Aj ženy sú šikovné a dokážu podnikať

k zrovna tieto riadky čítate práve, keď varíte chutný obed pre všetkých členov rodiny, možno sa vám zdá tento sen nesplniteľný. Kedysi sa hovorilo, že muži sú tí, ktorí by mali zarábať, zatiaľ čo ženy majú variť, upratovať a starať sa o spoločných potomkov.

business woman1200x800

Keby sa však poobzeráte po svojom okolí, určite po krátkej chvíli natrafíte na ženy – podnikateľky, ktoré namiesto toho, aby svoj čas venovali čisto len svojej rodine, rozhodli sa prispieť do rodinného rozpočtu tým, že budú podnikať. Samozrejme nie na úkor starostlivosti o deti.

Založenie úplne novej firmy nie je ťažké. Treba len vedieť, kto vám dokáže pomôcť vybaviť si potrebné papiere a usmerní vás, čo najprv vybaviť a naopak čo ešte môže počkať. Rátajte ale s tým, že na úradoch sa môžete stretnúť s byrokraciou, ktorá na Slovensku je už skôr tradíciou, ako výnimkou. Nesmiete sa však nechať odradiť, pretože bola by veľká škoda nechať podnikateľský nápad odložený len v šuflíku, keď dobre viete, že by vám priniesol okrem úspechu aj zisk.

Keď nemáte peniaze nazvyš a rady by ste ušetrili, odporúčame vám poobzerať sa po virtuálnom sídle v hlavnom meste. Je na vychytených adresách a mnoho potencionálnych zákazníkov si vás bude spájať s tým, kde sídlite. Pozor, na tejto adrese sa nemusíte fyzicky nachádzať. Jedine iba vtedy, ak budete potrebovať so svojimi zamestnancami niečo prerokovať. Virtuálne sídla sú totiž určené najmä pre tých podnikateľov, ktorí sa chcú dostať do povedomia zákazníkov a chcú ušetriť na drahých kancelárskych priestoroch.

Aj ženy sú šikovné a dokážu podnikať. Okrem vedúcej pozície dokážu zastávať viacero iných pozícii – napríklad dokážu si spraviť účtovníctvo, vedia obvolávať potencionálnych klientov, naučia sa ovládať program na vystavovanie faktúr atď. Ak ste teda šikovné a dokážete si zorganizovať čas, odporúčame vám založiť si živnosť alebo si rovno založiť vlastnú s.r.o. firmu. Výhodou podnikania je to, že si dokážete samy zorganizovať čas. Čiže v prípade, že vaše dieťa sa bude sťažovať na bolesti bruška, bolesti hlavy alebo na niečo iné, môžete si spraviť voľno a ísť do nemocnice.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.