Farbou roka v náteroch na stenách 2023 je odtieň inšpirovaný prírodou

Obilný klas je názov odtieňa, ktorý bol vybraný ako Dulux Farba roka 2023. Inšpirácia pre príbeh farby, ktorá vystihuje nálady a trendy v spoločnosti, sa zrodila, rovnako ako v uplynulých 20 rokoch, na stretnutí, ktoré značka Dulux.

dulux_2023

Značka Dulux každoročne organizuje vo svojom Medzinárodnom estetickom centre. Stretávajú sa na ňom dizajnéri a architekti z celého sveta, aby diskutovali o tom, kam sa svet uberá, a reagovali naň farbami.

Dulux Farba roka 2023 Obilný klas (G0.16.68) pomáha zachytiť čaro prírody a preniesť ho do domovov ľudí.  „Príroda je to, čo nás v živote inšpiruje a kde sa cítime dobre. V posledných rokoch sa čoraz viac dostáva aj do centra globálnej pozornosti, a preto sme ju tentoraz postavili do centra nášho príbehu. Vybrali sme farbu inšpirovanú prírodou a navrhli okolo nej štyri farebné palety, ktoré odrážajú spôsoby, akými na nás príroda môže pôsobiť,“ vysvetľuje David Franěk, Brand Manager značky Dulux.

Každá zo štyroch nových farebných paliet navrhnutých okolo odtieňa Obilný klas prináša do interiéru úplne iný vzhľad a atmosféru. Kombináciou týchto odtieňov s jednoduchými maliarskymi efektmi vytvoríte v miestnosti presne takú atmosféru, akú potrebujete – či už ide o pracovňu, spálňu alebo kuchyňu. Aké sú teda jednotlivé palety?

Úroda

Farby v jemných odtieňoch zozbieraných plodín odrážajú čaro surovín, ktoré nám príroda každoročne poskytuje. Pomáhajú vytvoriť v miestnosti pocit štedrosti, ale aj kreativity. Táto paleta je ideálna do spálne, kde vytvára príjemný a útulný pocit a teplé pozadie, ktoré prirodzene spolupracuje so slnečným svetlom.

1_dulux_uroda_23

Rovnováha

Paletu tvoria jemné farby evokujúce morské pobrežie, kde sa príliv a odliv striedajú v pravidelnom rytme. Práve tieto tóny môžu vniesť do nášho rušného života pocit pokoja. Sú dokonalou kombináciou teplých a studených odtieňov a navodzujú pocit rovnováhy, vďaka čomu sa v miestnosti budete cítiť príjemne bez ohľadu na ročné obdobie.

2_dulux_rovnovaha_23

Bujná vegetácia

Žiarivé tóny pripomínajú rušnú a divokú biodiverzitu a rozmanitosť života, ktorú môžeme v prírode neustále objavovať. Jemná zelená paleta farieb pôsobí na prvý pohľad upokojujúco a tento pocit dodá aj miestnosti, v ktorej ju použijete. Lesné odtiene dodávajú energiu, harmóniu a radosť z bytia a sú priam ideálne na kombinovanie a miešanie.

3_dulux_vegetacia_23

Rozkvitnutá lúka

Zelené a hnedé odtiene inšpirované liečivými tónmi prírody v záhradách, lesoch a hájoch môžu pomôcť našim domovom stať sa súčasťou sveta prírody. Tieto farby si priam pýtajú, aby boli použité spoločne. Experimentujte s pruhmi a vložte do nich mozaiku vzorov, aby ste vytvorili radostnú a harmonickú schému.

4_dulux_luka_23

Farbu roka 2023 Obilný klas (G0.16.68) a ďalšie odtiene z tohtoročných farebných paliet vám pripravia v miešacích centrách značky Dulux. Viac informácií získate na webových stránkach www.dulux.sk. Ďalšiu inšpiráciu nájdete aj na facebookovom alebo instagramovom účte DuluxSK alebo na YouTube kanáli Dulux CZ&SK.

Zdroj foto: Dulux

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.