Mladá Slovenka navrhuje a ručne šije originálne výrobky z ekologického papiera

Ekologický materiál nazývaný prateľný papier (washable paper) pripomína pravú kožu. Jeho hlavnou zložkou je celulóza z odpadového dreva s   kontrolovanou ťažbou a ohľadom na dlhodobú udržateľnosť lesa. 

eliska_jedinakova

Ekológovia a dizajnéri ho označujú za materiál budúcnosti, ktorý neobsahuje škodlivé látky a je šetrný k životnému prostrediu. Materiál je hladký, príjemný na dotyk a odolný voči vode. Mladá Slovenka Eliška Jedináková z neho navrhuje a sama šije originálne kabelkypodložky pod pohárevrecká pre celú rodinuštýlové obaly pre záhradkárov či vrecúška na drobné hračky pre deti.

„Materiál pre moje eko výrobky som dlho hľadala doma i v zahraničí. Prateľný papier ma na 100 % presvedčil. Je perfektnou voľbou pre fanúšikov prírodnej a udržateľnej módy, poznajú ho handmade výrobcovia v Poľsku, Česku, Taliansku aj v Nemecku. Vďaka jeho vegánskemu zloženiu ho módni dizajnéri označujú za materiál budúcnosti. Mám s ním len výborné skúsenosti, okamžite som si ho zamilovala. Na svojom webe Handmade Eliška ponúkam ručne šité slovenské výrobky z tohto poctivého materiálu. Vrecká do domácnosti sú farebným kokteilom, rozžiaria priestor, vyžarujú hravosť, štýl a pocit domova. Kabelky sú originálnym doplnkom každej trendy ženy,“ hovorí Eliška Jedináková.

Jedinečnosť materiálu tkvie v jeho zložení. Neobsahuje pentachlórfenol, PVC alebo BPA, nie je zdraviu škodlivý a nezaťažuje životné prostredie. 

Na Slovensku je tento materiál ešte málo rozšírený. Eliška svojimi výrobkami poukazuje na vplyv tzv. fast fashion na životné prostredie. Práve rýchlo sa meniace módne trendy a s tým súvisiaca veľká spotreba oblečenia zaťažujú našu planétu textilným odpadom. 

„Bolo by skvelé ušiť sukňu či kabát práve z tohto materiálu, ktorý sa nezráža, nerozťahuje, nedeformuje a ani sa nezmení po styku s vodou. Po čase vplyvom používania a umývania materiál vyzerá viac pokrčený, ale to mu neberie na kvalite,“ dodáva Eliška Jedináková. 

Výrobky v podobe farebných vreciek z dielne Handmade Eliška rozveselia detské kráľovstvo, sú vkusným doplnkom v kuchyni aj praktickým pomocníkom v zimnej záhradke. 

Všestranné použitie v domácnosti

Medzi Eliškinými ručne vyrobenými kúskami dominujú vrecká rôznych rozmerov a farieb. V ponuke sú rozmery 29 x 26 cm a 20 x 21 cm. Všetky sa dajú zrolovať a prispôsobiť želanému rozmeru. Pekne ukážu napríklad v kúpeľni. Konečne budú šminky aj parfum upratané na jednom mieste – vo vrecku. Pre mužov sú vrecká tmavšej farby, kozmetika na vani je ihneď poruke!

V kuchyni uvíta každá gazdinka poriadok. Kapsuly na kávu už nemusia byť rozsypané na drese, varešky a vidličky patria do vrecka.

V dievčenskom kráľovstve nesmie chýbať cukríková ružová – náhrdelníky, gumičky, sponky aj oblečenie pre bábiky si nájdu svoje miesto. Handmade Eliška myslí aj na chlapcov – lego kocky, menšie autíčka, perá, ceruzky aj mobil jednoducho uložte do vrecka.

Pestrofarebné obaly uvítajú aj záhradkári pre svoje v črepníkoch pestované bylinky a kvety.  

Novinkou sú veľké štýlové dámske kabelky (washbag) s rozmermi 40 x 40 cm. Sú vhodným módnym doplnkom každej ženy a odnesú aj dvojkilogramový nákup. Ekologická kabelka je trendy a je originálnym darčekom pre modernú ženu. 

Viac informácií o ručne vyrábaných produktoch z prateľného papiera nájdete na:

•  https://handmadeeliska.sk/

• IG handmade_eliska

• FB stránke Eliška Jedinákova – Handmade Eliška

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.