Poznáte HOJA hemp?

V roku 2015 vznikla značka HOJA hemp, pod ktorou sa venujeme výrobe a predaji 100% konopného oblečenia a doplnkov vyrábaných na Slovensku. Okrem oblečenia ponúkame aj obľúbené vrecká na chlieb či bylinky.

Konopná látka je vzdušná, ideálna pre ľudí s citlivou pokožkou, alergikov, má liečivé účinky. Šijeme tiež na mieru a na zákazku. Pokožka je najväčší ľudský orgán, obliekajte sa zdravo. A nezabudnite každé ráno vykríknuť "HOJA!". Hoja totiž vyjadruje veselosť a radostné vzrušenie.

Ako si sa dostala k tvorbe pod svojou vlastnou značkou?
Leonarda Pupišová:
Na ceste po Európe som nazbierala veľa rôznych podnetov a inšpirácií. Prvotne som však hľadala konopné výrobky pre vlastnú potrebu. Ich nedostatok na Slovenskom trhu ma priviedol k myšlienke výroby. Dlho netrvalo a vznikla značka HOJA hemp, pod ktorou dnes tvoríme z textilu konopné oblečenie a rôzne doplnky.

Kto alebo čo ťa inšpirovalo?
Leonarda Pupišová: Minulosť. To, ako ľudia v minulosti dokázali urobiť tak veľa krásnych a kvalitných výrobkov a vystačili si s prírodnými zdrojmi, ktoré obnovovali. Inšpiráciu na konkrétne výrobky sa snažím vidieť všade okolo mňa. Často ma inšpirujú zákazníci s rôznymi želaniami a potrebami, ktoré následne zapracovávame aj do výrobkov.

Krátko predstav svoju značku a jej filozofiu.
Leonarda Pupišová: V roku 2015 vznikla značka HOJA hemp, pod ktorou sa venujeme výrobe a predaji 100% konopného oblečenia a rôznych doplnkov vyrábaných na Slovensku. Našim cieľom je poukázať na to, že aj tradičná konopná látka môže byť súčasťou moderného sveta. Spomaliť módu a vytvárať udržateľné oblečenie. Vytvárať veci zo zdravého materiálu, ktorý má neuveriteľné množstvo pozitívnych vlastností a možností použitia.

Čo ťa na tom najviac baví?
Leonarda Pupišová: Vyjsť na trh s novou značkou v dnešnom presýtenom svete je náročné. Pocit, že dávate ľuďom možnosť vybrať si zdravšiu variantu obliekania to kompenzuje. Najkrajšie na tom všetkom sú pozitívne ohlasy od zákazníkov. Keď sa im naše výrobky páčia a vrátia sa pre ďalšie, to je ten dôvod, prečo máme stále chuť pokračovať.

Čím je tvoj produkt výnimočný?
Leonarda Pupišová: Konopný materiál je výnimočný sám o sebe. Neobsahuje žiadne chemikálie. Látka je vzdušná, v lete prijemne chladí a v zime zohrieva. Ideálna pre ľudí s citlivou pokožkou, alergikov, má liečivé účinky. Jej kvalita a pevnosť je overená už našimi predkami. Okrem oblečenia ponúkame aj obľúbené vrecká na chlieb, či bylinky. Konopná látka ochráni potraviny pred plesňou, hmyzom a vlhkosťou. Šijeme tiež na mieru a na zákazku. Všetky výrobky upravíme Vašim predstavám.

Viac na www.hoja-hemp.sk

Projekt ArtBees  podporuje české i slovenské podnikateľky a lokálne značky.

Projekt ArtBees je vzdelávací program pre 50 žien podnikateliek, ktoré majú za sebou minimálne rok podnikania a overený produkt s potenciálom ďalšieho rastu a súčasne využívajú prevažne lokálne zdroje. Samotný projekt je realizovaný od septembra 2016 do mája 2017.

Projekt ArtBees iniciovala v Českej a Slovenské republike spoločnosť Coca-Cola, ktorá v rámci svojho celosvetového projektu 5by20 podporuje ekonomickú a podnikateľskú nezávislosť žien po celom svete a ďalší partneri ako Múdre podnikanie žien a ArtBe.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.