Zážitky si treba poistiť

Výlety sú pre každého z nás niečo, čo nám pomôže odreagovať sa, zabudnúť na všetky starosti nielen v práci, ale aj v súkromí. Ak si ale tieto zážitky chceme užiť naplno, je nutné si ich poistiť, pretože len malá nehoda by vám čas oddychu mohla znepríjemniť.

travel 0206 2016

Zbytočné problémy

Dajme si príklad: Cestujete na futbalový zájazd. Konečne uvidíte svoje obľúbené futbalové tímy naživo a zažijete tú pravú futbalovú atmosféru, ktorú na Slovensku nikdy nezažijete. Všetko prebieha bez najmenších problémov a keď sa vrátite na hotelovú izbu, zistíte, že vám zmizla batožina a osobné veci. O oblečenie ani tak nejde. To si ľahko dokúpite. Čo ale osobné veci – najmä doklady? Čaká vás opätovné vybavovanie dokladov a opletačky s tým spojené.

Rýchle vybavenie

Keď sa však poistíte, určite vás táto škoda bude menej bolieť. Nielen v prípade odcudzenia, ale aj v prípade, že sa na dovolenke zraníte, je výhodné mať vopred vybavené cestovné poistenie. Cestovné poistenie nestojí veľa – len pár eur. Dokážete si ho vybaviť aj online, čo je veľkou výhodou najmä vtedy, ak ho riešite len pár dní, prinajhoršom pár hodín pred odletom na dovolenku.

Poistenie do hôr

Zážitky si treba poistiť aj vtedy, keď cestujete do hôr. Okrem povinnej horskej výbavy si preto pribaľte do batožiny aj povinné poistenie do hôr. Ako už dobre vieme, hory sú zradné a nikdy nemôžeme vedieť, čo sa nám môže stať vo vysokohorskom teréne.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.