Neplatiť faktúry je „také slovenské“

Kedysi sa hovorilo, že neplatiť faktúry je „také slovenské“ a teraz je to späť. Aj po niekoľkých rokoch je u nás žalostná situácia, čo sa týka platobnej disciplíny v rámci dodávateľsko-odberateľských vzťahov. 

copm_faktura19

Najnovšia štúdia skupiny EOS dokonca ukázala, že Slovensko je na tom najhoršie spomedzi 17 krajín Európy, čo sa týka neskorých úhrad faktúr alebo neplatenia vôbec.   

„Úplne najneskôr zaplatené som dostal 105 dní od termínu splatnosti. A nebola to malá suma. Šlo o 1 650 eur, ktoré mi dlhoval istý odberateľ, nebudem ho menovať,“ sťažuje sa Milan, prevádzkovateľ e-shopu so záhradnou technikou. V prípade dlžníka vraj podnikol aj viacero krokov s cieľom pripomínať neuhradené faktúry, no väčšinou neuspel. Posielal maily, telefonoval, skoro každý deň sa snažil preverovať situáciu, kedy sa dostane k svojim peniazom. „K úhrade došlo až na základe toho, že som sa im musel vyhrážať súdnym konaním a nepríjemnosťami s právnikmi.“

Tento prípad nie je jediný. Podľa reprezentatívnej štúdie „European Payment Practices 2019“ skupiny EOS Slovensko zaznamenalo až 24 percent neskorých platieb a úplne nevymožiteľných pohľadávok. Je to najvyššie číslo spomedzi 17 sledovaných krajín. Priemer medzi východoeurópskymi krajinami bol 21 percent, medzi západoeurópskymi len 17.

Peter Hetteš, obchodný riaditeľ spoločnosti EOS KSI Slovensko, ktorá sa profesionálne venuje správe a inkasu pohľadávok, si myslí, že táto situácia je neúnosná. „Výpadky v príjmoch, resp. neskoré úhrady môžu vážne skomplikovať situáciu v cash flow každého podnikateľského subjektu. Práve preto je nutné konať, no neodporúčam konať na vlastnú päsť.“   Dôvodov je podľa neho viacero - od zbytočných komplikácií až po nedostatok času venovať sa podstate svojho podnikania. „Je rozhodne vhodnejšie zamyslieť sa nad využívaním služieb spoločností zabezpečujúcich inkaso a manažment pohľadávok.“

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.