Miniinvazívna metóda zväčšenia prsníkov

Miniinvazívne postupy sú čoraz populárnejšie najmä vďaka ich rýchlej rekonvalescencii pacienta a čo najšetrnejšiemu zásahu do tela. Úplnou novinkou na Slovensku je miniinvazívna metóda zväčšenia pŕs cez miniatúrnu jazvu. 

woman hair 17 1200x800

Výsledok je taký istý ako pri klasickom zväčšení prsníkov. Riziko infekcie je však vďaka sterilnému postupu úplne minimálne a hojenie rýchlejšie a lepšie. 

Úplná novinka na Slovensku! V Inštitúte zdravia a krásy FRAIS začali používať najmodernejšiu metódu augmentácie, teda zväčšenia prsníkov, cez miniatúrnu jazvu. Od tej klasickej sa líši spôsobom vkladania prsného implantátu a veľkosťou jazvy. 

Priebeh operácie

Kým pri klasickej augmentácii prsníkov sa implantáty vkladajú cez minimálne päť až šesťcentimetrový rez, pri miniinvazívnej metóde stačí  dva a pol centimetra. „Vďaka tejto unikátnej metóde vieme vložiť implantáty cez rez v podprsnej ryhe až o polovicu menší, a to vďaka sterilnému vrecúšku v tvare lievika, tzv. Insertion Sleeve. Táto inovatívna metóda je vhodná pri všetkých objemoch ergonomických implantátov Motiva. Napríklad implantát veľkosti 500 ml je možné vložiť do prsníkov cez tri a pol centimetrový rez,“ hovorí MUDr. Martin Dziuban, skúsený plastický chirurg z Inštitútu zdravia a krásy FRAIS.

Lievik je jednorazový a chirurg si pre lepšiu viditeľnosť pri operácii pomáha svetelným hákom. Implantát cez lievik manuálne vtlačí. Hlavnou výhodou je takmer neviditeľná jazva. 

Len implantáty Motiva

Pri miniinvazívnej metóde sa na Slovensku využívajú iba ergonomické implantáty značky Motiva. „Majú unikátny tvar, jedinečnú konzistenciu gélu, sú dostatočne elastické a odolné,“ hovorí MUDr. Martin Dziuban. Ich tvar je veľmi prirodzený, a tým sa vedia dokonale prispôsobiť postave a kopírujú pohyby pacientky.

Rýchlejšia rekonvalescencia

Implantát je do prsníka vložený cez sterilné vrecúško v tvare lievika, čím nedochádza k dotyku kože s implantátom. „Nehrozí teda, aby sa na nej zachytila kožná baktéria a riziko rozvoja infekcie je úplne minimálne. Aj malá zápalová reakcia okolo implantátu môže vyprovokovať vznik kapsulárnej kontraktúry. Touto metódou predchádzame jej vzniku. Ide o veľmi bezpečnú techniku,“ dodáva MUDr. Martin Dziuban. 

Rany sa rýchlejšie a lepšie hoja aj preto, lebo nie sú zodraté od vloženia implantátu. Pacientka sa do práce môže vrátiť už o niekoľko dní. Ostatné pooperačné pokyny sú rovnaké ako pri zväčšení prsníkov klasickou metódou. 

1 Komentár

  • Komentár Koralina nedeľa, 19 august 2018 10:07 napísal Koralina

    Absolvovala som operaciu prs a som s nou velmi spokojna. Aj hojenie prebiehalo v pohode, pretoze kamoska, ktora bola na operacii pred rokmi, mi poradila uzivat wobenzym a bola som fit raz dva.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.