Veľké zmeny v živote matky

Každá mamička po príchode dieťatka na svet zmení svoje priority. Odchádza na materskú dovolenku a dáva zbohom svojej práci minimálne na tri roky, niekedy aj na viac. 

mother baby 1200x800

Niektoré ženy ale naopak uprednostňujú prácu a po niekoľkých mesiacov od narodenia bábätka nastupujú do práce, čo ale nie je vždy najlepšie riešenie.O tom však nebude náš článok. Skúsime si priblížiť to, aké zmeny zažíva žena, keď príde na svet dieťa, keď vyrastie a nastúpi do súkromnej materskej školy v Trenčíne (ak mamička pochádza priamo alebo z okolia Trenčína) alebo keď nastúpi do školy.

Je to pre ňu niečo nové

Ak sa jedná o prvého potomka, mamička nástup do materskej školy znáša ťažšie. Keď už sa jedná o druhého potomka, vie, ako bude reagovať, vie, že jej príde ľúto, že ten malý drobček, čo sa len prednedávnom učil loziť a hral sa na detskom koberci, nastupuje už do škôlky. Ak zrovna nemá prácu, doobedia, keď je manžel v práci a dieťa v škôlke, sa pre ňu zdajú jednotvárne, aj keď má množstvo domácich prác ešte len pred sebou. Keď bolo dieťa maličké, bola zvyknutá, že niektoré práce museli ísť bokom, najmä ak bolo dieťatko ešte veľmi maličké a nemohla si dovoliť vzdialiť sa od neho a venovať sa iným činnostiam.

Je to len o zvyku

Každý z nás si uvedomuje, že roky neuveriteľne rýchlo uchodia. Uvedomíme si to najmä na svojich deťoch. Pre mamičku bude nezvyk, keď dieťa razom odíde do škôlky/ školy. Je to však len o zvyku. Rátajte s tým, že si prvé mesiace poplačete, príde vám ľúto, že váš drobček je už „veľkáč“. Je to však obdobie, ktorým si musíte prejsť. Ani sa nenazdáte a papierové detské fototapety, ktoré ste vášmu dieťaťu dali do detskej izby, bude meniť za plagáty svojich obľúbených hudobných interpretov.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.