Štýlové steny v interiéri – novinky v oblasti farieb

Napísal Hornbach 13. september 2023

Ako docieliť trendy vzhľadu na stenách alebo ekologickejšie riešenie maľovky? Odborníčka z Hornbachu vás prevedie novinkami na trhu. Niekedy na veľkú zmenu stačí drobný trik. Správne zvolené farby dokážu naozajstné zázraky a vedia úplne premeniť vzhľad.

malovanie_image_hornbach_923

Jemné oživenie, ale aj kompletná zmena štýlu či celkového dizajnu miestnosti sú tak oveľa dostupnejšie.

Kovové odlesky alebo mramor

Ak máte v pláne osviežiť vzhľad vnútorných priestorov, dajte šancu štýlovému rozžiareniu stien. „Interiérová farba StyleColor Metallic Storm, ktorá sa vyrába vo variantoch striebro a antracit, vykúzli na stenách vášho príbytku elegantný jemne štruktúrovaný trblietavý efekt. Miestnosť tak získa nádych luxusu a futuristickej elegancie,“ tvrdí Monika Linghartová z oddelenia farieb a lakov v Hornbachu. Tieto farby dokážu upútať pozornosť a sú vhodné aj ako samostatná dekorácia, či solitérny pruh, ktorý opticky rozdelí geometriu interiéru.

Pohľady pritiahne aj nadčasovo vyzerajúca svetlo mramorová interiérová omietka StyleColor Mramor. Priestor opticky zväčší a vnesie doň príťažlivosť klasiky. Je možné ju aplikovať valčekom, špachtľou alebo štetcom – podľa toho, aký výsledný vzhľad chcete dosiahnuť.

Ako na to

Podklad pod maľbu musí byť čistý, suchý a súdržný, odlupujúcu sa starú farbu odstráňte. Ako základný náter použite maliarsku farbu v bielom odtieni. „Interiérovú farbu pred použitím aj počas aplikácie dôkladne premiešajte, aby v nej farebné pigmenty zostali dokonale rozptýlené. Nanášajte rovnomerne a v primeranom množstve pomocou plochého štetca vo zvislom, vodorovnom alebo uhlopriečnom smere a dodržujte zvolený smer roztierania. V prípade, že spotreba farby na jednu súvislú plochu presiahne obsah jedného balenia, obsah všetkých potrebných balení navzájom zmiešajte,“ radí špecialistka.

2_hornbach_13923

Zdravšia domácnosť

Priaznivci zdravého životného štýlu pri maľovaní stien vyžadujú vysoké štandardy kvality produktov aj ich ohľaduplnosť k zdraviu. Pokiaľ chcete pri stavbe a maľovke interiéru obmedziť výskyt škodlivých látok, siahnite po špeciálnych výrobkoch. „Aby ste tieto produkty z ponuky v Hornbachu ľahšie spoznali, sú označené pečiatkou „Modrý anjel“. Toto logo garantuje, že ním označený tovar spĺňa prísne požiadavky na ochranu ľudského zdravia a životného prostredia. Na vymaľovanie vnútorných stien je preto ideálne zvoliť farbu s týmto označením,“ nabáda Monika Linghartová. Na výber sú nielen základné farby na steny a drevo, ale aj rôzne lazúry, laky, farby v spreji či akrylátové laky na radiátory.

Eko a bio farby

Poznáte ekologické a bio farby? Ide o netoxické alternatívy obsahujúce veľmi nízke alebo žiadne percento prchavých organických zlúčenín (VOC), vďaka čomu zlepšujú kvalitu ovzdušia v interiéri. Vyrábajú sa z ekologicky šetrných alebo organických materiálov, ako citrusy, laky, balzamy, mliečne proteíny či draselné vodné sklo. Používajú sa rovnako ako tradičné interiérové farby. Sú ale bez zápachu a s dezinfekčným účinkom. Ľudia s dýchacími ťažkosťami alebo alergiami ocenia najmä farby z bio surovín. Ekologické a bio farby sú tiež šetrné k životnému prostrediu, čím sa minimalizuje ich uhlíková stopa.

Zdroj foto: Hornbach

Viac informácií sa dozviete na stránke www.hornbach.sk.

Pridajte sa k nám na Facebooku - https://www.facebook.com/HornbachSK/

 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.