Prečítajte si osobné listy od Oľgy Belešovej, Táni Pauhofovej a Judit Bárdos

Kampaň vytvorená z autentických osobných listov ambasádoriek a ich poďakovania seniorovi, ktorému za niečo, pre nich osobne veľmi výnimočné, vo svojom živote vďačia. Kampaň vyzýva ľudí, aby tiež poďakovali inšpiratívnym starým ľuďom, ktorí v ich živote zohrávajú alebo zohrali významnú úlohu.  

lienka socia 2

Oľga Belešová píše svojej pani učiteľke

Drahá pani učiteľka,

vždy, keď na čerešni v našom dvore začnú žltnúť prvé listy viem, že o pár dní už pôjdu zasa húfy detí prvýkrát do školy. A dnes už viem aj to, že tým dňom sa v živote dieťaťa veľmi veľa mení. Doteraz patrilo takmer výlučne mame a tatovi. Teraz mu do života vstúpi osobnosť, ktorá dokáže predurčiť celý jeho nasledujúci život. Mne sa to stalo, pani učiteľka, a pretože v tom príbehu so šťastným koncom ste hrali hlavnú úlohu (spolu s mojimi rodičmi), chcem, aby ste o tom vedeli.

Som divadelná herečka (veď som aj bola dojatá, keď ste ma po rokoch prišli ako diváčka pozdraviť do hereckej šatne), ale aj píšem, napríklad komédie, ktoré milujem, pracujem v televíznom tíme ľudí, s ktorými pripravujeme reláciu pre seniorov, živím sa tým, čo ma robí šťastnou.

Ministri by dnes tomu povedali odborne spolupráca školy a rodiny. Pritom je to oveľa prozaickejšie, normálna ľudská vnímavosť. Vy ste jednoducho 

v malom štrbavom dievčatku z 1. A spozorovali nadanie, tak ste mi vyberali básničky, pesničky, posielali ma na súťaže, posmeľovali ma a poradili ste mojim rodičom, aby môj talent a záujem podchytili. A čo je rovnako skvelé, moji rodičia si dali poradiť.

Milá moja pani učiteľka Zuzana B., aká je to úžasná náhoda, aké obrovské šťastie, keď človek stretne v rozhodujúcom okamihu svojho života toho správneho človeka! Mám v sebe veľa radosti. Ďakujem Vám, že ste si to všimli a nenechali pre seba. To, čo ste do mňa vložili, nikdy nezostarne. 

Vaša Oľga B.

Táňa Pauhofová píše svojej starej mame

Stará maminka,

Chcem Ti vyjadriť obdiv a poslať Ti takto veľa lásky a vďaky za všetky okamihy, keď som pri Tebe rástla, vyvíjala sa, pozorovala, skúmala alebo hrala sa. Spolu so starým ockom ste mi ukázali harmóniu tak vzácnu
Dali ste mi lásku, pozornosť aj mantinely, ktoré som potrebovala preskúmať.

Napriek môjmu vtedajšiemu nepochopeniu si mi ukázala, čo to znamená byť dámou a ja to po rokoch cítim, zažívam. Ukázala si mi, čo všetko žena zvládne, že dokáže byť milujúcou, silnou, schopnou aj nekompromisnou v tom, čo pokladá za dôležité. A dala si mi môjho najväčšieho učiteľa moju mamu.

Ďakujem Ti. Je mi cťou byť Tvojou vnučkou. Ľúbim Ťa.

To, čo si pre mňa urobila, nezostarne.

Tvoja Táninka

Judit Bárdos píše svojmu pánovi profesorovi

Drahý pán profesor,

som rada, že vďaka tomuto listu môžem celému svetu oznámiť, ako veľmi si vážim, že na konzervatóriu som mohla byť práve Vašou žiačkou.

Kým som Vás nepoznala, vedela som totiž iba pekne zahrať skladby 

na klavíri. Vy ste ma však naučili to najdôležitejšie: rozumieť hudbe! Naučili ste ma cítiť, počúvať a interpretovať ju. Podľa mňa je to najvzácnejší dar, ktorý môže pedagóg hudby poskytnúť svojim študentom.

Pamätám sa na deň, keď som Vám v maturitnom ročníku oznámila, že ja vlastne ani neviem prečo, ale mám pocit, že na vysokej škole nechcem študovať klavír, ale herectvo. Vy ste mi vtedy povedali, že ste síce do mňa vkladali veľké nádeje, ale budete mi držať palce a mám Vašu plnú podporu! 

A dodali ste: Som si istý, že Ťa tam prijmú, a to hneď na prvýkrát! A ja neviem, ako ste to mohli vedieť, ale tieto Vaše láskyplné slová ma stále dojímajú.

Vďaka Vám viem, ako dôležitá je pre umelca disciplína, pokora a koncentrácia. Ďakujem za Vaše rady, ktoré sú mi dodnes veľmi vzácne, 

a nielen v hudobnej, ale aj v hereckej práci. Ďakujem!

To, čo ste ma naučil, nezostarne.

Vaša Judit

Prostredníctvom stránky www.lienkapomoci.sk má každý možnosť napísať osobný list s poďakovaním, ktorý bude vďaka spolupráci s www.penfriends.sk reálne vytlačený a doručený.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.