Symbolom novembra je ochlpenie

Fúzy na mužskej tvári sú počas novembra symbolom podpory charitatívnej akcie, ktorej cieľom je zvýšiť povedomie o prevencii rakoviny prostaty a semenníkov. Muži s fúzami sú pritom považovaní u žien za atraktívnejších a mužnejších.

freepik_perfect_men22

Zdroj foto: Freepik

Ako je to ale s ochlpením na iných častiach tela?

Podľa minuloročnej štúdie YouGov Body Image Study 2021 50 % žien preferuje, aby mal muž svoje pubické ochlpenie zastrihnuté. Prirodzený vzhľad uprednostňuje 39 % žien, a iba   20 % úplné oholenie na intímnych partiách.

Podľa štúdie uverejnenej v odbornom žurnále American Journal of Men’s Health si pubické ochlpenie pravidelne upravuje takmer 51 % mužov. A podľa prieskumu kanadskej spoločnosti Dollar Shave Club si ochlpenie na genitáliách upravuje 53 % mužov medzi 18 a 34 rokov, ak sa chystajú na rande, na ktorom chcú mať sex. „Upravené pubické ochlpenie je pre partnerky atraktívnejšie, najmä pri orálnom sexe. Menej chĺpkov na intímnych partiách vytvára aj zvýšenú citlivosť, pretože husté ochlpenie funguje ako akási bariéra medzi telami partnerov. Mužské ochlpenie však môže dodávať aj dojem mohutnosti, čo zvyšuje mužom sebavedomie,“ komentuje Adam Durčák z e-shopu www.ruzovyslon.sk, ktorý predáva erotické pomôcky a zaoberá sa zdravou sexualitou.

Štvrtina mužov používa pri holení iba jednu žiletku

Kanadský prieskum zároveň odhalil fakt, že viac ako štvrtina mužov používa pri holení pubického ochlpenia rovnakú žiletku ako pri holení tváre. Lekári však pred týmto zvykom varujú. Jednotlivé oblasti ľudského tela sa totiž líšia mikrobiálnou komunitou, ktorá sa na nich vyskytuje, a ak sa baktérie z pubickej oblasti prenesú na tvár, môžu vyvolať kožné problémy, v horšom prípade i infekcie stafylokoka, ktorého výskyt je v oblastiach genitálií pomerne častý.

Mužom sa páči u žien taktiež upravené ochlpenie

A ako je to s holením intímnych partií u žien? Podľa štúdie YouGov Body Image Study 2021 50 % mužov rozhodne preferuje hladko oholené ženské prirodzenie, 59 % z nich sa páčia zastrihnuté chĺpky. Dámy pritom zastrihnutie (preferované u 45 % žien) uprednostňujú pred hladkým oholením (to si vyberá 27 % respondentiek).

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.