Dizajn, pohodlie aj funkčnosť. Čo všetko ponúkajú moderné toalety?

Na toalete v priemere strávime tri roky svojho života. Aj to je dôvod, prečo by sme mali jej výberu venovať dostatočnú pozornosť a vybrať takú, ktorá nám poskytne maximálny komfort. Pohodlie ale nie je jediný dôležitý faktor a pri výbere by ste sa mali zamerať aj na ďalšie aspekty.

1_jika_0123

Aj dve toalety, ktoré vyzerajú na prvý pohľad veľmi podobne, môžu byť odlišné v mnohých ohľadoch a mať veľký vplyv na náš celkový komfort. Príkladom môžu byť odlišné materiály, rozdielna povrchová úprava, technológie zamerané na úsporu vody a zvýšenie hygieny v kúpeľni.

Pre vyššiu hygienu a jednoduchú údržbu

Povrchová úprava klozetu nie je iba estetickou záležitosťou, ale má predovšetkým praktický prínos. „Značka JIKA používa špeciálnu povrchovú úpravu JIKA perla, ktorá značne zjednodušuje údržbu výrobku. Úprava je nanesená na vypálenú glazúru keramického výrobku, odpudzuje kvapôčky vody a zabraňuje tak usadzovaniu vodného kameňa,“ uvádza Iva Šedivá, vedúca marketingovej komunikácie spoločnosti LAUFEN CZ, pod ktorú spadá aj česká značka JIKA. V prípade WC je táto úprava nanášaná na vonkajšiu stranu a vy tak môžete udržiavať svoju toaletu veľmi jednoducho v perfektnom stave. Súčasne majú toalety JIKA glazovaný vnútorný kruh a odpad, čo zabraňuje zachytávaniu nečistôt. „Glazúra je veľmi dôležitou súčasťou výrobku a pomáha udržiavať jeho životnosť. Je odolná voči poškriabaniu, strate farby a prakticky nestarne,“ dopĺňa Iva Šedivá.

Ďalšou technológiou, ktorá napomáha údržbe a zároveň do kúpeľne vnáša maximálny hygienický štandard, je technológia rimless, teda konštrukcia bez oplachového kruhu. Vďaka nej nedochádza k usadzovaniu baktérií na neprístupných miestach, a súčasne je misa perfektne umytá pri každom spláchnutí.

Klozet Pure českej značky JIKA disponuje povrchovou úpravou JIKA perla, ktorá zjednodušuje údržbu a predlžuje jeho životnosť. Toaleta na prvý pohľad zaujme menej tradičným hranatým tvarom a čistými geometrickými líniami. Na dosiahnutie najvyššieho hygienického stupňa je dobré ho doplniť aj bidetom z rovnakej série. Perfektne ladí s nábytkom a ďalším vybavením aj zo série Cubito Pure.

Klozet Mio značky JIKA je synonymom pre maximálnu hygienu v kúpeľni. Disponuje technológiou rimless a súčasne aj povrchovou úpravou JIKA perla. Jeho benefitom je aj nadčasový dizajn a úsporné splachovanie 3/4,5 l.

2_jika_0123

Šetrnosť k životnému prostrediu aj domácemu rozpočtu

Stále viac ľudí hľadá riešenie, ako neplytvať, či už ich k tomu vedú ekonomické alebo ekologické dôvody. Spotrebu pritom môžete značne ovplyvniť aj výberom toalety a drobnou zmenou svojich návykov. Oba tieto kroky idú ruka v ruke a súvisia so splachovaním. Ak zvolíte toaletu s úsporným splachovaním 3/4,5 l, ušetríte pomerne veľké množstvo vody oproti splachovaniu 6 l a viac, ktoré majú niektoré staršie toalety. Spotrebu potom môžete ešte viac znížiť, pokiaľ sa budete sústrediť na využívanie malého spláchnutia. „Aj keď má mnoho z nás doma systém Dual Flush, teda možnosť veľkého a malého spláchnutia, nie všetci túto možnosť využívajú a splachujú iba veľkým tlačidlom. Aj táto drobná zmena pritom môže priniesť obrovskú úsporu,“ dopĺňa Iva Šedivá.

S klozetom Lyra Plus rimless značky JIKA môžete šetriť vodu pri každom spláchnutí vďaka systému Dual Flush s možnosťou úsporného spláchnutia 3/4,5 l. Zároveň disponuje technológiou rimless a spĺňa tak súčasné nároky na hygienu. Jeho dizajn poteší všetkých priaznivcov klasického štýlu.

3_jika_0123

Dizajn aj praktickosť

Rovnako dôležitý je aj dizajn klozetu, aby ste sa od prvého okamihu cítili príjemne. V dnešnej dobe je na výber už celý rad toaliet od klasických kombiklozetov cez samostatne stojace až po závesné. V ponuke sú klasické oblé tvary, ale aj menej tradičné hranaté. Podľa celkového štýlu vašej kúpeľne môžete zvoliť moderný dizajn, siahnuť po retro kúsku alebo vybrať toaletu, ktorá podčiarkne vzhľad kúpeľne a zvyšného vybavenia.

Pokiaľ chcete ušetriť miesto a zároveň dodať kúpeľni moderný nádych, skvelou voľbou sú práve závesné WC. Na ich inštaláciu ale budete potrebovať podomietkový modul. „Práve tieto inštalácie za stenou sa v súčasnosti tešia veľkej obľube. Ich benefitom je nepochybne úspora miesta a súčasne eliminujú prvky, ktoré by pre niekoho mohli pôsobiť rušivo. Jediné, s čím treba počítať, sú stavebné práce na samotnom začiatku,“ vysvetľuje Iva Šedivá. Súčasne dopĺňa, že sa netreba báť zložitosti údržby vypúšťacieho a napúšťacieho ventilu, pretože vnútro nádržky je ľahko prístupné cez otvor pre tlačidlo.

4_jika_0123

WC SYSTEM pre závesné WC misy so samonosným rámom značky JIKA má hneď niekoľko výhod. Nádržka je izolovaná proti roseniu. Môžete si nastaviť výšku, v ktorej bude klozet ukotvený. Nosnosť konštrukcie je 400 kg. Veľkou výhodou je tiež možnosť nastavenia úsporného splachovania na 3/4,5 l alebo dokonca na 2/4 l.

Zdroj foto: Jika

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.