Materstvo je najkrajšie obdobie v živote ženy

Na úlohu matky sa ženy pripravujú už mladom veku. A predsa, keď príde čas na založenie rodiny, premýšľate, či je táto doba najvhodnejšia. Hovorí sa, že materstvo je najkrajšie obdobie v živote ženy. Musíme povedať, že to tak naozaj aj je.

pregnant 1200x675

Ak ste už matkou, dobre viete, že všetky tie trápenia, kedy sa vám nedarilo splodiť potomka, sú už dávno zabudnuté. Bohužiaľ dnes ženy odkladajú materstvo a namiesto toho, aby odišli z práce na materskú dovolenku so svojim potomkom, sústreďujú sa na kariéru. Roky tak uchodia a namiesto toho, že budú riešiť, aké plienky kúpiť svojmu dieťatku, budú ich hlavnými problémami žlté zuby, aké bieliace pásiky by mali používať, akné na tvári, zlý strih oblečenia a tak ďalej.

Prispôsobenie sa

Ešte predtým, ako sa s partnerom začnete pokúšať o bábätko, mali by ste si uvedomiť, že váš doterajší život sa zmení úplne od základov. Už to nebudete vy, komu budete prispôsobovať svoj voľný čas, ale vaše dieťatko. V období do troch rokoch bývajú mamičky s dieťatkom prakticky každú jednu minútu, preto nemôžete uprednostniť svoje aktivity pred aktivitami, ktorých súčasťou bude aj vaše bábätko. Počítajte s tým, že v domácnosti, v ktorej žijete, budú na zemi porozhadzované drevené hračky, vláčiky, elektrické autíčka, bábiky, ale aj detské knižky.

Iné priority

Mamičky, ale aj oteckovia budú mať iné priority. Už ich nebude zaujímať diskotéka, koncerty, festivaly. Začnú sa viac sústreďovať na výlety s dieťatkom - výlety na ranče, na detské ihriská, ZOO a podujatia určené pre malých drobcov. Budú tráviť čas najmä s kamarátmi, ktorí už tiež majú svoje rodiny. Život sa partnerom po narodení prvého potomka otočí o 360ºC. Ak momentálne ste v očakávaní, alebo plánujete dieťatko, určite už pozeráte rôzne portály, na ktorých sa dozviete základné informácie, o tom, ako sa starať o malé novorodeniatko, akú kozmetiku mu kupovať, aké hračky vyberať, ale aj aké capačky máte hľadať.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.