Žite naplno aj s atopickou kožou!

Hladká koža nie je vždy samozrejmosť, ale rozumne vybraná dermokozmetika doplní, čo príroda nedopriala. Suchá koža a svrbenie je častým prejavom atopickej dermatitídy.

Keď je koža viac než len suchá
Pre mnohých je telová kozmetika iba banálny doplnok, ktorého výberu venujú v obchode sotva pár sekúnd času a rozhodujú sa impulzívne – podľa vône, obalu či momentálnej nálady. No koža je len jedna a to, aká je krehká, nám vedia nepríjemne pripomenúť momenty, keď nás svrbí, nadmerne vysychá alebo je začervenaná, prípadne ekzematická. Vtedy chtiac-nechtiac musíme študovať aj obsah toho, čo skladujeme na kúpeľňovej poličke.

Suchá koža a svrbenie je častým prejavom atopickej dermatitídy. V súčasnosti postihuje toto ochorenie asi 15-20 % detí a 1-3 % dospelých. K zreteľnému nárastu daných čísiel došlo v 70. až 80. rokoch minulého storočia, čo súvisí v prevažnej miere aj so zmenami životného štýlu.
Liečba atopie musí byť komplexná, ale jej základom je predovšetkým pravidelná starostlivosť o kožu. Cieľom je zabezpečiť jej primeranú a pravidelnú hydratáciu.
Bežné kozmetické prípravky, žiaľ, nezohľadňujú špecifické požiadavky nadmerne suchej či atopickej kože, našťastie – efektívne riešenie je teraz na dosah. Na slovenský trh prichádza unikátny telový rad pre celú rodinu, ktorý šetrne čistí a hydratuje zraniteľnú kožu atopikov a pomáha posilniť jej ochrannú bariéru.

Dva poklady v jednom
Tajomstvo účinku Cetaphil Restoraderm spočíva v dvoch obsiahnutých aktívnych zložkách. Filagrín funguje ako prirodzený kožný proteín, ktorý je dôležitou súčasťou kožnej bariéry. Ceramidy sú prirodzené kožné lipidy podieľajúce sa na ochrannej funkcii kože. Udržujú ju hydratovanú a prispievajú k tomu, aby do nej neprenikali dráždivé látky z vonkajšieho prostredia.
So sprchovacím šampónom a telovým mliekom Cetaphil Restoraderm máte istotu, že každodenná hygiena sa stane pre kožu pohladením. Prípravky sú hypoalergénne a neobsahujú parfumáciu, takže sú dostatočne šetrné, aby pomohli vám aj citlivej koži batoľaťa.

cetaphil 0816
Kúpite v každej dobrej lekárni. Viac informácií na www.cetaphil.sk.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.