Za čo dá krk Soňa Skoncová?

Začínala ako modelka, pamätáme si ju ako sexy ochrankyňu Sachu Barona Cohena na červenom koberci počas odovzdávania Oscarov. Dnes je Soňa Skoncová nielen televíznou moderátorkou, ale aj jednou z najznámejších slovenských influenceriek na sociálnych sieťach. 

sona skoncova

Desaťtisíce mladých Sloveniek obdivuje jej dokonalú postavu na Instagrame a Facebooku. Perfektný look sa však nerodí ľahko. Soňa, ktorá žije striedavo v Bratislave a v Los Angeles,  je jednou z najvýraznejších slovenských vyznávačiek zdravého životnému štýlu a aj preto sa  stala ambasádorkou Indexu zdravia spoločnosti Walmark. V rozhovore prezradila, čo robiť, ak sa chcete cítiť a vyzerať skvele ako ona. Bez športu to nepôjde :-)

Aký máte vzťah k športu?

Už odmalička som bola vedená ku športu. Začalo to gymnastikou a neskôr som sa začala profesionálne venovať plávaniu a potom tancu. 

Je nejaký šport, ktorému dávate v súčasnosti prednosť?

Športy rada striedam. Keby som sa mala venovať len jednej športovej aktivite, tak by ma to čoskoro prestalo baviť. Momentálne ma baví pilates na strojoch, ktorý som prvý raz objavila v Los Angeles. Je to skvelé cvičenie, pri ktorom precvičíte svaly, o ktorých ste ani netušili, že existujú. Potom som si obľúbila jumping na trampolínach, ktorý ma vždy dobije pozitívnou energiou. 

Veľa ľudí preferuje beh, ako ste na tom vy? 

Aktuálne sa behu nevenujem, pretože mám z neho rešpekt. Myslím si, že je pri ňom veľmi dôležitá technika, aby ste si neublížili. Ja som sa techniku zatiaľ bohužiaľ nenaučila, a preto behám len občas rekreačne. Miesto behu dávam prednosť radšej dlhým prechádzkam s mojím psíkom. 

Šport ide ruku v ruke so zdravým životným štýlom a stravovaním, ako sa vám darí v tejto oblasti?

Som človek, ktorý miluje jedlo, a nerada sa v ňom obmedzujem. Dávam prednosť zdravej strave. Paradoxne v USA a Los Angeles všetci žijú zdravým životným štýlom a je tam nepreberne možností skvelých a chutných jedál. Občas si ale doprajem niečo nezdravé a verím tomu, že tým udržujem určitú rovnováhu v mojom živote (:D). Radšej si pôjdem zacvičiť, než aby som sa vzdala smaženého jedla.  

Je nejaký zlozvyk, s ktorým bojujete? 

Pijem málo vody. Je to problém, s ktorým bojujem celý život. 

Ako sa udržujete fit? 

Snažím sa byť aktívna vo všetkých smeroch, vedieť sa tešiť z maličkostí a zo všetkého, čo mi život ponúkne. Som tak nastavená a funguje to. Pretože je dôležité mať fit nie len telo, ale predovšetkým myseľ. 

Čo robíte, keď na vás padne únava?

Keď som unavená a môžem si to dovoliť, tak dokážem prespať i celý deň. Kvalitný spánok je pre mňa ten najväčší životobudič. Nie vždy si to ale môžem dovoliť a preto často siahnem po káve, ktorú zbožňujem. 

Čo by ste poradila ženám, aby sa cítili skvelo? 

Vždy tvrdím, že vyzerať a cítiť sa dobre je predovšetkým v našej mysli. To, ako sa cítime vo vnútri, sa odrazí na našej vonkajšej kráse. Všetko je to o našom sebavedomí – pokiaľ v neho veríte, uveria mu aj ostatní. Za to dám svoj krk! 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.