Zbohom, škvrny na stenách!

Špinavým stenám sa pri bežnej prevádzke domácností aj chalúp jednoducho nevyhneme. Odtlačky prstov okolo vypínačov, prskance v kuchyni, fľaky od kožúškov domácich miláčikov na rohoch či detské kresby, ktoré by inak boli rozkošné, keby neboli na stene v obývačke riešil už každý z nás.

pexels_children_wall

Zdroj foto: Pexels

Nie vždy je však nevyhnutné premaľovávať celú stenu. Niekedy stačí až smiešne jednoduchý prostriedok a škvrny sú za pár minút fuč. Vyskúšajte!

Oprášte steny

Oprášenie stien a odstránenie pavučín je prvým krokom čistenia stien. Pavučiny určite odstraňujete priebežne, no z času na čas je vhodné steny pozametať čistým zmetákom alebo povysávať. Aj na nich sa usádza prach a rôzne častice, zvlášť, ak si v chalupe kúrite drevom.

Otestujte stenu

Než sa pustíte do čistenia škvŕn na viditeľných miestach, otestujte maľovku a čistiaci prostriedok na mieste, ktoré je očiam skryté. Napríklad za skriňou, komodou, alebo pri podlahe za dverami.

Čím čistiť?

Bežné znečistenie – odtlačky rúk, prskance od jedla

S bežnými nečistotami si poradí obyčajné mydlo, teplá voda a jemná špongia. Špongiu namočte do mydlovej vody, dobre vyžmýkajte a nečistotu pretierajte jemnými ťahmi.

Ďalším spôsobom je použitie klasickej gumy na gumovanie. Nemastné škvrny môžete skúsiť vygumovať. Postupujte veľmi jemne, prílišným tlačením by ste mohli na stene vyrobiť ďalší nechcený fľak.

2_polar_fix

Pastelky, fixky, pero

Detské výtvory sú roztomilé, pokiaľ zostávajú na výkresoch. Keď však svoju kreativitu prenesú na steny interiéru, zostávajú len tri možnosti: zmieriť sa s tým a spraviť z núdze cnosť – veď aj Picasso nejako začínal, alebo premaľovať celé miesto činu, alebo pri bielych stenách skúsiť vychytávku Primalex Polar FIX.

Hravo si poradí so škvrnami okolo vypínačov aj šmuhami od topánok v predsieni, ktoré obzvlášť vyniknú na bielo vymaľovaných stenách. Kvôli drobným nečistotám nie je však potrebné celú stenu hneď vymaľovať odznova. Vyskúšajte rýchle a jednoduché riešenie, vďaka ktorému bude váš biely náter zasa bezchybne čistý. Nečistoty stačí pretrieť farbou Primalex Polar FIX, ktorú nájdete v praktickej tube.

shutterstock_plesne_na_stene

Zdroj foto: Schutterstock

Škvrny od plesne

Zbaviť sa plesní nie je jednoduché. Pouvažujte, prečo sa vôbec tvoria a zjednajte nápravu skôr, ako vám ich spóry začnú poškodzovať zdravie. Škvrny od plesní odstránite len čistiacim prostriedkom na to určeným. Nastriekajte na fľaky, nechajte pôsobiť podľa návodu na použitie. Vo väčšine prípadov škvrny zmiznú, niekedy je však potrebné stenu ešte pretrieť vlhkou handričkou, namočenou v mydlovej vode.

SKVELÝ TIP: Efektívnym a zároveň aj ekonomickým riešením je natrieť steny novinkou – interiérovým náterom PRIMALEX BACTERIA RESIST, ktorý obsahuje aktívne ióny striebra a je preukázateľne na 99 % účinný voči baktériám aj plesniam. Náter je vhodný aj do vlhkých miestností a keďže nepriťahuje prach, je ako stvorený do izieb alergikov. Je odolný aj voči nečistotám a ľahko umývateľný. Hodí sa nielen do domácností, no tiež do ordinácií, čakární, salónov krásy a všetkých prevádzok, kde je zvýšená koncentrácia choroboplodných zárodkov. Navyše je dostupný v bielej farbe alebo v elegantných pastelových odtieňoch.

4_primalex_bacteria_resist

NAJLEPŠIE RIEŠENIE: UMÝVATEĽNÁ FARBA

Čistenie škvŕn zo stien nemusí vždy priniesť uspokojivý výsledok a neraz to nakoniec aj tak vyrieši nová maľovka. Extra čistiteľný Primalex Ceramic je ideálnym riešením: tento hypoalergénny náter vyčistíte tak jednoducho, ako keramiku, a farba si to vôbec neodnesie. Odoláva dokonca aj dezinfekčným prípravkom. Vďaka možnosti tónovania máte s Primalexom Ceramic k dispozícii až 20-tisíc farebných odtieňov!

5_primalex_623

Všetky produkty na maľovanie interiérov aj exteriérov PRIMALEX a mnohé ďalšie nájdete vo všetkých dobrých predajniach s farbami, ako je sieť Dom farieb alebo na www.domyfarieb.sk či na www.primalex.sk.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.