Ozón a jeho zázračné účinky

Ozón je výnimočný plyn, ktorý v prírode vzniká počas búrok a má aj špecifickú vôňu, ktorú si s búrkami spájame. Na to aby vznikol je potrebná energia úderu blesku, ktorá spojí do jednej molekuly tri atómy kyslíka.  A žiaľ, tak ak ako silná búrka, aj ozón rýchlo zmizne a spolu s ním zmiznú aj jeho liečivé možnosti.

 nebo 1200x800

Ako pôsobí ozón?

V tele každého človeka sú škodlivé látky, ktorým sa hovorí voľné radikály. Tie spôsobujú oxidačný stres v bunkách a tým páchajú škody. Ozón, v prípade, že príde do kontaktu s takouto škodlivou látkou jej odovzdá jeden zo svojich atómov kyslíka a tým ju neutralizuje. Ozón tiež veľmi silne vplýva na imunitný systém. Ak niekomu imunita pracuje nadmerne, ako pri auto-imunitných chorobách, ozón ju upokojí.

Naopak, oslabenú imunitu ozón znovu naštartuje tým, že stimuluje cytokíny, molekuly, ktoré prenášajú informácie medzi bunkami a tým im umožňujú reagovať na poškodenia a tlmiť zápaly. Imunita však nie je jedinou silou ozónu: dokáže znížiť kyslosť tela tým, že rozloží prebytočnú kyselinu močovú. S vysokým obsahom kyslíka dodá bunkám viac energie než obyčajný kyslík, keďže ho má viac. Tým pomáha odďaľovať starnutie. Okrem vyššie spomenutého, ak ozón nepôsobí sám, ale v tandeme s inými prospešnými látkami, pomôže im jednoduchšie preniknúť do tela a tým urýchli proces hojenia, spevňovať cievne steny a vo veľkej miere pomáha ľudskému telu v obnove kĺbov, chrupaviek a okolitých tkanív.

Ozón do každej domácnosti

Jedinečné schopnosti ozónu bolo doteraz možné využívať len v špecializovaných zariadeniach, kde bol okamžite a operačne aplikovaný do tela skôr, než sa stihol rozpadnúť. Vedeckému tímu z talianskej Univerzity v Padove sa však podaril majstrovský kúsok - stabilizovali ozón do podoby emulzie, ktorú môže využiť každý, koho trápi bolesť alebo zápal a to všetko v pohodlí domova. Aby bol najnovší výdobytok modernej medicíny menom Ozonicon® 100 %- ný, tak obsahuje okrem ozónu aj účinné látky ako glukozamín a chondroitín sulfát, najznámejšie a najúčinnejšie látky pomáhajúce  - pri liečbe kĺbov, ktoré pôsobia proti opotrebovaniu chrupavky. Ale aj ríbezľu čiernu, ktorá pomáha pri zápaloch a kŕčoch, dezinfekčný a protizápalový extrakt z arniky horskej a koreňový výťažok z čertovho kopyta, ktorý pomáha pri kĺbovom reumatizme. Ozonicon® nie je kontraindikovaný pre tehotné a dojčiace ženy.

Podľa klinickej štúdie Univerzity v Padove vykonanej - na skupine pacientov, ktorých trápila bolesť kolena, ozónový emulgel dosahuje výsledky osobitného významu v znížení symptomatológie bolesti (73,3 %) a navyše u účastníkov štúdie došlo počas jej konania k zníženiu podávaných protizápalových liekov.

Odporúčaná predajná cena Ozonicon® emulgelu je 9,80 €/50 g a 14,60 €/100 g * ceny v lekárňach sa môžu líšiť.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.