Najčastejšie chyby žien v období menopauzy

Obdobie menopauzy je prirodzená súčasť života každej ženy. Niektoré ju zvládajú s ľahkosťou, iné dokáže nemilo prekvapiť a priniesť do života mnoho komplikácií. Klimaktérium, prechod alebo menopauza. Ako ju hravo zvládnuť nám poradil gynekológ MUDr. Jozef Španka.

freepik_meno3

Typické príznaky ako prudké zmeny nálad, depresia, návaly tepla, potenie, nesústredenosť, nechuť na sex, problémy so spánkom, priberanie, sa nemusia prejaviť u každej ženy. Ak sa aj ženy dotknú, dá sa s týmito príznakmi bojovať, stačí zapracovať na pár maličkostiach. 

Vyhýbanie sa lekárom oblúkom

Pravidelná prevencia je základom zdravia. „Konzultovanie svojho zdravotného stavu s lekárom a zdôverenie sa mu so všetkými zdravotnými ťažkosťami nie je hanbou.  Práve naopak, práve preventívne prehliadky či už u gynekológa alebo všeobecného lekára vedia včas odhaliť zdravotné komplikácie a liečiť ich. Samozrejme, liečbu je potrebné aj dodržiavať,“ upresňuje MUDr. Španka.

Sex je dôležitý

Vo väčšine prípadov sa už nemusíte starať o vaše deti a môžete si naplno užívať. Počas klimaktéria sa libido ženy neznižuje, práve naopak. Chuť na sex môže byť potláčaná kvôli suchosti pošvy, to sa dá ale riešiť lokálnym podávaním estrogénu vo forme krému do pošvy, prípadne si môžete dopomôcť lubrikačnými gélmi s obsahom aloe vera.

Ignorácia samovyšetrenia prsníkov

Práve tento úkon najmä v období menopauzy, kedy dochádza k veľkým hormonálnym zmenám, je potrebné absolvovať na mesačnej báze. Samovyšetrenie prsníkov pohmatom vie včasne odhaliť rakovinu prsníkov. Načakajte na preventívnu prehliadku u gynekológa a zaraďte si túto aktivitu do harmonogramu teraz, radí gynekológ. Ako na to, nájdete tu.

Zlý životný štýl

Nezdravé stravovanie, fajčenie, sedavé zamestnanie, nedostatok pohybu, stres a mnoho iných faktorov, ktoré negatívne vplývajú na zdravie ženy nielen v období prechodu. Chôdza, beh, bicyklovanie, plávanie, tanec alebo akákoľvek každodenná polhodinka aktívneho pohybu vám prospeje nielen na tele, ale i duši. Obmedzte príjem jednoduchých cukrov a živočíšnych tukov a radšej do svojho jedálneho lístka zaraďte viac zeleniny, ovocia a potraviny bohaté na vápnik. Ako sa hovorí: „Budiš vodu piti, budiš dlugo žiti“ – aj preto, nezabúdajte na pitný režim (čistá voda, minerálne vody s bohatým obsahom minerálov, nesladené bylinkové čaje). Doprajte si niekoľkokrát týždenne aspoň 15 minút slniečko (podporuje tvorbu vitamínu D a aj ten je dôležitý pre pevné kosti). Odborník radí dopĺňať aj peľové zrno a komplexy PureCytonin, tie podporujú menopauzálny komfort. Vitamín E chráni bunky pred oxidačným stresom. Mastné kyseliny a L-Tryptofín zabraňujú návalom tepla, či nočnému poteniu. Vitamíny B1 a B6 L-Tryptofán zabraňujú zmenám nálad a poruchám spánku. Vyhýbajte sa tiež stresu, fajčeniu a nedostatočnému spánku. Nezabúdajte, s dobrou náladou a úsmevom na perách zvládnete klimaktérium ľavou zadnou.  

Na záver jeden tip ako sa preniesť cez prechod v pohode:

Sérélys pozitívne vplýva na ženské obdobie menopauzy a pomáha ženám obnoviť radosť zo života, eliminuje podráždenosť, nepokoj, nesústredenosť a obavy z budúcnosti. Menopauza môže byť nepríjemná. Treba si však uvedomiť, že aj toto je len obdobie, ktoré prirodzene prichádza v živote každej ženy. Jednu kapitolu života uzatvára, ale ďalšiu otvára.

Sérélys je nealergénny doplnok stravy bez lepku. Obsahuje výťažky z peľového zrna, komplexy PureCytonin, ktoré podporujú menopauzálny komfort a vitamín E, antioxidant prispievajúci k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Obsahuje mastné kyseliny, L-Tryptofán, ktorý zabraňuje návalom tepla, či nočnému poteniu. Obsiahnutie vitamínov B1 a B6 L-Tryptofán zabraňuje zmenám nálad a poruchám spánku. Peľové zrno má veľmi tuhý obal, ktorý odolá i nášmu tráviacemu systému a všetkým jeho šťavám. Extrakt z peľového zrna obsahuje takmer 100 % všetkých základných látok a je 100 % - ne využitý, pretože sa absorbuje v ľudskom tele. Sérélys kúpite výhodne tu.

Zdroj foto: freepik

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.