Poistka ste vy

Rozmýšľate o poistení svojich detí? Poistite najskôr seba a zabezpečte tak deťom budúcnosť!Nezabudnite pritom na detaily, môžu mať zásadný význam.

>> Móda >> Aktuálne >> Poistka ste vy

Patríte k ľuďom, ktorí potrebujú pre pokoj duše aspoň nejakú tú istotu a myslíte pritom hlavne na svoje deti? Potom patríte k ľuďom, ktorí potrebujú životnú poistku. Životné poistenie je zároveň jeden zo spôsobov, ako šetriť a zhodnotiť svoje peniaze.

Môžete si vybrať z niekoľkých podôb životného poistenia, a to investičného poistenia, kapitálového poistenia alebo rizikového poistenia s investovaním do podielových fondov.

Skôr ako si vyberiete jednu z foriem životného poistenia:

- Porovnajte existujúce možnosti poistenia; nechajte si vysvetliť nenápadné detaily a spýtajte sa na všetky(!) poplatky.

- Zistite si sankcie, ktoré vyplývajú zo zmluvy pri predčasnom ukončení poistenia.

- Pouvažujte o špecifických rizikách a pripoistení (napríklad na pobyt v nemocnici).

- V prípade, že máte v úmysle sporiť viac ako päť rokov, uvažujte o akciových fondoch.

- Deti zabezpečte bežnou úrazovou poistkou. Čo sa týka ich vzdialenejšej budúcnosti a štúdií, využite niektorý z programov pravidelného investovania do podielových fondov.

Investičné životné poistenie
Prostredníctvom tohto typu životného poistenia vám poisťovňa umožní investovať do podielových fondov. To znamená, že poisťovňa vám ponúkne zaujímavé zhodnotenie finančných prostriedkov, ktoré je podmienené jej investičnou stratégiou. K nevýhodám investičného životného poistenia patria vysoké poplatky a (v prípade núdze, keď zohráva významnú úlohú časový faktor) nízka likvidita vložených peňazí.

Kapitálové životné poistenie
Tento typ životného poistenia zabezpečí predovšetkým v prípade úmrtia. Po uplynutí doby poistenia máte pri kapitálovom životnom poistení nárok minimálne na čiastku, ktorú ste si s poisťovňou zjednali dopredu. K nevýhodám tohto poistenia patria vysoké poplatky, nízke zhodnotenie peňazí a (v prípade núdze) nízka likvidita vložených peňazí.

Rizikové poistenie s investovaním do podielových fondov
Okrem toho, že táto forma poistenia je najlacnejšia, ponúka vysoké potenciálne výnosy, kontrolu nad úsporami a likviditu vložených peňazí (v prípade núdze sa k svojim peniazom dostanete v priebehu niekoľkých dní). Nevýhodou rizikového poistenia je, že celé zaplatené poistné patrí poisťovni.

Všetky podrobnosti o svojich povinnostiach a právach, ktoré vyplývajú z poistnej zmluvy, si nechajte vysvetliť poisťovacím odborníkom (väčšinu z poistných poradcov možno takto nazvať s pokojným svedomím, ale, pravdaže, sú aj výnimky...) a skôr než poistku uzavriete, obetujte čas na návštevu viacerých poisťovní. V prípade, že niečomu nerozumiete, netvárte sa, že je to v poriadku a nechajte si veci podrobne objasniť, aby ste v budúcnosti nedostali nepredvídané zaucho; veď každá poisťovňa je podnikateľský subjekt a ide jej, samozrejme, v prvom rade o zisk.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.