Zošalieť môže každý

„Duševná choroba je choroba ako každá iná a môže postihnúť každého," píše sa v úvodnom texte novej mikrostránky o duševnom zdraví – www.patalie.sk/dusevnezdravie/, ktorá vznikla na základe spolupráce medzi poisťovňou AXA a jej partnerským portálom Patalie.sk. 

Cieľom projektu je šíriť informácie o tejto téme a pomôcť destigmatizovať duševné ochorenia. Stránka tiež upozorňuje, že až 75 % Slovákov má nesprávne nastavené životné poistenie, pretože si ním nechráni najčastejšie sa vyskytujúce základné životné riziká.

Drvivá väčšina klientov si v rámci poistenia nastaví pri životnom poistení najvyššiu poistnú sumu na trvalé následky spôsobené úrazmi, no v skutočnosti najväčší podiel invalidít každoročne spôsobujú závažné ochorenia. Podľa štatistík Sociálnej poisťovne až 30 % z nich tvoria invalidity spôsobené duševnými ochoreniami. Ide o najviac zanedbávanú kategóriu ochorení, ktoré má navyše väčšina poisťovní vo výlukách. Znamená to, že proti nim nepoisťujú, a to aj napriek tomu, že sa ich výskyt v populácií úmerne s nárastom stresových situácií v bežnom živote neustále zvyšuje.

Spoznajte život s duševným ochorením

Graficky pestrá a výrazne interaktívna mikrostránka „Zošalieť môžeme všetci“ ponúka okrem rozsiahleho prehľadu aktuálnej situácie o duševných ochoreniach rovnako aj sekciu s rozsiahlou simuláciou štyroch základných duševných porúch. Stačí jeden klik a návštevník stránky si na vlastnej koži vyskúša, ako vidí svet pacient s diagnózou depresia, demencia, obsedantno – kompulzívne ochorenie alebo paranoja. Ako bonus ponúka stránka i obsah na stiahnutie - Ako si udržať zdravý rozum, Ako dať životu nový smer alebo prehľadný návod, ako si správne nastaviť životné poistenie.

Aké témy mikrostránka rieši? Vo veľkej skratke napríklad: 

➢ Môžete z mačiek dostať schizofréniu?
➢ Prečo 70 % profesionálnych basketbalistov zbankrotuje?
➢ Dokážete vyžiť z 354 eur mesačne, čo je na Slovensku priemerný dôchodok pri invalidite nad 70 %, alebo si radšej nastavíte správne poistku?

Primárny význam stránky je však v interaktívnej simulácii spomínaných duševných porúch na štyroch špeciálnych podstránkach. Tie zároveň prinášajú bližšie informácie o jednotlivých ochoreniach. Návštevník sa dozvie, ktoré slávne osobnosti nimi trpeli, ako sa dá s ochoreniami žiť, ako ich liečiť a pod. Nová webstránka bude dlhodobo aktívna a bude odkazovať na ďalší, priebežne aktualizovaný tematický obsah na materskom portáli Patalie.sk.

Ukážka zo základnej stránky s informáciami 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.