Problémy s dlžníkmi sa v čase pandémie množia

Svoje o tom vie aj majiteľka práčovne. Pandémia koronavírusu natvrdo zasiahla Európu a neobišla ani Slovensko. Mnoho firiem, podnikov a inštitúcií funguje v obmedzenom režime, ak vôbec. Čulý podnikateľský ruch akoby sa zastavil.

euro_covid19

Pokiaľ sa doteraz len málokedy dodržiavali lehoty splatnosti faktúr, v krízovom stave je niečo také skoro ako malý zázrak. Veď kto by sa ponáhľal s úhradami, keď všetko je akoby hore nohami, všade vládne obava z nákazy. Svoje o tom vie pani Mária, ktorá prevádzkuje malú práčovňu na kraji mesta. Jej zariadenie má aj v čase núdzového stavu povolenie fungovať. No to sa nedá povedať o odberateľoch jej služieb. Aj keď si objednali čistenie šatstva, zatiaľ zaslanú faktúru neuhradili.

Majiteľka práčovne sa obáva ďalších takýchto situácií s tým, že pokiaľ bude stav s koronavírusom v krajine vyhrotenejší, hromadiť sa budú aj jej problémy s udržaním normálneho chodu firmy. Tým, že jej firma je pomerne malá, okamžite pocíti meškajúce platby. A pokiaľ sa jej nakopí aj viac väčších dlžníkov, pre ňu a pre plynulý finančný tok v jej firme to bude znamenať vážne komplikácie. „Čo si len počnem? To už potom budem môcť rovno zabaliť. Veď nebudem mať na výplaty zamestnancom, ba ani na vlastné živobytie,“ zamýšľa sa nad neľahkou situáciou nešťastná žena.    

No nie je jediná. Spoločností s rovnakým alebo podobným problémom bude zaručene pribúdať. Treba sa na všetko vopred dobre pripraviť, odporúča Peter Hetteš, obchodný riaditeľ spoločnosti EOS KSI Slovensko, venujúcej sa profesionálnej správe a inkasu pohľadávok. „Neriešte problémy s dlžníkmi vlastnými silami. Zverte sa do rúk profesionálov, ktorí vám poradia a pomôžu v oblasti správy a inkasa pohľadávok. Vy sa tak budete môcť plne sústrediť na gro svojej podnikateľskej činnosti a na riešenia neľahkých situácií v tejto pohnutej dobe.“

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.