Pitný režim a nástrahy s ním spojené

V dnešnej dobe je možné dočítať sa o pitnom režime čokoľvek. Staré mýty sa búrajú a vytvárajú sa nové, tvrdiace, že čím viac tekutín človek vypije, tým je to pre jeho telo prospešnejšie. 

Podobné extrémy následne vyvolávajú mánie spôsobujúce vôľu ľudí denne skonzumovať litre a litre vody a iných tekutín. Napriek tomu je však nespochybniteľné, že neexistuje univerzálny objem tekutín, ktoré musí človek denne prijať, pretože je nutné vziať do úvahy mnoho faktorov. Okrem fyzickej aktivity človeka, vonkajšej teploty či iných kritérií, závisí množstvo denne prijatých tekutín od veku jednotlivca. 

Riziká spojené s nedodržiavaním dostatočného množstva prijatých tekutín sa spájajú najmä s ohrozenými skupinami ľudí, predovšetkým staršími osobami a dojčatami v prvom roku života. Dojčené deti majú vďaka svojím mamičkám tú najlepšiu starostlivosť, pričom im materské mlieko zabezpečuje dostatočný zdroj živín a tekutín. Avšak v určitých situáciách je nevyhnutné dopĺňať materské mlieko o iné tekutiny. V tomto smere sú dojčenské vody nielen skvelým zdrojom suroviny potrebnej na prípravu iných pokrmov, ale takisto na samotnú konzumáciu.

Deti a voda

Je samozrejmé, že najviac tekutín sa skonzumuje počas vysokých vonkajších teplôt v letných mesiacoch, no deti v prvých šiestich mesiacoch života by mali dojčenskú vodu prijímať celoročne. Zvýšený príjem tekutín sa viaže napríklad na záťažové situácie pre organizmus, akými sú aj choroby spojené s ich klasickým príznakom- zvýšenou telesnou teplotou. V takom prípade niekoľko decilitrov dojčenskej vody navyše pre malé zlatíčka dokáže urobiť zázraky. Pri podávaní dojčenských vôd je nevyhnutné sledovanie chemického zloženia, a to hlavne pomer dusičnanov, pričom kvalitné dojčenské vody zároveň netreba prevárať. Preto je v prípade produktov niektorých slovenských výrobcov, napr. Dojčenskej vody Zlatíčko od Zlatej Studne, okamžite po otvorení fľaše možné podávať vodu dojčatám.

Aj napriek skutočnosti, že určiť presné množstvo nevyhnutne prijatých tekutín v priebehu 24 hodín, odborníci na základ veku jedinca dokázali určiť aspoň približné množstvo. Vzhľadom na to, že deťom vo veku šiestich mesiacov sa odporúča prijať približne 950 až 1100 mililitrov tekutín denne, je dobré mať vždy po ruke aj fľašu dojčenskej vody. Postupom času je možné deťom pridávať aj čaj, samozrejme nesladený a bez medu, vyvarený práve z kvalitnej dojčenskej vody. Dieťa tak spoznáva nové chute, ktoré mu pomáhajú sa postupne odpútať od materského mlieka, čo poteší každú mamičku. Práve preto tvoria dojčenské vody neoddeliteľnú súčasť každej domácnosti s malým zlatíčkom. 

Zlatíčko nám podrástlo!

Zlatíčko od Zlatej studne prichádza v novom a väčšom 2-litrovom balení. Dojčenská voda Zlatíčko spĺňa tie najprísnejšie kritériá kvality nielen pre malé ratolesti, ale aj ich mamičky. Prirodzene nízky obsah minerálov nezaťažuje ľudský organizmus, a keďže dojčenská vodaZlatíčko neobsahuje CO2, nemusíte ju prevárať! Mamičky sa tak už nemusia trápiť otázkou, či prevárať alebo nie. S najvyššou kvalitou od Zlatej studne je preváraniu koniec! Skrátená 6-mesačná doba spotreby zaručuje absolútnu čerstvosť a môžete si tak byť istí, že svojmu dieťatku, ale aj sebe dávate to najlepšie zo Slovenska. 

zlaticko

Vďaka novému 2-litrovému baleniu dojčenskej vody Zlatíčko, zrodenej z čistej slovenskej prírody v Jasenove, môžete pripraviť ešte viac kašičiek a detských pokrmov než doteraz.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.