Cukrovka ohrozuje už aj mladých ľudí a deti

S obezitou sa nám automaticky spája aj cukrovka, ktorá kedysi ohrozovala najmä ľudí v dôchodcovskom veku. Žiaľ, situácia sa z roka na rok mení a každoročne pribúda počet pacientov medzi deťmi a ľuďmi v produktívnom veku.

family 05 1067x800

Čo to vlastne je cukrovka?

Cukrovka je ochorenie, ktoré býva spôsobené nedostatkom alebo poruchou tvorbu hormónu, ktorý produkuje podžalúdková žľaza, čiže pankreas. Tento hormón sa volá inzulín. To, či máte cukrovku, vám lekár určí aj podľa vašej hladiny cukru v krvi. Hladinu cukru krvi by si mali pravidelne kontrolovať všetci pacienti. Aj zdraví ľudia by si mali kontrolovať hladinu cukru v krvi. Odporúča sa každého pol roka.

Ako zistíte, či máte cukrovku?

Prvé príznaky cukrovky sú častá únava, časté močenie, strata váhy, poruchy videnia, častý smäd, nervozita, bledosť, podlamovanie kolien, vlčí hlad. V pokročilejších štádiách cukrovky ochrnutie, epilepsia, halucinácie a dokonca aj kolaps.

Diéta a zdravé recepty pre diabetikov

Ak máte nábeh na cukrovku, zmeňte svoj životný štýl. Cukrovka je veľmi nebezpečné ochorenie, ktoré váš doterajší život môže obrátiť hore nohami, preto situáciu nepodceňujte. Stačí, keď si pozriete, aké zdravé recepty pre diabetikov nájdete na internete. Ak ste milovníci sladkostí a nezdravých mastných jedál, tieto recepty sa vám nebudú páčiť. Sú však zamerané na zdravé stravovanie.

Tráviace ťažkosti diabetikov

Vedeli ste, že cukrovka súvisí hlavne s črevnými problémami? Dávajte si pozor na svoj jedálniček a ak máte cukrovku a trápia vás tráviace ťažkosti, poraďte sa so svojim diabetológom o konzumácii probiotík. Ak budete prijímať probiotiká, vaše tráviace ťažkosti zmiznú. Ak si práve idete objednávať kávu z eshopu, vyberajte si kvalitné kávy, ktoré váš už aj tak dosť podráždený žalúdok nepodráždia ešte viac. Chráňte vaše deti pred nebezpečnou cukrovkou a vyberajte im kvalitné potraviny. Nezdravé sladké nápoje nahraďte kvalitnými 100% ovocnými a zeleninovými šťavami.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.