Kyselina hyaluronová v kozmetike - pozor na jej koncentráciu aj kvalitu

Česká značka organickej kozmetiky Havlíkova apotéka predstavuje nové pleťové séra s názvom Kyselina hyalurónová – večne vlhká a Kyselina hyalurónová – večne pružný. Tieto originálne pomenované séra nízkomolekulárnej kyseliny hyalurónovej s účinnou látkou HySilk® v koncentrácii 2,5 % prenikajú do najhlbších vrstiev pokožky.

shutterstock_hyaluron

Zdroj foto: Shutterstock

Dokážu tak zabezpečiť mladistvý vzhľad bez vrások a spraviť tak vašu pleť pevnú, šťavnatú a sviežu.

Predstavte si krišťáľovo čistú pramenitú vodu, s ktorou si umývate tvár. Každá jedna kvapka zostane v pleti a ani jedna nestečie na zem. Presne takto nové séra fungujú. Obsahujú vysokú koncentráciu nízkomolekulárnej kyseliny hyalurónovej, ktorá funguje ako zásobárňa a strážca vody v hlbších vrstvách pleti. Je schopná na seba naviazať až 1000-násobne väčšie množstvo vody, než je jej hmotnosť.

„Nami použitá kyselina hyalurónová je polysacharid, ktorý sa vyrába biotechnologickým procesom pomocou baktérie Streptococcus zooepidemicus. Pri vývoji a výrobe nových sér sme sa rozhodli použiť nízkomolekulárnu kyselinu hyalurónovú, ktorá vďaka svojmu krátkemu reťazcu preniká hlbšie do epidermálnych vrstiev, kde pokožku hĺbkovo hydratuje a efektívnejšie vyživuje,“ vysvetľuje Kristína Bradáčová, produktová manažérka Havlíkovej apotéky a dodáva: „V pleti sa nám tvorí ochranný štít, ktorý zabraňuje stratám vody z pokožky. Naša pokožka je vďaka tomu dokonale hydratovaná, svieža, hladká a pevná zároveň.“ 

„Koncentrácia 2,5 % je jednou z najvyšších, ktorú na trhu nájdete. Sérum má tak dokonalý efekt a dokáže pleť rýchlejšie vyživiť. Dá napiť aj tej najsmädnejšej pokožke. Naviac sa ľahko roztiera a zanecháva pleť jemnú, hebkú a hydratovanú,“ vysvetľuje Kristína Bradáčová a zároveň odporúča nezanedbávať pitný režim: „K tomu, aby kyselina hyalurónová plnila svoju funkciu na 100 %, je potrebné piť dostatočné množstvo vody. Ideálne 2 až 3 litre denne. Započítať môžete aj vodu obsiahnutú v potrave. Vždy pred použitím nášho séra vypite 2 dcl vody, aby mohla kyselina hyalurónová lepšie pôsobiť.“ 

Pre dámy aj pre pánov

Sérum Kyselina hyalurónová – věčne vlhká je tu pre dámy a Sérum Kyselina hyalurónová – věčne pružný zase pre pánov. Oba produkty majú za cieľ super-hydratovať pleť a nabudiť ju k životu. Séra sú pre vás ideálne, ak riešite vrásky či padajúce kontúry. Vašu pleť vďaka dostatočnej vlahy vypnú a spevnia. Aplikujú sa ráno a večer na očistenú pokožku. Je možné použiť ich tiež na krk, dekolt či chrbát rúk. Pred použitím je ideálne vypiť 2 dcl vody. Po aplikácii sér odporúčajú odborníci z Havlíkovej apotéky použiť obľúbený pleťový krém.

Zloženie: Aqua (demineralizovaná voda), Pentylene Glycol (prírodná konzervačná látka), Sodium Hyaluronate (nízkomolekulárna kyselina hyalurónová), Glycerin, Propanediol (rastlinné hydratačné zložky), Sodium Phytate (súčasť prírodného konzervačného systému), Alcohol.

apoteka_kyselina_hyaluronova

Zdroj foto: Havlíkova apotéka

Prečo používať produkty s kyselinou hyalurónovou?

