K sexuálnym trendom roku 2022 patria sugar dating, solo polyamória...

... alebo aj sexuálny roleplaying. Viete čo znamenajú? Podľa prieskumu spoločnosti Hims & Hers, 9 z 10 ľudí by zmenilo aspoň jednu vec vo svojom milostnom živote. Väčšina by si priala vyskúšať niečo nového.

znak_f_m20

Pričom tretina opýtaných by si najradšej vyskúšala sexuálny roleplaying. Okrem toho medzi lákavé patria i dominantný či submisívny vzťah, voyerizmus alebo solo polyamoria.

Sex hrá v našich životoch dôležitú rolu, ale len málokto je so svojím milostným životom úplne spokojný. Podľa rozsiahleho prieskumu spoločnosti Hims & Hers, ktorého sa zúčastnilo takmer 8 tisíc respondentov, by 85 % z nich zmenilo aspoň jeden aspekt vo svojom milostnom živote. Približne pätina by rada prežívala intenzívnejšie orgazmy, 18 % by chcelo byť sebavedomejších, rovnaké percento by si prialo lepšie libido. Na počudovanie iba 22 % by sa chcelo viac milovať. Oproti tomu až 72 % by si prialo vyskúšať niečo nové. „Ľudia sú dnes zvedavejší. V sexe toho uskutočňujú viac, ako toho zaznamenávame,“ poukazuje Dr. Denise Asafu-Adjei, jeden z expertov zo spoločnosti Hims & Hers, ktorý sa na prieskume podieľal.

Podľa neho by si ľudia najradšej vyskúšali tieto sexuálne trendy:

1. miesto: Sexuálny roleplaying

Najviac lákavým trendom je takzvaný roleplaying, teda hranie rolí. Vyskúšalo by si ho až 31 % ľudí. „Toto spestrenie milostného života môže mať skutočne širokú škálu podôb a ‚úrovní obťažnosti‘. Tou najjednoduchšou je napríklad sex v prezlečení doma v spálni, dômyselnejší roleplaying potom môže mať podobu dôkladného vžitia sa do nových rolí, keď partneri na čas prijmú nové identity a vystupujú tak voči sebe i ako úplní cudzinci. Sexuálny roleplaying je skrátka trend, kde je limitom iba vaša fantázia a ochota podniknúť niečo nové,“ popisuje sex expertka Veronika Kubíčková z e-shopu Ruzovyslon.cz, Ruzovyslon.sk, ktorý testuje a predáva erotické pomôcky a zaoberá sa zdravou sexualitou.

2. až 4. miesto: Dominancia a submisivita

O druhé miesto v rebríčku tých najlákavejších sa delia hneď tri trendy, ktoré vymenovalo zhodne 17 % respondentov: dominantný či submisívny vzťah, voyeurismus, a takzvaný sugar vzťah. Sexuálna dominancia a submisivita sú typickými prvkami BDSM sexu, ktorý sa značnému záujmu ľudí teší už niekoľko rokov.

2. až 4. miesto: Voyeurismus

Voyeurismus, teda sledovanie iných ľudí pri sexuálnom akte, je i podľa starších prieskumov veľmi rozšírenou fantáziou, obzvlášť u mužov, ktorí si dokonca radi predstavujú, že sledujú svoju vlastnú partnerku pri milovaní s iným. Blízko k nemu má i ďalší horúci trend, ktorý by si rado vyskúšalo 12 % ľudí, a to takzvaný konsenzuálny exhibicionizmus, keď sa jedinec oddáva sexuálnej aktivite za prizerania sa iných ľudí.

2. až 4. miesto: Sugar vzťah alebo aj sugaring

Sugar dating a sugar vzťahy predstavujú druh vzťahov, keď jeden z partnerov tomu druhému poskytuje svoju spoločnosť, často aj vrátane sexu, výmenou za najrôznejšie darčeky – či už finančné, alebo materiálne (sem môžu patriť i luxusné zážitky). Trend „sugaringu“ je v posledných rokoch na vzostupe predovšetkým v USA a Veľkej Británii, a to hlavne medzi študentami: podľa výročnej správy webu SeekingArrangements z roku 2020, ktorý patrí medzi najpopulárnejšie platformy sprostredkovávajúci sugar vzťahy, sa medzi rokmi 2018 a 2019 zvýšil počet britských univerzitných študentov ponúkajúcich sa ako „sugar babies“ o 36 %.

5. miesto: Solo polyamória

Podľa prieskumu agentúry YouGov z roku 2020, si až 43 % mileniálov predstavuje svoj ideálny vzťah ako nemonogamný. V posledných rokoch sa čím ďalej otvorenejšie hovorí o polyamórii, pričom predovšetkým mladí ľudia sa s ňou stotožňujú. Jedným z najlákavejších trendov je tak podľa prieskumu Hims & Hers solo polyamória, ktorú by si chcelo vyskúšať 13 % respondentov. „Solo polyamória je podtyp polyamórie, keď má jedinec niekoľko sexuálnych či intímnych partnerov, z ktorých ani jeden nie je primárnym partnerom. Solo polyamoristi netúžia totiž po spoločnom bývaní s partnerom či partnermi, neplánujú svadbu ani deti, skrátka nechcú klasický vzťah vyznačujúci sa vzájomnou závislosťou,“ vysvetľuje Veronika Kubíčková.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.