslabuje a keďže zatavuje cievky, ktoré ho vyživujú, dochádza k odumretiu chĺpku,“ vysvetľuje proces doktorka Vanda Przewlocka. Nohy tak zostanú na dlhý čas krásne hladké. Ak sa chcete chĺpkov zbaviť natrvalo, je potrebné proces zopakovať v trojtýždňovom intervale. Chĺpkov sa takto viete zbaviť kdekoľvek na tele.

 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.