Príbeh, ako oceňovanej cukrárke zákazníci neplatili a rozhodla sa preto konať

Dlhoročná podnikateľka Lívia z Liptovského Mikuláša mala zabehnutú rodinnú firmu na výrobu koláčov, zákuskov a rôznych iných cukrárenských dobrôt. Až kým neprišla koronakríza a všetko sa zrazu zmenilo. Menej objednávok, menej zákaziek, menej klientov...

money_2019

„To by sa možno ešte aj dalo predýchať, ale horšie je to s tými objednávateľmi, ktorým sme všetko napiekli, ako bolo treba, no neplatili nám v stanovenom termíne,“ hovorí podnikateľka v oblasti cukrárstva. Mnoho firiem sa totiž v čase pandémie koronavírusu ocitlo v zložitej situácii, zaznamenali výpadky v príjmoch, museli prepúšťať, pretože nebolo na výplaty. Splácať došlé faktúry načas bolo tiež takmer nemožné.

Lívia vykazovala vo svojom účtovníctve množstvo neuhradených záväzkov zo strany odberateľov. V obave o svoj vlastný biznis sa preto rozhodla konať. Obrátila sa na profesionálov z oblasti správy a inkasa pohľadávok a tí mnohé vybavili za ňu. Kontaktovali dlžníkov, upomínali a čo - to sa podarilo vymôcť späť. „Áno, som spokojnejšia, pomohlo nám to prežiť,“ pochvaľuje si oceňovaná cukrárka.

Celková skúsenosť podľa dávnejšej štúdie „European Payment Practices“ skupiny EOS je, že až 10 percent príjmov firiem sa vracia späť do ich cash flow v prípade, že využívajú služby inkasa pohľadávok. Bez nich by boli tieto peniaze nevymožiteľné a mohli by na ne zabudnúť.

„Množstvo platieb prichádza s omeškaním alebo vôbec. Firmy tak trpia stratou zisku, majú vyššie úrokové náklady aj výpadky v cash flow. Kvôli nízkej platobnej disciplíne svojich zákazníkov sa boja, či vôbec prežijú,“ uvádza Peter Hetteš, obchodný riaditeľ spoločnosti EOS KSI Slovensko, venujúcej sa manažmentu pohľadávok. Poznamenal ešte, že jedným z vážnych dôsledkov pre mnohé spoločnosti je strata zisku, musia prepúšťať, resp. skresávajú svoje investičné zámery.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.