Kedy a prečo probiotiká užívať?

Napísal LR Health & Beauty 06. august 2018

Veľmi dôležitý je pomer medzi tzv. Patogénnymi mikroorganizmami vnútri čriev a nepatogénnymi baktériami mliečneho kvasenia (tzv. Probiotickými baktériami). Nepatogénne baktérie nevyvolávajú ochorenie, významne ale ovplyvňujú imunitný systém tenkého a hrubého čreva a zdravo ho stimulujú.

woman ibs

To sa prenáša do celého organizmu a vedie k posilňovaniu obranyschopnosti nielen lokálne, ale aj celého organizmu. Dlhodobé užívanie probiotík stimuluje imunitný systém, môže znížiť riziko rakoviny hrubého čreva, má veľký význam pri ochoreniach, pri ktorých možno očakávať poškodenie črevnej mikroflóry, ale aj pre celkovo dobrú kondíciu organizmu.

"Medzi zdravé baktérie sa radí rody Laktobacillus, bifidobacterium a Streptococcus. Vylučujú látky, ktoré potláčajú rast patogénov, súťaží s nimi o živiny a väzbové miesta na povrchu črevného epitelu a tým, že zkvašují cukry za vzniku kyseliny mliečnej, posúvajú pH vnútri čriev do kyslé zóny, čo blokuje rast a množenie patogénnych mikróbov. Ak je probiotických baktérií vnútri čriev dostatok, hovoríme o normálnej črevnej mikroflóre (tzv. Črevnej eubióze). Ak získajú prevahu patogénne mikróby, potom tento stav označujeme ako črevnú dysbiózu, "vysvetľuje gastroenterológ a odborný konzultant spoločnosti LR Health & Beauty MUDr. Pavel Hanzelka s tým, že črevná dysbióza nastáva za týchto situácií: pri liečbe antibiotikami (antibiotiká výrazne potláčajú rast a množenie probiotických baktérií, u ktorých sa ani nemôže vyvinúť odolnosť na ich pôsobenie tzv. Rezistencie), pri liečbe kortikoidmi, cytostatikami a imunosupresívami (všeobecne lieky, ktoré potláčajú funkciu imunitného systému, čím umožní prevahu patogénov nad zdravými laktobacily), v dôsledku civilizačnej stravy s nadmerným príjmom mäsa a bielkovín živočíšneho pôvodu, ktoré podporujú rast hnilobných baktérií, ďalej stravy s nedostatkom rozpustnej vlákniny z ovocia a zeleniny, ktorá podporuje rast zdravých baktérií (je pre nich potravou a posúva pH v čreve do kyslé zóny, čo týmto baktériám prospieva), pri nadmernom obsahu konzervantov v strave, v dôsledku hormonálnej antikoncepcie u žien, ktorá stimuluje rast kvasiniek na úkor probiotických baktérií, a pri črevných zápaloch.

Nebezpečné premnoženie patogénnych baktérií

"Má pre organizmus dva dôsledky: jednak vedie k poškodeniu črevného epitelu, ktorým potom do organizmu vo zvýšenej miere prenikajú toxíny a alergény. Ide o tzv. Syndróm zvýšenej črevnej priepustnosti. Ten vedie k zhoršeniu radu chorôb - napr. Kožných alergických chorôb, ako sú ekzémy, ďalej akné, respiračných alergických chorôb (astma) a podobne. Jednak má za následok zvýšenú produkciu tzv. kancerogenov. Tie vznikajú zo žlčových kyselín v dôsledku nadmernej konzumácie mäsa a tukov. Kancerogén zvyšujú riziko rakoviny hrubého čreva," vysvetľuje MUDr. Pavel Hanzelka.

Ako môžeme probiotiká telu dodať?

Probiotické baktérie môžeme dodať telu zvonku, a posilniť tak ich vplyv na úkor patogénnych mikróbov. Stav črevnej dysbiózy tak vďaka tomu môžeme vrátiť do fyziologickej eubiózy. Telu ich môžeme dodať vo forme potravinových doplnkov, ktoré obsahujú probiotické baktérie (tzv. Probatika). Potravinové doplnky, ktoré obsahujú len rozpustnú vlákninu, ktorá podporuje rast zdravej mikroflóry, sa označujú ako prebiotiká. Prípravky, ktoré obsahujú oboje, sa označujú za symbiotika. "Odporučiť možno v tomto smere veľmi kvalitné a čisto prírodný doplnok stravy od spoločnosti LR Health & Beauty LIFETAKT Pro 12 Kapsule. Jedná sa o symbiotikum, ktoré obsahuje jednak 12 kmeňov zdravých baktérií, ale navyše aj ich výživu. Jedna kapsula pritom obsahuje až miliardu týchto baktérií a je dvojito zapuzdrená. To znamená, že vo vnútri makrokapsle sú ešte mikrokapsličky, ktoré sú odolné voči kyseline chlorovodíkovej, a minimalizujú tak poškodeniu vplyvom kyslého prostredia v žalúdku, "uvádza gastroenterológ MUDr. Pavel Hanzelka.

Kedy a prečo probiotiká užívať?

Dlhodobé užívanie probiotík môže znížiť riziko rakoviny hrubého čreva, stimuluje imunitný systém a zdravo ho trénuje, čo má význam u jedincov s opakovanými infekciami napr. Respiračného traktu, oslabenou imunitou, ale aj len preventívne. Užívanie probiotík má tiež význam pri všetkých ochorení, pri ktorých možno očakávať poškodenie črevnej mikroflóry a pri ktorých by prípadná črevnej dysbióza mohla výrazne zhoršiť ich priebeh. Jedná sa napr. o zápalové črevné ochorenia (Crohnova choroba, ulcerózna kolitída), hnačkovitá ochorenie infekčného aj neinfekčného pôvodu, liečba antibiotikami a stavy po liečbe antibiotikami vrátane antibiotických hnačiek, dlhodobá liečba kortikoidmi, cytostatikami či imunosupresívami, akné, ekzematickej kožné choroby vrátane atopického ekzému , astma bronchiale a ostatné respiračné alergie. Probiotiká je vhodné telu dodať aj pri opakujúcich sa kvasinkovitých vaginálnych infekciách, ale aj pri únavovom syndróme či migréne. "Probiotiká môžu ale pomôcť aj pri neznášanlivosti mliečneho cukru tzv. laktózovej intolerancii, ktorá sa prejavuje hnačkami a bolesťami brucha po konzumácii nekvasených mliečnych výrobkov - napr. mlieka, smotany, šľahačky, smotanové omáčky .... A podľa posledných výskumov môžu zlepšovať dokonca aj náš psychický stav a kondíciu, "dodáva na záver P. Hanzelka.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.