Kyselina hyalurónová má kľúčovú funkciu v našom tele. Jej výnimočnosť spočíva v tom, že na seba dokáže naviazať až tisíckrát viac vody, než je jej vlastný objem. Tvorí tak ochranný štít, ktorý zabraňuje stratám vody v pokožke. Udržuje pleť hydratovanú, hladkú a sviežu. Pôsobí teda ako zásobárňa vody v pleti.

Ako sa vyrába a aké sú dôsledky jej nedostatku v pleti?

Kyselina hyalurónová vzniká biotechnologickým procesom za prítomnosti baktérie Streptococcus zooepidemicus. S rastúcim vekom produkujú naše kožné bunky menej a menej tejto vzácnej tekutiny, jej prirodzené množstvo teda klesá a pleť začína byť vysušená. Objavujú sa známky starnutia ako sú jemné linky a vrásky, strata objemu i pružnosti. 

Čo je HySilk®?

Nízkomolekulárna kyselina hyalurónová od českej firmy Contipro, ktorá pôsobí ako celosvetový dodávateľ kyseliny hyalurónovej. Tento typ preniká vďaka svojmu krátkemu reťazcu (150 kDa - 1,3 MDa) hlbšie do epidermálnych vrstiev, kde pokožku hĺbkovo hydratuje a vyživuje efektívnejšie.

Aký je rozdiel medzi vysoko a nízkomolekulárnou kyselinou hyalurónovou?

Vysokomolekulárna forma zostáva kvôli väčším molekulám na povrchu pleti, kde kožné bunky zvláčňuje a hydratuje. Dokáže vyhladiť drobné línie a vytvoriť jemný film, ktorý chráni pleť pred škodlivinami z vonkajšieho prostredia. Pri jej používaní je ale dôležitá dostatočná vlhkosť vzduchu. Ak je prostredie okolo presušené, paradoxne dochádza k vysušeniu pleti. Nízkomolekulárna forma má schopnosť prenikať hlboko do vrstiev pokožky, čím napomáha dlhodobej hydratácii pleti a oprave vlákien. Vďaka tomu navracia pleti pružnosť a vypĺňa aj väčšie vrásky. Je teda oveľa efektívnejšia.


Havlíkova apotéka je česká firma s tradíciou, ktorá si zakladá na bezkonkurenčnej kvalite svojich produktov.

Produkty z Apotéky v sebe spájajú modernú vedu, organické suroviny, receptúry preverené časom a dávnu históriu byliniek, ktoré odpradávna mali známe liečivé účinky. Na ingrediencie a ich kvalitu, ktoré Apotéka používa pri výrobe kozmetiky, je kladený nekompromisný dôraz. Lokálne bylinky si sami pestujú vo vlastných eko záhradách v Chářoviciach a tie, ktoré v Česku nerastú, získavajú od certifikovaných dodávateľov v tej najvyššej možnej kvalite. Udržateľnosť je pre Apotéku prioritou. Čo z prírody získa, to sa jej taktiež snaží vrátiť späť. Namiesto klasických obalov používajú obaly z recyklovaného papiera a hliníkové tuby, ktoré sú 100% recyklovateľné. Použité obalové materiály môžu zákazníci vrátiť späť do predajne, kde sa postarajú o ich recykláciu. Unikátny projekt s osivom lúčnych kvetín pre zákazníkov Apotéky podporuje rozkvet českých a slovenských lúk. Poslaním Havlíkovej apotéky je robiť radosť a spájať zákazníkov s najčistejšou krásou prírody, tradíciou, úprimnosťou a nežnosťou. Pretože láska, ktorú cítíte k sebe a k svojmu telu je tým najkrásnejším darom prírody. Viac na www.havlikovaapoteka.sk.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.