6 najväčších vlasových trendov 2022

Napísal Kristína Chudá 24. január 2022

Do krištáľovej gule sa môžete pozerať koľko chcete, no nie je možné zaručiť, ako dopadne budúci rok. Či už si v roku 2022 nájdeš novú prácu alebo si nájdeš svoj vysnívaný byt, je to vo hviezdach. No čo môžete milé dámy ovplyvniť je váš outfit či účes.

paul_mitchell_0122

S týmito účesmi vystúpite z davu:

1. Z blondíny brunetou

Vlani sme pozorovali, ako sa hudobné ikony generácie premenili na platinové blondíny a neskôr zase v hnedovlásky. Čo z toho usudzovať? Najhorúcejšou farbou roku 2022 budú tmavé odtiene hnedej. Čím jednotnejšia hnedá, tým lepšie.

farby_0122

2. Šediny sú sexy

Keby sa vlasové trendy tohto roku dali zhrnúť do jedného zvolania, znelo by: „Nebojte sa byť sama sebou!“ Prirodzená farba vlasov je na vzostupe, a to bez ohľadu na vek. Dôkazom toho môže byť napríklad herečka Andie MacDowell, ktorej prešedivené lokne sa počas roku 2021 stali jednými z vôbec najoslavovanejších. Nezostáva teda nič iné ako odkázať: „Buďte ako Andia. Buďte svoje.“

sediny_0122

3. Zostrihanie na tisíc spôsobov

Zamilovali ste si minuloročný vlasový hit – grungeový shag, kedy sú vlasy radikálne zostrihané a v niektorých prípadoch pripomínajú až kontroverzné mullet? Skvelé, tento trend totiž ešte zostáva na scéne. Doplnia ho ale ďalšie techniky a štýly: z 90tych rokov strih podľa Moniky z Priateľov aj elegantná, zostupne zostrihaná dlhá „hriva“.

strihy_0122

4. Prirodzené vlasy

Príčesky, neustále žehlenie alebo naopak kulmovanie... Falošné vlasy už nikoho nebavia. Radšej ukážte svetu, čo skutočne máte, či už sú vaše vlasy rovné, alebo extra kučeravé. Vlasové trendy sa všeobecne budú tento rok zameriavať na kvalitnú starostlivosť. Pokiaľ teda máte na hlave skutočné afro, krúti sa vám ofina alebo sú vaše vlasy od prírody tak trochu „fluffy“, rozhodne ich prirodzenosť neskrývajte. Naopak!

kucery_0122

5. Goth ofina

Nielen do módy, ale aj do sveta krásy budú tento rok vo veľkom prúdiť vplyvy zo subkultúry goth aj cybergoth. Nie je teda divu, že sa do popredia dostáva v polovici čela strihaná rovná ofina, ktorá postupne vytláča minuloročný. Noste k nej dlhé rovné vlasy a nebojte sa svoj look doplniť o dekadentné líčenie.

6. Glamour fúkaná

Objemné vlny pripomínajúce štýl starých hollywoodskych hviezd? Áno, prosím! Účes plný pohupujúcich sa megalokien sa nebojte vyniesť aj na denné svetlo. Vytvorí totiž efektný balans napríklad s inak ležérnym outfitom skladajúcim sa len z trička, džínsov a tenisiek.

TIP: TOP 5 produktov na v lasy

Predstavujeme vám TOP 5 produktov, ktoré nájdete snáď v každej kúpeľni v Českej a Slovenskej republike. A ak nenájdete, tak v roku 2022 už tam budú...

paul_mitchel_0122

Tea Tree Lemon Sage Thickening Shampoo® - objem od korienkov, na ktorý nedáte dopustiť, 300 ml; 22,73 €
Instant Moisture® Shampoo - voňavá hydratačná starostlivosť s divokým havajským zázvorom, 300 ml; 18,73 €
Super Strong® Shampoo - obnova a posilnenie zvnútra pre všetky namáhané vlasy, 300 ml; 20,69 €
Super Skinny® Serum - skracuje dobu vysušenia a vlasy sú vďaka nemu jemné ako hodváb, 150 ml; 28,33 €
Extra-Body Boost - neprekonateľný objem od korienkov, 250 ml; 25,42 €

Zdroj foto: Paul Mitchell, Photo by Pixabay on Pexels.com


https://www.harpersbazaar.com/beauty/hair/g38476138/2022-hair-trends/

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.