Rúž má svoj sviatok. Ako ho oslávite vy?

Ženský, zmyselný, nenahraditeľný... Aký prívlastok by ste dali rúžu vy? Ak máte k tomuto kozmetickému produktu doslova srdcový vzťah, tak ako milióny iných žien, nezabudnite osláviť 30. júl  so svojím najobľúbenejším. Je to totiž Medzinárodný deň rúžov!

Ako prvé vraj začali s možnosťou zvýraznenia pier koketovať už staroveké Egypťanky, ktoré sú považované za priekopníčky  v líčení. Napríklad Kleopatra používala na zafarbenie pier rozdrvené mravce, karmín a vosk. Pripomína vám to recept od čarodejnice?  Našťastie, etikety na dnešných rúžoch pôsobia oveľa sofistikovanejšie, rovnako ako hmoty, ktoré ich obaly skrývajú. A tak máme na výber nielen z množstva odtieňov a textúr, ale aj z efektov, ktoré chceme dosiahnuť – od hydratácie a výživy, cez sýte farby, extrémny lesk až po optické zväčšenie pier.  Čo pri rúžoch preferujete vy?

Výživa a vysoký lesk

Ak od svojho rúžu očakávate len jemné zvýraznenie farby pier a predovšetkým dobrý pocit, zrejme je vaša kabelka plná tónovaných leskov na pery. Dodajú šťavu, objem a momentálne aj veľmi populárny lesk. Alternatívou sú oleje na pery. Ich výhodou je, že nelepia a perám poskytujú ešte intenzívnejšiu hydratáciu, výživu a ochranu. Medzi najobľúbenejšie odtiene patrí ružová.

1_dermacol_30723

Vyživujúci olej na pery Imperial Rose, Dermacol – 7,99 eur/7,5 ml

Prirodzenosť a prírodné zložky

Nie každá žena si trúfa na sýte farby na perách. Ak preferujete prirodzené odtiene, vašim favoritom budú (ak už dávno nie sú) rúže meniace farbu podľa pH vašej pokožky. Výsledný odtieň je presne taký, aký vaše pery „znesú“. Obsahujú konopný olej, CBD, včelí vosk, vitamín E  a iné prírodné zložky, ktoré sa postarajú o vyhladenie a výživu pier. Čo viac si priať? Možno ešte tak 12 hodinovú výdrž na perách... Prianie splnené :-).

2_dermacol_30723

Rúž meniaci farbu CBD Magic, 3 odtiene,Dermacol – 7,59 eur/3,5 g

Hodvábny matný finiš

Aj keď aktuálne trendy prajú lesku, matné farby na perách sú pre mnohé dámy voľbou, z ktorej sa neustupuje. Navyše, ak  narozdiel od prvých matných rúžov, ktoré pery vysušovali a zanechávali pocit pnutia, tie dnešné dokážu úplný naopak. Majú hodvábne ľahkú textúru, ktorá sa nezlieva do vrások a pery dokonale vyhladzuje. Zloženie obohatené napríklad  kyselinou hyalurónovou, pery hĺbkovo hydratuje, zjemňuje a zabraňuje ich vysúšaniu. Pokiaľ ide o bežný deň, najpopulárnejšie sú matné nude odtiene. Neprehliadnuteľný look femme fatale dosiahnete  s matnou červenou.  

3_dermacol_30723

Matný tekutý rúž Hyaluron Hysteria, 3 odtiene, Dermacol – 7,99 eur

Nekonečná výdrž

Ak je pre vás aplikácia rúžu jednorazovou záležitosťou, ku ktorej sa už počas dňa nechcete vracať, najlepšou voľbou je dlhotrvácny dvojfázový rúž.. Najprv nanesiete vysoko pigmentovanú farbu - stačí naozaj tenká vrstva, ktorá vytvorí dokonalý farebný výsledok. Po jej zaschnutí aplikujte priehľadný hydratačný lesk. Ten farbu na perách „uzamkne“, a a dodá im  lesk, výživu a hydratáciu. Takto  nalíčené pery sa potom neotláčajú a nerozmazávajú, odolajú dokonca aj jedlu či bozkom. Ideálny spoločník na večierky, slávnostné príležitosti, ale aj bežný deň.

4_dermacol_30723

Dlhotrvácny dvojfázový rúž 16H Lip Colour, 25 odtieňov, Dermacol – 8,79 eur/ 3 ml + 4,1 ml

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.