Požičali ste si a nestíhate splácať? Zatočte so svojimi dlhmi!

Napísal Slávka Habrmanová 03. august 2017

Exekučné konanie býva často zdĺhavé a v mnohých prípadoch jeho účastníci ani netušia, kedy by sa mohlo dospieť k zdarnému výsledku. Pokiaľ ste sa už ocitli nad takouto priepasťou, nezúfajte si. Aj na finančné problémy sa dá nájsť riešenie, nech sa zdajú akokoľvek neriešiteľné.

Ako sa teda čo najrýchlejšie dostať z hrozieb exekútora? Čo všetko môžete spraviť pre to, aby ste si najmenej bolestne vyrovnali svoje dlhy? Simone zo Spišskej Novej Vsi, ktorá už dlhšiu dobu meškala so svojimi pravidelnými splátkami za spotrebný úver, banka hrozila, že voči nej začne exekučné konanie. Je pravda, že dlhovala už zhruba 2 500 eur a jej nezrovnalosti voči banke sa stále viac a viac nabaľovali.

Bála sa, že kvôli tomu, že nestíha splácať, príde o  svoj majetok, ktorý horko-ťažko nadobudla predtým. Poradila sa tak s expertmi a tí jej pomohli v komunikácii s veriteľom. K samotnej exekúcii ani nemuselo dôjsť. Michal Šoltes, konateľ spoločnosti EOS KSI Slovensko venujúcej sa profesionálnej správe a inkasu pohľadávok, je presvedčený, že exekúcia dlžníka nie vždy vedie k úplnému uspokojeniu pohľadávky veriteľa. „V mnohých prípadoch je len krajným riešením. Našim klientom radíme najskôr skúsiť prijateľnejšie formy, menej časovo a administratívne náročné. Dôslednou komunikáciou na mimosúdnej úrovni sa často krát dopracujeme k obojstranne výhodnému riešeniu ,“ vysvetľuje.

V prípade Simony nakoniec došlo k dohovoru s bankou, že si nastaví splátky úveru nanovo – pre ňu výhodnejšie. 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.