Kúpeľňa budúcnosti

Maximálna funkčnosť, perfektná hygiena, ale aj udržateľnejšie technológie šetriace vodu, energie a životné prostredie. Renomovaná švajčiarska značka LAUFEN na svetovom veľtrhu ISH vo Frankfurte predstavila, akým smerom sa bude uberať vývoj kúpeľňového dizajnu.

Tradičné prvky ako sprchy alebo toalety inovovala a prepojila s najmodernejšími technológiami, ktoré myslia na naše pohodlie, zdravie a prírodu. Na čo sa môžeme tešiť?

Silent Flush

Nová technológia Silent Flush fascinuje extrémne tichým splachovaním. Dômyselný systém funguje na princípe usmerňovania vody v mise, ktorú vedie z okraja do dokonalej špirály. Minimalizovaný je nielen zvuk šíriaci sa priestorom, ale taktiež vo vnútri misy. Splachovanie je vďaka tomu extrémne tiché a máte istotu, že uprostred noci nezobudíte osobu spiacu vo vedľajšej miestnosti. „Dizajn toalety prináša ale aj ďalšie výhody. Vodný vír toaletu dôkladne a efektívne prečistí, pričom spotrebuje iba 4,5 litra vody. Kvôli absencii záhybov vo vnútri misy navyše nedochádza k usadzovaniu nečistôt, toaleta vyžaduje len minimálne manuálne čistenie a hygiena v kúpeľni je výrazne vyššia,“ približuje Iva Šedivá, vedúca marketingovej komunikácie zo spoločnosti Laufen CZ.

1_laufen_15523

Toaleta s technológiou Silent Flush poteší maximálne tichým splachovaním. Nielenže sa dôkladne prečistí, ale taktiež spotrebuje menej vody a zvyšuje úroveň hygieny v kúpeľni.

Toaleta Save!

Vyzerá a funguje ako bežná toaleta, vo vnútri ale ukrýva sofistikovanú technológiu na separáciu moču. Toaleta Save! predstavuje revolúciu v oblasti nakladania s odpadovou vodou. Šikovný systém pracuje na princípe povrchového napätia, ktoré odvádza moč do špeciálneho odtoku. Zdá sa to ako maličkosť, ale separácia ihneď po vyprodukovaní je kľúčová. Iba 1,5 litra ľudského moču totiž dokáže znečistiť až 180 litrov odpadových vôd. Inovovaná toaleta vďaka tomu znižuje záťaž na strane čističiek odpadových vôd a zabraňuje odtoku do celého systému „Toaleta Save! je revolučnou technológiou chrániacou životné prostredie a je ideálnym riešením najmä pre rozrastajúcu sa metropolu. Potvrdzuje to aj fakt, že produkt získal významné ceny v oblasti udržateľnosti a dizajnu. V praxi ju využíva napríklad viedenský obytný komplex Stadtregal. Aby bola jej implementácia čo najľahšia, vyvinuli sme teraz nové inštalačné riešenie INEO, obsahujúce systém, ktorým odvádza zvlášť klasický odpad a moč. Pre implementáciu toalety je tiež dôležité, aby sa v danom projekte alebo stavbe počítalo s tým, že je potrebné moč zbierať a ďalej s ním zaobchádzať,“ hovorí Iva Šedivá zo spoločnosti Laufen CZ.

Krásna na pohľad, múdra vo vnútri. Toaleta Save! je významným krokom k udržateľnejšiemu nakladaniu s odpadovou vodou. Napriek tomu, že sa konštrukčne od bežných toaliet líšia, vďaka inštalačnému systému INEO nie je jej implementácia do projektu, ktorý počíta so separáciou moču náročná.

Smart Bathroom

Digitálne riešenie Smart Bathroom pre verejné budovy a bytové komplexy umožňuje jednoduchú správu a maximálnu kontrolu nad chodom sociálnych zariadení. Prostredníctvom aplikácie môže správca budovy monitorovať a ovládať funkčnosť celého systému. Získa presný prehľad o spotrebe vody a energií, čo umožňuje jednoduchú optimalizáciu a v konečnom dôsledku nižšie náklady aj väčšiu udržateľnosť. Smart Bathroom zohľadňuje ale aj zdravotné aspekty. Poradí si s diagnostikou a vyhodnotením zdravotného stavu z moču a stolice.

2_laufen_15523

Smart Bathroom je praktickým pomocníkom na správu sociálnych zariadení v bytových komplexoch alebo verejných budovách. Poskytuje komplexný prehľad o funkčnosti, spotrebe vody a energií alebo zdravotnom stave.

Smart Shower

Milovníkov sprchy poteší Smart Shower. Jedinečný modulárny systém pozostáva z hlavného panelu, ktorý je možné postupne doplniť o ďalšie prvky, od najrôznejších sprchových hlavíc až po podsvietený úložný box. Zákazník si vytvorí sprchu presne podľa vlastných predstáv či už v základnej verzii alebo v najluxusnejšom variante. Stredobodom nadčasového sprchovacieho kúta je 12-palcový displej, na ktorom si užívateľ volí preferované osvetlenie, obrazovú a zvukovú kulisu, a nechýba ani prepojenie s hudobnými aplikáciami. Zážitok v kúpeľni tak bude úplne dokonalý.

LCC active

Novinkou je aj LCC Active, vysoko účinná antimikrobiálna povrchová úprava, ktorá zaisťuje maximálnu hygienickosť bez baktérií, vírusov a choroboplodných zárodkov. Vrstva LCC Active sa na keramiku nanáša sofistikovaným procesom, pri ktorom je neoddeliteľne spojená s vypaľovanou glazúrou tepelnou stabilizáciou. Povrch glazúry je pokrytý silikátovou vrstvou obohatenou o antimikrobiálnu zložku, ktorá má schopnosť aktívne zničiť alebo inhibovať rast 99,9 % baktérií a vírusov počas 24 hodín. Vďaka tomu vnáša LCC Active do kúpeľne vysokú úroveň hygieny. Hydrofilný povrch keramiky je navyše trikrát hladší ako štandardná glazúra, vďaka čomu uľahčuje údržbu a napomáha odplaveniu nečistôt počas používania a čistenia výrobku.

3_laufen_15523

Povrchová úprava LCC Active ochráni kúpeľňovú keramiku pred baktériami, vírusmi, špinou, ale aj vodným kameňom. Umývadlá, WC a bidety si zároveň uchovávajú perfektný vzhľad dlhé roky.

Novinky značky Laufen CZ si už čoskoro bude možné prezrieť osobne v LAUFEN space Prague v blízkosti pražského námestia I. P. Pavlova. www.laufen.sk

Zdroj foto: Laufen

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.