Organizácia času

Voľný čas – mnoho z nás po ňom túži, ale veľké pracovné nasadenie nám niekedy nedovolí dopriať si ho. Vysoké pracovné nasadenie sa veru nekamaráti s voľným časom, čo sa časom prejaví kruhmi pod očami, neustálym zívaním a unaveným svalstvom.

matka 1000x682

Ak podnikáte, dobre viete, že povinnosti nielen pri zakladaní s.r.o. vyčerpávajú natoľko, že dni a roky vám uchodia podstatne rýchlejšie ako „obyčajným smrteľníkom“.

Ako si teda zorganizovať svoj čas, aby ste pritom neohrozili predaj spoločnosti, komunikáciu so zákazníkmi/ zamestnancami a iné dôležité pracovné a aj súkromné záležitosti? Skúste takto.

Najprv neodkladné pracovné záležitosti

Ak si chcete zorganizovať svoj čas tak, aby ste všetko stíhali a nič nedobiehali, je dôležité rozlišovať neodkladné záležitosti od tých odkladných. Pochopiteľne, spočiatku sa vám všetky pracovné povinnosti budú zdať neodkladné, ale časom určite budete vedieť rozlíšiť, čo treba vyriešiť promptne a s čím môžete počkať. Treba si uvedomiť jednu dôležitú vec, a to, že vy ste pánom svojho času. Ak podnikáte a chcete si založiť organizačnú zložku v hociktorej inej krajine, pretože ste zistili, že sa vám to oplatí viac, neodkladajte takúto povinnosť na neskôr. Dennodenne pribúdajú nové firmy a práve tie nové firmy môžu byť aj vašou konkurenciou.

Využite každú jednu voľnú chvíľu

Svoj voľný čas prirodzene trávime so svojou rodinou. Bohužiaľ dnešné rodiny si nectia tradície a málokedy sa stretnú v plnom počte. Vždy keď sa vám podarí prácu odložiť, využite voľné chvíle a vezmite všetkých svojich blízkych na výlet alebo si doprajte deň ničnerobenia. Aj takéto chvíle sa nám vedia vryť do pamäti. Problém je však v tom, že pri tak veľkom zhone nedokážeme myslieť na tak obyčajné chvíle ako rodinné posedenia pri záhradnom grile, pri príjemnej hudbe a samozrejme v dobrej spoločnosti ľudí, ktorých máme radi.

Tak, ako si zorganizujete svoj súkromný a pracovný život, tak budete žiť. Preto si vážte každú voľnú chvíľu a trávte ju so svojimi najbližšími.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.