Liečivé šperky

V okamihu, keď som počas tehotenstva a v popôrodných chvíľach bojovala s ťažkými depresiami, našla som silu liečivých kameňov. Zachránili moju myseľ, moje telo, môj život. Odrazu sa vydralo napovrch moje umelecké JA a okamžite som vedela, že toto je moja cesta.

1. Ako si sa dostala k tvorbe pod svojou vlastnou značkou?
Michaela Bomba Birkusová: Moja značka Liečivé Šperky vznikla ako odpoveď na moje čierno-biele životné obdobie, ktoré sprevádzali depresie. Potrebovala som do svojho života opäť vrátiť farby, pretože farebnosť mi vždy pomáhala vyjadrovať moje nálady, moju živelnosť, spôsob myslenia a pomáhala mi komunikovať s okolím.

2. Kto alebo čo ťa inšpirovalo?
Michaela Bomba Birkusová: Vzťah k drahým kameňom som mala ako skoro každá žena vždy kladný. V prelomovom období som hľadala barličku na vyslobodenie sa a objavila som ich silu a energiu. Začala som tvoriť šperky pre seba, podľa svojich emócií a potrieb. Cez prsty a ich prácu s drôtom, kovmi a kameňmi som sama seba liečila a hľadala silu zdvihnúť opäť hlavu hore. Mojou inšpiráciou sú vždy emócie, zmysly, intuícia.

3. Krátko predstav svoju značku a jej filozofiu
Michaela Bomba Birkusová: Liečivé Šperky sú šperky, ktoré sú krásne a zároveň aj liečia. Nosíte dizajnový šperk, ktorý Vás baví, páči sa Vám a zároveň cítite jeho energiu a pomáhate svojmu telu i duši. Také šperky 2v1 ☺

4. Čo ťa na tom najviac baví?
Michaela Bomba Birkusová: Veľmi ma baví stále objavovať silu kameňov a prírody ako takej. Baví ma, keď mi píšu zákazníčky, že som im pomohla a tým si ukájam svoju sociálnu potrebu pomoci druhým. Baví ma v práci sa hrať, tešiť, usmievať, tvoriť a byť umelcom. A baví ma, že sa moje, niekedy šialené, dizajny páčia ľuďom a chcú ich nosiť.

5. Čím je tvoj produkt výnimočný?
Michaela Bomba Birkusová: Liečivé Šperky nie sú len šperkami. Sú to jedinečný pomocníci, ktorí sa postarajú o Vaše blaho tak pri pohľade do zrkadla, ako aj pri pohľade do vlastného vnútra. Pretože šperky môžu byť krásne a zároveň môžu aj liečiť....

Začala som tvoriť šperky z drahých kameňov, ktoré mi pomáhali, hlbšie som sa ponorila do štúdia kameňov ako liečebného nástroja a vznikla moja značka Liečivé Šperky.

Viac na www.liecive-sperky.sk

Projekt ArtBees  podporuje české i slovenské podnikateľky a lokálne značky.

Projekt ArtBees je vzdelávací program pre 50 žien podnikateliek, ktoré majú za sebou minimálne rok podnikania a overený produkt s potenciálom ďalšieho rastu a súčasne využívajú prevažne lokálne zdroje. Samotný projekt je realizovaný od septembra 2016 do mája 2017.

Projekt ArtBees iniciovala v Českej a Slovenské republike spoločnosť Coca-Cola, ktorá v rámci svojho celosvetového projektu 5by20 podporuje ekonomickú a podnikateľskú nezávislosť žien po celom svete a ďalší partneri ako Múdre podnikanie žien a ArtBe.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.