Rozjasnite si deň s Blankytne modrou

Napísal Dulux, Asko, KiK 27. január 2022

Cieľom značky Dulux je prinášať nové palety farieb, ktoré dokonale spĺňajú želania a potreby spotrebiteľov. Tento rok bola vybratá Blankytne modrá (T0.10.70) – ľahký, svieži odtieň, ktorý má do nášho prostredia priniesť potrebný závan čerstvého vzduchu.

dulux_2022

Takmer 30 rokov každoročne stretávajú tímy odborníkov na dizajn, aby v Medzinárodnom estetickom centre Dulux analyzovali globálne spoločenské, dizajnové a spotrebiteľské trendy. Výsledkom tohto stretnutia je výber Farby roka, ktorá najlepšie vystihuje aktuálnu náladu.

Naše požiadavky na obytné priestory sa v posledných mesiacoch zvýšili. Trávili sme v nich 24 hodín denne a okrem iného sme v nich hľadali pokoj na prácu alebo priestor na cvičenie. To všetko sa stalo katalyzátorom nového myslenia o využívaní našich domovov, ich dizajne a usporiadaní. Jednoducho povedané, v budúcnosti budeme potrebovať variabilné priestory, ktoré môžu plniť oveľa viac funkcií. Zároveň po období uzavretia túžime po tom, aby sme sa mohli opäť naplno realizovať, užívať si prírodu, nadýchať sa čerstvého vzduchu a hľadať nové prístupy. „Za Farbu roka 2022 bola zvolená Blankytne modrá. Je to ľahká, optimistická farba, ktorá v sebe skrýva závan sviežosti. Vnáša do interiéru nádych prírody a dokáže oživiť každý obytný priestor. Zároveň je to farba, ktorá sa hodí k celej škále ďalších odtieňov od jemných neutrálnych až po veselé svetlé,“ vysvetľuje Martin Brodský, Senior Brand Manager značky Dulux.

Medzinárodné estetické centrum značky Dulux navrhlo štyri palety dekoratívnych farieb inšpirované práve spomínanou meniacou sa úlohou domácnosti, aby bolo možné ukázať, ako Blankytne modrá (T0.10.70) funguje s inými odtieňmi. Tieto palety uľahčujú výber a kombináciu jemných neutrálnych a veselých odtieňov. Možno ich použiť na vymedzenie zón vo viacúčelových priestoroch, vniesť pomocou nich do interiéru pocit prírody, vytvoriť upokojujúcu atmosféru a podporiť pocit jednoty.

Multifunkčný priestor

Táto pestrofarebná paleta je ideálna na premenu pracovného priestoru, ktorý musí plniť niekoľko úloh naraz. Povznášajúce tóny žltej, ružovej a zelenej dokonale ladia s farbou roka Blankytne modrou. Dokážu vymedziť špecifické zóny vo viacúčelovom priestore alebo vytvoriť vizuálne prepojenie medzi jednotlivými miestnosťami.

dulux_kuchyna_22

Priestor pre vitalitu a prírodu

Svetlé prírodné tóny môžu pomôcť vniesť do miestnosti pozitívne účinky vonkajšieho sveta. Celá paleta totiž hýri farbami inšpirovanými prírodou – šalviová a machovo zelená, bridlicovo modrá, zemitá hnedá. Spolu s Blankytne modrou vytvárajú schému, ktorá odráža prirodzenú vonkajšiu paletu. Veľmi dobre sa hodia do rustikálnych aj moderných domácností.

Miesto pre pokoj a pohodu

Všetci potrebujeme miesto, kam môžeme utiecť, kde sa môžeme cítiť inšpirovaní a snívať. Farebná paleta so vzdušnou ružovou, červenou a oranžovou farbou pomôže premeniť každý priestor na takéto miesto. Každej miestnosti dodá teplo, mäkkosť a kúsok pôvabu. V kombinácii s Blankytne modrou dokážu tieto farby oživiť aj moderný a minimálne zariadený interiér.

Otvorený priestor pre nové nápady

Vzdušné, neutrálne tóny tejto palety v kombinácii so svetlými odtieňmi maximálne využívajú denné svetlo a prinášajú do priestoru závan sviežosti. Vytvoria jednoduché a otvorené pozadie, do ktorého pasuje akákoľvek kombinácia nábytku alebo vybavenia. Táto súprava farieb sa dokonale hodí ako pozadie k jednoduchým prírodným doplnkom, ako sú tie z dreva, keramiky alebo ľanu.

Farbu roka 2022 Blankytne modrú (T0.10.70) a ďalšie odtiene z tohtoročných farebných paliet vám pripravia v miešacích centrách značky Dulux. Viac informácií získate na webových stránkach www.dulux.sk. Ďalšiu inšpiráciu nájdete aj na facebookovom alebo instagramovom účte DuluxSK alebo na YouTube kanáli Dulux CZ&SK.

Zdroj foto: Dulux

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.