Džínsovina, ktorá mení svet

„Džínsovina je nadčasová. Nikdy nevyjde z módy. Môžete ju nosiť dlhé roky,” hovoríPaulin Machado Dizajnérka, IKEA of Sweden. Produkty v kolekcii MÄVINN boli vyrobené
z prírodných vláken a prebytočnej džínsoviny z výroby. 

Sú príjemné na dotyk a hýria množstvom farieb, ktoré dajú vášmu domovu charakter.

Nová limitovaná kolekcia MÄVINN, vznikla v spolupráci so siedmimi sociálnymi podnikmi z rôznych krajín Ázie, ktoré poskytujú prácu ľuďom, ktorí ju potrebujú najviac. Je oslavou remeselného umenia a zručnosti, ktoré sú potrebné na výrobu jedinečných doplnkov do domácnosti. 

Každý kus vytvára pracovné miesta.

Táto kolekcia vznikla vďaka zručnosti a odborným znalostiam našich partnerských sociálnych podnikov: Classical Handmade Porducts so sídlom v Bangladéši; Spun, Ramesh Flowers a Industree P.T. so sídlom v Indii; Saitex vo Vietname a Doi Tung v Thajsku.
IKEA spolupracuje so sociálnymi podnikmi na výrobe bytového zariadenia a potravín od roku 2012. Títo partneri poskytujú pracovné miesta ľuďom zo zraniteľných skupín. Dávajú teda tým, ktorí možno nikdy predtým nemali možnosť pracovať, príležitosť stať sa kvalifikovanými odborníkmi.

1_mavvin_jeans

Dizajnérky kolekcie Maria Vinka a Paulin Machado sa spolu s našimi partnerskými sociálnymi podnikmi na túto cestu vydali v lete 2021, kedy boli mnohé krajiny sveta v lockdowne. Podarilo sa im nájsť nový spôsob, ako pracovať digitálne a komunikovať formou otvoreného dialógu. Paulin tvrdí, že vďaka tomuto procesu bola spolupráca „ešte osobnejšia“, keďže pri zavádzaní efektívnych postupov museli veľmi úzko spolupracovať aj napriek sťaženým lockdownovým podmienkam.
Maria a Paulin v tejto kolekcii pôvodne chceli vyzdvihnúť remeselné umenie a dostať ľudí, ktorí dané výrobky zhotovujú, do popredia. To im pripomenulo atmosféru na lokálnom remeselnom trhu - môžete tam nájsť množstvo zaujímavých predmetov a miestnych ľudí, ktorí ich predávajú.
Preto kolekcia MÄVINN stelesňuje osobitý a rustikálny vzhľad starostlivo vyberaných predmetov. Ako hovorí Maria, „každý kus musí vyniknúť.”

Navždy v modrej džínsovine

Džínsovina je klasika, ktorá nikdy nevyjde z módy. Táto odolná zástera v chladných odtieňoch modrej je kreatívnou interpretáciou tohto pôvodne pracovného materiálu. Bude spoľahlivým doplnkom v kuchyni, záhrade alebo pri remeselných prácach. Každé použitie a pranie ju len vylepší. Niekedy sa klasika stane klasikou z jasného dôvodu.

Jednou z vecí, ktoré robia kolekciu MÄVINN výnimočnou, je odvážne použitie zmesi modrých odtieňov džínsoviny. Tieto džínsové výrobky, ako napríklad rozstrapkaný poťah na vankúš alebo nástenný organizér, vyrobili z prebytočnej džínsoviny z výroby ľudia s postihnutím u nášho vietnamského partnera Saitex.

Džínsovina je vďaka svojej pevnosti a odolnosti skvelým materiálom na praktickú tašku. Dômyselné patchworkové detaily jej dodávajú autentický nádych a praktické vrecko so zipsom uchová vaše cennosti v bezpečí.

Výšivka, ktorá rozvíja spoločnosť

Prikryte stôl týmto vkusným obrusom z elegantnej tmavomodrej bavlny. Vyobrazenie malebnej krajiny ručne vyšívali zamestnanci nášho partnera Spun, ktorý posilňuje postavenie žien v spoločnosti tým, že im poskytuje zamestnanie, vzdelanie, zdravotnú starostlivosť a zvyšuje životnú úroveň ich rodín.

2_mavvin_jeans

Odvážne farby, ktoré pútajú pozornosť

Domov je miesto, kde každý z nás môže byť sám sebou, a na sebavyjadrenie niet lepšieho prostriedku ako experimentovanie s farbami a vzormi. Ručne tkaný bavlnený koberec s celou škálou veselých farieb váš domov okamžite oživí. Rôznymi teplými farbami hrajú aj nášivky tohto poťahu na vankúš s ručne vyšívaným lemom.

Zdroj foto: IKEA

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.