Pandémia a jarná únava: Nenechajte sa nimi ohroziť!

Mnohí z nás dúfali v lepší a ľahší nový rok, avšak pandémia stále pretrváva a my sme zostali zaseknutí v režime, ktorý nastavil ten predchádzajúci. Do zabehnutého stereotypu sa pridali nové problémy a výzvy ktoré musíme dennodenne zvládať

koronavirus_ruska_ludia21

Neraz sme tak pod stresom, na pokraji fyzických i psychických síl. S prichádzajúcou jarou sa síce môžeme tešiť z pribúdajúcich slnečných lúčov, na druhej strane sa pocit únavy môže ešte viac vystupňovať. Hoci jarná únava nie je choroba a ani medicínska diagnóza, nie je to žiadny mýtus!  Príčinou jej vzniku je absencia vitamínov a tiež oslabená imunita. Hlavne v dnešných dňoch je silná obranyschopnosť alfou a omegou, preto tento stav netreba podceňovať a začať s jej posilňovaním čo najskôr.

Detoxikujte, ale s rozumom

Počas lockdownu sme v síce v prírode viac, na druhej strane si aj doprajeme väčšie množstvo nezdravých jedál. Prirodzene si na tanier nakladáme viac mäsa, údenín či sladkostí – či už pre pôžitok, alebo z nudy, keďže sme takmer nonstop zavretí doma. Telo je zvnútra doslova zaplavené toxínmi, ktoré nepochybne prispievajú k únavovému syndrómu. Nadchádzajúce týždne preto skúste jesť viac zeleniny, pite bylinkové čaje zo žihľavy, mäty, šípok, či medovky. Nielenže naštartujete váš metabolizmus, vďaka čomu sa telo rýchlejšie prečistí, no zároveň vás osviežia a povzbudia.

Otužovanie – nový trend korona doby

Z otužovania sa stal doslova trend! Čoraz viac ľudí v snahe budovať lepšiu imunitu skúša túto procedúru na vlastnej koži. Pravdou je, že vďaka nej telo lepšie zvláda zmeny teplôt, čo znižuje riziko prechladnutia či respiračných ochorení. Navyše posilňuje krvný obeh a pomáha spaľovať nebezpečný tuk obaľujúci vnútorné orgány. Začínajte s ním však opatrne. Nemusíte sa hneď pridať k ľadovým medveďom. Môžete začať umývaním špongiou namočenou v studenej vode, a postupne prejsť na 1 až 2 minúty dlhé studené sprchy. Otuží aj sauna, stačí do nej ísť raz týždenne. Na otužovanie nie je nikdy neskoro. Začnite teda na jar.

Dodajte telu tekutiny

Dehydrovaný organizmus je unavený. Vypiť by ste mali 2 až 3 litre tekutín denne. Siahnite po čistej vode, bylinných čajoch, ovocných šťavách alebo minerálkach. Zabudnite na sladené vody. Nezabudnite, že káva sa nepovažuje za tekutinu a odvodňuje. Ak túžite po detoxe organizmu, siahnite po púpavovom čaji.

Pohyb bez obmedzení

Áno, isté obmedzenia platia aj vo fyzických aktivitách, avšak športovanie doma či v prírode je stále bezpečné a odporúčané. Beh, chôdza, turistika – možností je veľa. Pohyb totiž nie je len zábavou, ale aj príležitosťou ako sa zdokonaliť, oddýchnuť si, odbúrať stres, zlepšiť si kondíciu a dodať telu potrebnú dávku energie a šťastia. Dbajte však na preventívne opatrenia pred úrazmi. Rozhodne nešetrite a zabezpečte si kvalitnú obuv, primeraný športový odev. Napríklad pri chôdzi pomôžu aj turistické palice, ktoré vám ju uľahčia. Nemusíte zdolávať náročné turistické chodníky, úplne postačí dlhšia prechádzka v nenáročnom teréne. Ak si trúfate, postupne môžete pridávať náročnosť aj dĺžku trasy. Ak sa chystáte na bicykel, nezabúdajte na prilbu, pitný režim, rukavice ani slnečné okuliare. Športujte opatrne a v prírode sa správajte zodpovedne.

Cvičenie pre telo i myseľ

Skúšali ste už jogu? Duševné a fyzické prepojenie vás zbaví neželaného stresu. Joga je šport, ktorý môžete poctivým, pomalým a precíznym cvičením vyšperkovať k dokonalosti aj v priestoroch vlastnej obývačky. Cieľom jogy je na začiatku porozumieť tomu, čo je samotná joga. Pustiť sa do cvičenia jogy je jednoduché v rámci svetskej stránky, pretože potrebujete iba podložku a uterák, nič ďalšie špeciálne nevyžaduje. Cieľom je, aby si človek vďaka joge našiel životné tempo a celkový spôsob žitia, ktorý mu pomôže nadobudnúť vlastnú osobnú rovnováhu a harmóniu.

Oslabenú imunitu riešte liekom

Nezabúdajte, že posilnenie oslabenej imunity je dlhodobý proces, ktorému by mal zodpovedať aj spôsob podpornej terapie. Spoľahnite sa preto na liek – Wobenzym obsahuje enzýmy potrebné na posilnenie oslabenej obranyschopnosti, preto sa jeho užívanie odporúča osobám, ktoré majú z jej fungovaním problémy. Hodí sa však aj vtedy, ak už niekoho virózy alebo angíny sužujú, a to čo najskôr. Enzýmy v lieku Wobenzym pomáhajú rýchlejšie a lepšie zvládnuť ochorenia. Pri súčasnom užívaní s antibiotikami zlepšujú účinnosť prípadnej antibiotickej liečby. Pokiaľ by sme sa chceli chrániť v období rekonvalescencie proti prípadnému ochoreniu alebo prechodu zápalu do chronického stavu, je tiež vhodné užívať enzýmový liek Wobenzym. Na rozdiel od iných liekov, prírodné enzýmy nezasahujú proti prejavom alebo pôvodcom určitého ochorenia, ale mobilizujú imunitný systém, aby sa organizmus s ochorením popasoval čo najlepšie sám. Wobenzym je tradičný liek z prírodných zdrojov na vnútorné použitie. Starostlivo čítajte príbalovú informáciu.

wob_2021

Viac na www.wobenzym.sk

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.