Úsmev bez kovových drôtikov s inovatívnym keramickým zubným strojčekom

Poznáme to z televíznych obrazoviek aj stránok časopisov - krásne rovné zuby vedia úplne zmeniť vzhľad človeka.Pre dokonalý úsmev však už nie je potrebné stiahnuť zuby železom, ako sa to robilo dlhé roky.

3m clarityultra strojcek

Technologická spoločnosť 3M predstavila nový systém zubných strojčekov Clarity™ Ultra, ktorý v sebe spája zmysel pre estetiku a vedu zároveň. Keramický samoligujúci strojček je takmer neviditeľný, preto nikdo nespozná, že ho nositeľ vôbec má. 

Pre technologickú spoločnosť 3M patrí veda a technologické inovácie medzi základné firemné hodnoty. To sa prejavilo aj pri vývoji nových estetických zámkov na zubné strojčeky, ktoré predstavujú efektívne riešenie pre ortodontickú liečbu. „Požiadavky na estetickú stránku liečby chrupu sa postupom času zvyšujú, a tak sme hľadali spôsob, ako zabezpečiť pacientom žiarivý úsmev nielen po ukončení liečby, ale už v jej priebehu,“ hovorí MVDr. Michael Stiksa, Product and Sales Development Specialistz 3M.  

Strojček je vyrobený z high-tech priesvitnej keramiky, ktorá prirodzene splýva so zubami. Zámky navyše nie sú náchylné na zafarbenie, preto vyzerajú dobre od začiatku liečby až do jej konca. Častým problémom klasických kovových strojčekov je väčší rozmer, ktorý môže spôsobiť nepohodlie a niekedy aj drobné poranenia vnútri ústnej dutiny. Clarity Ultra vďaka tomu, že je menší, nižší a má zaoblené hrany, toto riziko takmer eliminuje. Ortodontistka MUDr. Jana Oulická pridáva k pozitívam, ktoré sú pre ňu v prípade zámku Clarity Ultra dôležité: „Ľahko sa lepí na zuby a dokonale drží, pacientom tak odpadajú akútne návštevy. Ďalej sú veľmi komfortné v ústach, pretože sú veľmi ploché, a pacienti ich milujú pre ich dokonalú estetiku. Zuby vďaka nim vyzerajú belšie ihneď po nasadení strojčeka a to každého milo prekvapí!“

Estetika je dôležitá pre pohodu pacienta, ale pre samotnú korekciu postavenia zubov je rozhodujúca technológia. Zámky Clarity Ultra sú tzv. samoligujúce. Čo to znamená? Zámky pracujú bez gumičiek (ligatúr), ktoré sú bežnou súčasťou väčšiny kovových zámkov, aby ich držali na správnom mieste. Zámky Clarity Ultra namiesto toho využívajú technológiu malých posuvných dvierok, ktoré držia drôt na svojom mieste. „Na rozdiel od iných typov majú tieto zámky  dvierka cez celú dĺžku drážky a lepšie sa s nimi dokončuje detailná pozícia zubov. Posledná drobnosť, ktorá ma potešila, je zvukový klik po zatvorení zámku. To ma uistí, že je zámok správne zabezpečený,” dodáva MUDr. Oulická. 

Zámky Clarity Ultra, rovnako ako bežný kovový strojček, sa nosia na pevne určený čas, bez prerušovania. Liečia preto neustále a teda aj efektívnejšie.

5 výhod nového typu keramického samoligujúceho strojčeka:

-       Je menej vidieť – namiesto kovového zámku je keramická doštička, ktorá so zubom lepšie splynie

-       Nežltne – keramické zámky odolávajú zafarbeniu

-       Neprekáža – keramické zámky sú malé, majú hladký povrch a zaoblené hrany

-       Lepšie sa čistí – gumičky pri klasických zámkoch sťažujú udržiavanie hygieny

-       Šetrí čas – nasadenie a výmena drôtikov je oveľa rýchlejšia, pacient tak v kresle strávi menej času

Časy, kedy sa ľudia za nosenie strojčeka hanbili, sú už dávno za nami. Ortodontická liečba je stále rozšírenejšou formou riešenia estetických aj zdravotných komplikácií spojených s nerovnosťou zhryzu a samoligujúce zámky Clarity Ultra od 3M ponúkajú pokrokové riešenie na mieru, ktoré vítajú pacienti aj lekári.

Ďalšie informácie: www.3M.cz/ClarityUltra

26 komentárov

 • Komentár Reina štvrtok, 02 január 2020 00:19 napísal Reina

  Reina Liverpool Tröja Rudolph LucyF

 • Komentár Eldon sobota, 28 december 2019 02:54 napísal Eldon

  Eldon Juventus Fodboldtrøje HollisR JessW

 • Komentár Cesar pondelok, 23 december 2019 20:39 napísal Cesar

  Cesar AS Roma Tröja Pauline Helen

 • Komentár Wendell pondelok, 23 december 2019 20:17 napísal Wendell

  Wendell Chelsea Trøje Børn ElanaMa Jasmi

 • Komentár Ellen piatok, 20 december 2019 08:36 napísal Ellen

  Ellen Nuova Malgia AC Milan DarbyDu Megan

 • Komentár Mariana piatok, 20 december 2019 05:08 napísal Mariana

  Mariana Billige West Ham Drakt RainaPi Myron

 • Komentár Frankie štvrtok, 19 december 2019 23:38 napísal Frankie

  Frankie Maglia Bayer Leverkusen Poco Prezzo Annette MGYHe

 • Komentár Andreas štvrtok, 19 december 2019 21:50 napísal Andreas

  Andreas Maglia Chelsea Poco Prezzo Jeffryz NoelT

 • Komentár Jay štvrtok, 19 december 2019 21:11 napísal Jay

  Jay Chelsea Trøje InesCoc Penny

 • Komentár Landon štvrtok, 19 december 2019 20:12 napísal Landon

  Landon Köp Manchester City Tröja NydiaPo Kiera

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.