Vyberáme vodovodnú batériu

Pri zariaďovaní kúpeľne pred nami obvykle stojí celý rad rozhodnutí. V akom štýle kúpeľňa bude, ako dostatočne využiť priestor, aké zvoliť obklady a dlažbu, koľko skriniek potrebujeme alebo už takmer klasickú dilemu: vaňa, alebo sprchový kút?

Pozornosť treba venovať aj na prvý pohľad menším detailom, ako sú vodovodné batérie, ktoré pri správnom výbere môžu urobiť veľkú službu, a to nielen ako dizajnový prvok, ktorý podčiarkne celkový dojem z kúpeľne.

Pokiaľ zvolíte vodovodné batérie správne, pomôžu vám šetriť vodu v domácnosti a tiež zvýšiť komfort v kúpeľni. Prieskum českej značky Jika ukázal, že hlavným kritériom pri výbere vodovodnej batérie je pre zákazníkov jej dizajn. Odborníci ale odporúčajú nesledovať iba to, ako batéria vyzerá a ladí so zvyškom vybavenia, hoci je to dôležitý aspekt, ale zamerať sa aj na kvalitné spracovanie a použité technológie. „Kvalitné batérie a technológie vám môžu pomôcť s úsporou hneď v niekoľkých ohľadoch. Na jednej strane šetria vodu pri používaní, zároveň nedochádza k jej nežiaducemu pretekaniu v prípade opotrebovania batérie a tiež vám budú slúžiť po dlhú dobu a vyhnete sa tak častým a zbytočným opravám a investíciám do nových,“ uvádza Iva Šedivá, vedúca marketingovej komunikácie spoločnosti Laufen CZ, pod ktorú spadá aj česká značka Jika.

Zaujímavé je, že práve obava z opráv a investícií do nových batérií je jedným z hlavných dôvodov, prečo slovenskí zákazníci stále uprednostňujú nadomietkové batérie pred podomietkovými. „Prieskum ukázal, že príčinou je práve strach z komplikovaných opráv. Vnímame preto ako veľmi dôležité ukazovať, že tomu možno ľahko predísť, pokiaľ ľudia siahnu po kvalitnom prevedení batérií. Podomietková batéria je skvelým dizajnovým prvkom a je škoda sa oň zbytočne ochudobňovať,“ upozorňuje Iva Šedivá a zároveň dopĺňa, že pokiaľ si zákazníci nie sú istí, je dobré svoju voľbu vždy konzultovať s odborníkmi.

Úspora vody

Čo sledovať, ak chcete vybrať batériu, s ktorou budete šetriť vodu? Jedným z parametrov je prietok vody, ktorý majú batérie bežne nastavený na 8 litrov za minútu. Ideálne je voliť batérie, ktoré disponujú obmedzovačom prietoku vody a vy ho tak môžete nastaviť a znížiť podľa svojej potreby a nebudete zbytočne plytvať. Ďalším pomocníkom môžu byť perlátory, ktoré vodu prevzdušňujú, a tiež kvalitné kartuše, pri ktorých máte istotu, že ani po rokoch nebude dochádzať k nechcenému prietoku vody.

jika_0522

Tip značky Jika:

Batérie zo série Cubito-N ocenia aj tí najnáročnejší. Navonok vynikajú moderným nadčasovým dizajnom a vo vnútri perfektným spracovaním. Ich benefitom je kvalitná kartuša zaisťujúca plynulý chod a taktiež nastavenie prietoku vody na 5 litrov za minútu. Séria zahŕňa kompletné portfólio batérií pre kúpeľne aj kuchyňu. Umývadlové batérie sú navyše dostupné v troch výškach, takže perfektne sadnú ku každému umývadlu. Všetky batérie značky Jika navyše prechádzajú vzduchovou tlakovou skúškou a náhodné vzorky aj vodným testom. Tieto testy zaručujú a potvrdzujú ich kvalitu a dlhú životnosť.

Pre väčšie pohodlie

Väčšina z nás vníma kúpeľňu ako miesto odpočinku. To môžu ešte viac umocniť aj batérie disponujúce modernými technológiami. Skvelou voľbou sú v tomto prípade termostatické batérie, ktoré majú celý rad benefitov. Ich výhodou je, že umožňujú takmer okamžité nastavenie optimálnej teploty vody, čo je nielen pohodlné, ale zároveň tým napomáhajú aj úspore a dokážu udržať stálu teplotu vody aj v prípade kolísania tlaku alebo teploty privádzanej vody. Zároveň sú batérie aj bezpečné. „Termostatické batérie Jika disponujú tlačidlom Safety stop, ktoré zamedzuje nastaveniu vyššej teploty vody, než je 38 °C, aby nemohlo dôjsť k obareniu,“ dopĺňa Iva Šedivá.

Tip značky Jika:

S termostatickou batériou Mio bude sprchovanie tým pravým relaxačným zážitkom. Batéria s intuitívnym ovládaním umožňuje okamžité nastavenie teploty vody. Termostatický sprchový stĺp navyše disponuje ovládacím ventilom prietoku vody, ktorý umožňuje prietok vody na 50 %. V prípade, že chcete prietok vyšší, je možné tlačidlo manuálne odblokovať. Vďaka systému Safety stop je tiež zaručená maximálna bezpečnosť. Integrované bezpečnostné tlačidlo totiž zamedzuje spusteniu vyššej teplote vody, než je 38 °C. Pokiaľ ale túžite po ešte teplejšej sprche, je možné tlačidlo odblokovať. Teleskopický sprchový stĺp je navyše ideálny do každej kúpeľne, pretože umožňuje umiestniť sprchovú hlavu vo výške od 180 cm do 220 cm, čo zaručuje dostatok pohodlia aj pre všetkých vysokého vzrastu.

Štýlová batéria, štýlová kúpeľňa

Pokiaľ sa zameriate na dizajn batérie, vždy zohľadnite celkový štýl kúpeľne, aby boli jednotlivé prvky navzájom kompatibilné a vyhli ste sa rušivým elementom. Záleží len na vás, či zvolíte tradičné kohútikové batérie, ktoré môžu predstavovať zaujímavý dizajnový prvok, alebo pákové, s ktorými dosiahnete o niečo vyššiu úsporu vody. Vždy ale nezabudnite vziať do úvahy aj technické parametre, ako je napríklad výška umývadla, aby ste predišli okamihu, kedy bude batéria príliš vysoká, alebo naopak nižšia ako hrana umývadla v prípade umývadlových mís na dosku.

Tip značky Jika:

Novinka tohto roku, séria vodovodných batérií Pure značky Jika, vyniká premysleným dizajnom, ktorý spája nadčasový vzhľad s praktickými prvkami. Batérie disponujú vysoko kvalitnými kartušami a perlátorom Neoperl s prietokom vody 5 litrov za minútu. Na výber je široké spektrum batérií pre každú kúpeľňu - od umývadlových, cez sprchové a vaňové batérie, až po bidetovú.

Batérie Mio-N dotiahnu harmonický dizajn kúpeľne k dokonalosti. Ich originálny jemný vzhľad z nich robí ideálnu voľbu pre tých, ktorí hľadajú nadčasové, ale zároveň menej tradičné riešenie a potrpia si aj na tie najmenšie detaily. Popri kvalitných kartušiach a perlátoroch je vychytávkou umývadlových batérií tiež prstom nastaviteľný prúd vody.

Zdroj foto: Jika

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.